Witaj

 • 16.03.2018

  15 marca 2018 w „Klubie malucha” odbyły się innowacyjne i kreatywne zajęcia z programowania robotów  Dasha, Dota oraz Fotona.

  W wielu szkołach, wśród nauczycieli i uczniów zapanowała moda na roboty. Zaprogramowanie robota, który na żywo będzie reagował na nasze polecenia, to duży, jeśli nie większy, powód do zadowolenia. Tak chyba należy tłumaczyć fenomen włączania tych fascynujących maszyn do zajęć programistycznych. 

  Dash, Dot oraz Foton to wielofunkcyjne roboty zaprojektowane zarówno w celu bawienia dzieci, jak i uczenia ich podstaw programowania, elektroniki oraz robotyki.

  Pierwsze kroki w programowaniu robotów najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogą stawiać dzięki zakupionym zestawom Dasha i Dota oraz Fotona. Dash i Dot to sympatyczna para robotów, przypominających z wyglądu kule do gry w bilard. Dash pełni rolę interaktywnego i żwawego robocika, który potrafi mówić, reagować na otoczenie i słuchać. Dot to swego rodzaju intelektualista. Jest mniej energiczny od towarzysza, za to pozwala swemu właścicielowi na zabawę w różne gry, jak również wspomaga go w projektowaniu autorskich gadżetów i programów. Do obsługi obu robotów służą specjalne aplikacje mobilne i zestawy programów takie jak Wonder i Blockly.

  Programowanie to dział informatyki, który wymaga cierpliwości, a zarazem dostarcza ogromnej satysfakcji z wykonanej pracy. Ciągły rozwój i stałe poszerzanie horyzontów dodają skrzydeł osobom zgłębiającym tajniki tej wiedzy, która jest coraz częściej obecna w wielu dziedzinach ludzkiego życia.

  W ekscytujący świat robotów wprowadziły przyszłych uczniów Kornelówki panie: Joanna Masłowska oraz Beata Patrzek.

 •        Sala pełna uczniów, którzy zupełnie dobrowolnie siedzą w szkole do 21.00 i są jeszcze z tego faktu zadowoleni? Trudno w to uwierzyć, tym razem jednak powód był szczególny. Oto bowiem w piątek, 9 marca, o godzinie 17.30  odbył się  wieczór filmowy dla uczniów kl. III d. Dzieci obejrzały dwa filmy "Gru, Dru i Minionki" oraz "Sekretne życie zwierzaków domowych".

        Nasza szkoła  to nie tylko lekcje, klasówki i oceny - to także miejsce, w którym staramy się wychodzić naprzeciw zainteresowaniom uczniów, proponując im szereg dodatkowych zajęć i atrakcji, dzięki którym mogą rozwijać swoje pasje, ale też spędzać czas w dobrym towarzystwie, robiąc coś przyjemnego. Z tego właśnie powodu zorganizowaliśmy kolejny już wieczór filmowy, podczas którego można nie tylko obejrzeć dobre kino, ale też podyskutować o filmach i czegoś ciekawego się na ich temat dowiedzieć. Uczniowie kl. IIId,  świetnie się bawili i przez chwilę mogli w szkole poczuć się (prawie) jak w prawdziwym kinie. W przerwie uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez panie praktykantki. Rodzice przygotowali wspólną kolację, na której dzieci miały okazję posilić się pysznymi i zdrowymi kanapkami. Dobra zabawa trwała do 21.00.

                                 Organizator Grażyna Forysiewicz

 • Dnia 6 lutego 2018 roku dwoje uczniów naszej szkoły brało udział w finale wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.

  Cezary Goszczyński uczeń klasy VI c prowadzony pod kierunkiem Moniki Biesiada po raz kolejny okazał się najlepszym wśród najlepszych, uzyskując najwyższy tytuł  Laureata. Warto przypomnieć, że w poprzednim roku, jako uczeń klasy piątej również ten tytuł otrzymał. 

  Triumfujemy również sukces Hanny Wilczyńskiej uczennicy klasy VII b, która pracowała pod opieką Marii Adamskiej i uzyskała tytuł Finalistki.

  Wyniki potwierdzają po raz kolejny, że możemy być dumni z naszych uczniów. Okazali się najlepsi nie tylko w Wałczu ale i w województwie zachodniopomorskim. Praca z takimi uczniami motywuje do działania i daje wiele satysfakcji.

  Dumna nauczycielka matematyki

  Monika Biesiada

 •  Dnia 2 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 5, odbył się w Halowy Mityng Lekkoatletyczny dla klas IV-VI. Propagatorką zawodów jest pani dr Anna Kszak-Krzyżanowska, znana wałecka lekkoatletka nauczycielka wf oraz wykładowczyni w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu. Zawody odbywały się na hali sportowej SP 5, zaplanowano 4 konkurencje sportowe: rzut piłką lekarską 2 kg, skok wzwyż, bieg sprinterski 25 m oraz bieg okrężny 300 m. Nasza reprezentacja liczyła 10 chłopców i 9 dziewczynek, trenerami byli Karol Symonowicz i Bogdan Hertel. Nasza szkoła zdominowała konkurentów z SP 5 i SP 4 zdobywając przysłowiowy "worek medali" a tak przedstawiają się wyniki:

  Rzut piłką lekarska- Marta Romek VIB złoto, Patrycja Matuszak VIC srebro, Daniel Jesiotr VIA złoto

  Skok wzwyż- Piotr Zawieja VIA złoto

  Bieg sprinterki 25 m- kat. IV klas Kacper Górski IVD złoto, w kat. V-VI Cezary Goszczyński złoto

  Bieg okrężny- Gabriel Słomiany VIB srebro

              Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, oprócz rywalizacji liczyła się dobra zabawa. Jak widać nasza szkoła stawia na lekkoatletykę, warto też podziękować nauczycielom wf  za przygotowanie naszych uczniów.

 • Rozczytana Kornelówka!!!!

    Uwaga!!!

  Już od środy 28 lutego zaczynamy w szkole akcję ,, Rozczytana Kornelówka”.

  Koło dziennikarskie swoimi działaniami będzie starało się zachęcać uczniów do czytania – wszędzie i wszystkiego, bo jak wiadomo - czytanie to okno na świat!! Pierwszym przedsięwzięciem dziennikarzy będzie wspólne czytanie ,,Legend Ziemi Wałeckiej”. Nie jest to przypadkowy wybór lektury. W miesiącu lutym obchodziliśmy kolejną rocznicę "wyzwolenia” Wałcza przez żołnierzy polskich w 1945 roku. Chcemy przeczytać i zaciekawić Kornelowców najstarszą historią naszej "Małej Ojczyzny”.

  Dodatkowo trzeba podkreślić , że rok 2018 jest wyjątkowy dla nas Polaków. To 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Powrót do historii, do legend będzie jednym z elementów obchodzenia tego ważnego wydarzenia w naszej szkole.

    Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji – do czytania, ale też do wzięcia udziału w konkursach, które będą przy tej okazji organizowane przez dziennikarzy "Dzwonka”.

  Już w środę wszystkim klasom zostaną przeczytane wybrane legendy dotyczące Wałcza i ich najbliższych okolic. Do najmłodszych uczniów przyjdą lektorzy, natomiast starsi będą mogli sami na określonych lekcjach przeczytać wskazaną legendę.

      KONKURS!!!!

  W nawiązaniu do lektur i obchodzonego niedawno święta zachęcamy wszystkich do konkursu.

  Klasy IV- VII

    Napisz wiersz o swoim mieście! Spróbuj w jego treści nawiązać do poznanej legendy.

  Prace poetyckie nie powinny przekraczać strony A4, winne być napisane komputerowo.

  Na gotowe wiersze czekamy do 19 marca- poniedziałek. Można je oddawać do nauczycieli polonistów.

  Klasy I- III

   Wykonaj rysunek- technika dowolna, kartka A4,  do wysłuchanej legendy.

  Prace można składać do 19 marca u wychowawcy

  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do końca marca. Wiersze nagrodzone zostaną opublikowane na szkolnej stronie internetowej w zakładce ,,Nasza twórczość” a także na gazetce ściennej.

    Zapraszam do zabawy, do czytania i niech….

                                                                KSIĄŻKA BĘDZIE Z WAMI!!!

  Organizatorzy konkursu: członkowie koła dziennikarskiego wraz z opiekunem Joanną Rup- Bartosik

 • Dnia 19 oraz 20 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu obchodziliśmy DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. Z tej okazji  w „świetlicy pierwszaka” odbywały się zajęcia edukacyjne dla uczniów klas 0-III.  Zajęcia przygotowane były w formie inscenizacji na podstawie bajki terapeutycznej pt. ,,Żółty berecik”, natomiast po przedstawieniu wszystkie dzieci brały czynny udział w rozmowach na temat bezpieczeństwa w sieci. W inscenizacji wystąpiło 10 uczniów klasy IIIC, natomiast objętych zajęciami edukacyjnymi zostało 191 uczniów. Każdy z uczestników na zakończenie otrzymał zbiór zasad, jakimi powinien się kierować podczas użytkowania Internetu.

  Inicjatorami przeprowadzenia Dnia Bezpiecznego Internetu w wałeckiej Kornelówce były panie Karolina Glinka- Komorowska i Katarzyna Załucka. To również one zredagowały scenariusz, na podstawie którego powstała inscenizacja.
   

 • Solenizant zafundował nam wiele atrakcji. Były zgadywanki, opowiastki, zabawy manualne i śpiewanki, doczepić kłapouchemu ogon wcale nie taka łatwa sprawa. Kubuś opowiedział nam swoją historię, jak powstała pierwsza książka o nim, pokazał jak wyglądali jego przyjaciele. Zostawił dla nas małe prezenty – medale.

 • Już od najmłodszych lat warto uczyć, jak wezwać pomoc, robić masaż serca i sztuczne oddychanie.

  W związku z tym, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami J. Wilczyńską i A. Goszczyńską, zorganizował szkolenie  z zakresu elementarnych zasad pierwszej pomoc i ratownictwa. W zajęciach prowadzonych przez ratownika medycznego p. Dariusza Garlickiego, wybrani uczniowie z klas IV-VII oraz klasy II uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach, wzbogaconych teoretyczną wiedzą z zakresu podstawowych zasad pierwszej pomocy. W trakcie szkolenia uczestnicy poznali metody rozpoznawania zatrzymania oddechu oraz utraty przytomności. Uczyli się podstaw resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem fantomów oraz  ćwiczyli scenariusze wykorzystania przenośnego zewnętrznego defibrylatora automatycznego (AED).

 • Tłusty Czwartek w wałeckiej Kornelówce obchodzono wyjątkowo radośnie i smacznie! Społeczność szkolna po raz kolejny pokazała jakie ma wielkie serca przystępując do akcji ,,Pączek dla Afryki”.

     W czwartek już od wczesnych godzin rannych na szkolnym holu zbierały się tłumy uczniów i rodziców, którzy chcieli swoja postawą - przynosząc pączki i je kupując -  pomóc dzieciom w Afryce.

       Atmosfera była przepyszna! Dzieci i dorośli zajadali się smakołykami, wrzucali do puszek pieniążki, które mają pomóc w wybudowaniu studni, zakupie pożywienia dla tych, którzy tego bardzo potrzebują - dla dzieci z Afryki. Nawet ci, którzy na co dzień dbają o ciało, tego dnia zarzucili swoje diety - kupowali, smakowali i cieszyli się, że mogą pomóc w tak szlachetnym przedsięwzięciu.

    Zaangażowanie przerosło oczekiwania organizatorek - pań Anny Ogonowskiej i Beaty Patrzek, które już od kilku dni motywowały dzieci do wsparcia akcji, opowiadały o potrzebach dzieci mieszkających w Afryce. 

     Do pomocy jak zawsze przystąpił również Samorząd Szkolny oraz Koło Dziennikarskie (wraz z opiekunami: Justyną Wilczyńską, Agnieszką Goszczyńską, Joanną Rup Bartosik), który pomagał w przygotowaniu i sprzedaży słodkości.

    Po raz kolejny Kornelowcy udowodnili, że można na nich liczyć! Dobre i wielkie serca to nasza dewiza!!

  Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc zarówno dzieciom, rodzicom,  a także piekarni pana Dariusza Nowosielskiego „Kawiarenka u Gienka”, bez których nie udałoby się zorganizować takiego święta serdeczności, dobroci i wrażliwości.

  Akcja ,,Pączek dla Afryki” – to radość, którą mogliśmy podzielić się z innymi.   Dobro powraca, dlatego warto pomagać i wspierać potrzebujących.

  ,,Dobry bądź i szlachetny, bądź do pomocy gotowy!’’

 • 8 lutego 2018 r. obchodzimy wielkie święto pączkożerców. wink

  Cała Polska zajada się pączkami i faworkami, bo podobno w Tłusty Czwartek nie tuczą.cheeky

  Dopiero wieczorem usłyszymy, że z tym „nietuczeniem”, to jednak była ściema.

  Będą nas bombardowały wiadomości typu „1 pączek to 300 kalorii”, „1 pączek = godzina jazdy na rowerze”.crying

  A czy wiecie, że…koszt 1 pączka (2zł) = koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez 2 dni?!

  Dlatego chcę dziś zachęcić Was do odmówienia sobie chociaż 1 pączusia i podzielenia się z bardziej potrzebującymi.

  Myślę, że każdemu wyjdzie to na zdrowie. angel

  Jak w Tłusty Czwartek okazać serce i udzielić pomocy potrzebującym w Afryce?

  Można na przykład:

  smiley Kupić pączki 8 lutego na szkolnym holu naszej szkoły (nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Pączek dla Afryki”).

  smiley Samodzielnie upiec jakieś słodkości (pączki, ciasta), a potem przynieść je do szkoły 8 lutego na kiermasz pączków dla Afryki.

  Wspólnie zarobione pieniążki wpłacimy na konto fundacji.

  smiley Kupić e-pączka za pośrednictwem strony: pączek.kapucyni.pl

  Na stronie pączek.kapucyni.pl możecie kupić dowolną liczbę „wirtualnych pączków” i w ten sposób ufundować posiłki dla dzieci.

  Możecie też przy okazji pomóc wybudować studnię. Jest to niezwykle ważne, bo prawie 1000 afrykańskich dzieci umiera każdego dnia na choroby spowodowane piciem zanieczyszczonej wody.

  W Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie pracuje 11 polskich misjonarzy kapucynów. Ich obecność tam często wykracza poza zadania związane z posługą kapłańską. Kapucyni dokarmiają osierocone, niedożywione dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody oraz budują szkoły, bo jak twierdzą, edukacja jest jedyną szansą na zmianę w sercu Afryki. W Republice Środkowoafrykańskiej, trwa wojna, a misjonarze są często jedynymi obrońcami nękanych ludzi.

  „Wyślij pączka do Afryki 2018” to zbiórka funduszy między innymi na:

  opis_projektow_2018.pdf

  - dożywianie dzieci w szkole w Ngaoundaye Republice Środkowoafrykańskiej,

  - budowę studni głębinowej,

  - rozbudowę szkoły katolickiej,

  - pomoc ubogim,

  - sfinansowanie operacji dla niepełnosprawnych ruchowo,

  - budowa placu zabaw dla dzieci,

  - budowa przedszkola.

  Szczegóły dotyczące akcji, tego kto i jak może się w nią zaangażować, a także pełny opis projektów, na które zbierane są w tym roku środki znajdują się na stronie: pączek.kapucyni.pl.

  Pamiętajcie, że pomaganie uszczęśliwia i jest zupełnie nietuczące

  (rośnie od niego serce, a nie oponka na brzuchu).

  Do dzieła Kochani! Niech dobro mnoży się przez pączkowanie.angel

  Anna Ogonowska

  Beata Patrzek

 • Dziękujemy Paniom: Marcie, Agnieszce i Adzie za przygotowanie dla nas i klasy 1 a przedstawienia "Miesiące kupują buty".

  Bardzo nam się podobało.

  Przedszkolaki

 • Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy

  Do finału Przedmiotowych Konkursów Wojewódzkich dla uczniów szkół podstawowych zakwalifikowali się:

  Cezary Goszczyński kl. VI c - matematyka

  Hanna Wilczyńska kl. VII b - matematyka

  Ignacy Forysiewicz kl. VI c - j. angielski

 • 10 stycznia 2018 roku w naszej społeczności szkolnej odbył się IX Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej. W konkursie wzięło udział 44 uczniów naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za udział. Dzięki temu konkursowi uczniowie pogłębili swoją wiedzę o Duchu Świętym, jak również o św. Stanisławie Kostce, który jest patronem dzieci i młodzieży,  a od 1671roku patronem Polski.

  Zwycięzcami konkursu zostali:

  I miejsce - Barbara Sawościanik kl. VI b

  II miejsce - Natalia Zimnińska kl. VII c

  III miejsce - Szymon Bodak kl. VI b

  Basia, Natalia i Szymon będą reprezentowali naszą szkołę podczas eliminacji rejonowych.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie konkursu.

 • 11.01.2018

  Dnia 10 stycznia 2018r., w środę, odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 Karnawałowy Bal Przedszkolaka. Tradycyjnie  Kornelówka zaprosiła do siebie, w ramach współpracy, najstarsze dzieci z wałeckich przedszkoli: Promyk, Bajka, Jaś  i Małgosia,  Elfik, Czerwony Kapturek, Pluszakowa Radość, Oddział Przedszkolny z Kornelówki. Zabawa przybrała formę podróży dookoła świata. Tanecznym krokiem dzieci odwiedziły USA, Meksyk, Hiszpanię, Grecję, Japonię- nie zapomniały oczywiście o swojej ojczyźnie. Pobyt w kolejnych  krajach zaowocował wykonaniem  przez małych podróżników tańców  narodowych. Ponadto bal w tym roku został urozmaicony pokazem układów tanecznych przygotowanych przez poszczególne grupy przedszkolne pod czujnym okiem wychowawców. Dzieci zaprezentowały tak wysoki poziom, że jury postanowiło nagrodzić wszystkich wykonawców. Wręczone zostały pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 Ewę Hołowską-Kędzierską. Dzięki uprzejmości firmy CYMES każdy z uczestników balu otrzymał przepyszny soczek.

  Wspaniała zabawa trwała niemal 2 godziny. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, podziwiali nawzajem swoje oryginalne stroje oraz występy i z niechęcią opuszczali Kornelówkę. Głównymi organizatorami balu były nauczycielki Karolina Andrzejak, Anna Gudwiłowicz-Pomarańska, Karolina Glinka-Komorowska przy współpracy studentek z PWSZ Wałcz.

  K. Glinka- Komorowska

 •             4 stycznia 2018 r. odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu spotkanie z nauczycielami z Wielkiej Brytanii – panią Kate Hunt oraz panem Lynem Atterbury. W spotkaniu brali udział uczniowie z klas: 5, 6 i 7. Zaproszeni goście rozmawiali z uczniami o różnicach kulturowych pomiędzy Polską a Wielką Brytanią, o uczeniu się języków obcych oraz o różnych aspektach mieszkania w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Pani Kate Hunt pytała uczniów o ich zainteresowania, plany na przyszłość oraz o perspektywy pracy w kraju i za granicą. Młodzież chętnie odpowiadała na pytania oraz zadawała własne dotyczące pobytu zaproszonych gości w Polsce oraz ich zainteresowań. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a zaproszeni goście wykazali się dużym poczuciem humoru. Nauczycieli zaprosiła do szkoły anglistka – pani Alicja Miler. W przygotowaniu oraz organizacji spotkania pomogła pani Agnieszka Stępień.

 • 4 stycznia 2018 roku odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu Międzyszkolne Anglojęzyczne Zmagania Recytatorskie. Do konkursu przystąpiły wałeckie szkoły podstawowe oraz szkoły podstawowe z: Gostomii, Karsiboru, Strączna oraz Witankowa.

              Konkurs przeznaczony był dla klas II, III i IV. W każdej grupie wiekowej szkoły mogły wytypować maksymalnie 2 uczestników, których zadaniem było wyrecytować wybrany wiersz w języku angielskim. Do konkursu przystąpiło 28 osób. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa oraz drobne upominki. Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w poszczególnych grupach wiekowych, to:

   

  Klasy II

   

  I miejsce – Amelia Dolecka z SP nr 1 w Wałczu

  II miejsce – Lena Dłużniewska z SP nr 1 w Wałczu

  III miejsce – Milena Tomaszewska z SP w Karsiborze

   

  Klasy III

   

  I miejsce – Alicja Każak z SP nr 4 w Wałczu

  II miejsce –  Weronika Wilk z SP nr 4 w Wałczu

  III miejsce – Mateusz Włodarski z SP nr 1 w Wałczu

   

  Klasy IV

   

  I miejsce – Zuzanna Halicka z SP nr 4 w Wałczu

  II miejsce – Otylia Smoter z SP w Strącznie

  III miejsce – Natalia Sosnowska z SP w Karsiborze

   

  Konkurs, którego organizatorami byli nauczyciele SP nr 1  w Wałczu – p. Agnieszka Stępień, p. Olesia Kurzak, p. Alicja Miler, p. Dorota Biernacka oraz p. Wasyl Zacharczuk, odbył się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Główną prowadzącą całe spotkanie była p. Agnieszka Stępień, natomiast członkami komisji byli: p. Alicja Miler oraz zaproszeni przez nią goście z Wielkiej Brytanii: pani Kate Hunt oraz pan Lyn Atterbury.

 • W ubiegłym roku, prowadząc lekcję języka angielskiego w klasie IIIb, zaproponowałam uczniom wymianę korespondencji  z grupą dzieci z Kampali w Ugandzie. Przez cały rok uczniowie pisali do siebie listy, ciesząc się niezmiernie na każdą odpowiedź. Wymiana korespondencji wiązała się również z wymianą zdjęć grupowych. Była to możliwość dla ubiegłorocznej klasy IIIb zaprezentować swoje wspaniałe projekty o Afryce, wykonane z wychowawczynią p. Ewą Rogulską,  pokazać swoją cudownie udekorowaną z okazji Świąt Bożego Narodzenia klasę, no i …śnieg na podwórku szkolnym, którego dzieci z Ugandy nigdy nie widziały, i bałwana… Aż pewnego dnia trzecioklasiści zobaczyli, jak niewiarygodnie biednie jest wyposażona szkoła afrykańskich dzieci. W tym momencie któryś uczeń powiedział: „Przecież my możemy im pomóc – wysłać zabawki, ubrania, przybory szkolne… To nic nie kosztuje!”. Zapadła spontaniczna decyzja o zebraniu paczki do Afryki. Pod koniec roku szkolnego była ona skompletowana, Samorząd Uczniowski zebrał połowę niezbędnej do wysłania paczki kwoty, a drugą połowę zasponsorował pewien przedsiębiorca z Trzcianki. I tak oto paczka, wypełniona ubraniami, kredkami, mazakami, grami i zeszytami poleciała do Ugandy.

  Akcję przeprowadziła Olesia Kurzak – nauczycielka języka angielskiego. Jej inicjatorami byli uczniowie tegorocznej klasy IV b z Kornelówki. Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za dobre serce.

 • Kornelówka dla dzieciaków

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wolontariusze z Kornelówki pod okiem opiekunek A.Goszczyńskiej i J. Wilczyńskiej, zainicjowali akcję mikołajkową dla podopiecznych Oddziału Dziecięcego 107 Szpitala Wojskowego w Wałczu.  Zabawa pełni niezwykle ważną funkcję terapeutyczną, pomaga dzieciom zapomnieć o chorobie i stresie związanym z procesem leczenia.  W związku z tym, uczniowie zorganizowali zbiórkę gier, zabawek, książek i środków plastycznych, które pomogą małym pacjentom umilić czas spędzony w szpitalu. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu w akcję, udało się wywołać wiele uśmiechów na twarzach dzieci. Dla wolontariuszy z Kornelówki akcja pokazała, jak ważna jest empatia oraz bezinteresowna pomoc innym dzieciom. Kształtowała u uczniów pozytywny stosunek do osób potrzebujących i cierpiących oraz uwrażliwiła ich na potrzeby innych. Dla uczniów była to prawdziwa lekcja - lekcja niesienia pomocy.

 • Dnia 4 grudnia w naszej szkole odbyły się „Mikołajki na sportowo” dla uczniów uczęszczających na świetlicę.  Impreza rozpoczęła się korowodem. Uczestników powitała P. dyrektor Zofia Skuza, życząc wesołej zabawy. Następnie zaprezentowała się żywiołowa grupa chirliderek prowadzona przez P. Sylwię Głowacką – Płachtę. Część sportową, jak zwykle dynamicznie i z przymrużeniem oka, poprowadziła Pani Ania Jarczewska wraz z grupą wspaniałych elfików - pomocników z kl. VII c.​

 • ''Mikołajkowy Turniej Trio Basket 2017''

  W sobotę 9 grudnia w naszej szkole odbył się po raz kolejny i po raz drugi w nowej formule turniej koszykarskich 3 pod nazwą ''Mikołajkowy Turniej Trio Basket 2017'' Do zawodów zgłosiły się 7 drużyn w tym ekipy m.in. z Czarkowa, Piły, Wielunia oraz Wałcza. Drużyny rywalizowały w formule ''każdy z każdym'' równolegle na dwóch boiskach, sędziami byli Pan Piotr Szypura i Marcin Szypura. Rywalizacja była na wysokim poziomie, piękne rzuty,drużynowe zagrania i niesamowite triki z piłką wprawiały w zachwyt nie tylko fanów koszykówki. 

  Kornelówka słynie z gościnności i 1 miejsce zdobyła drużyna z Piły, 2 z Czarnkowa, a drużyna z naszymi nauczycieli Wychowania Fizycznego zdobyła 4 miejsce tuż za podium. Pani dyrektor Zofia Skuza wręczyła nagrody rzeczowe, puchary i nagrody indywidualne m.in. MVP do lat 18 zdobył absolwent Kornelówki Jakub Kloc.

  Atrakcjami turnieju były 2 konkursy: konkurs trójek i konkurs wsadów ten drugi przyniósł wiele emocji a temu wszystkiemu przygrywał Dj Maki, który stworzył niesamowitą atmosferę. Dla wszystkich uczestników była woda mineralna i ciepły poczęstunek od organizatorów. 

  Turniej na dobre wpisuję się w kalendarz imprez, jest świetną promocją szkoły i popularyzuje koszykówkę w regionie . Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wałczu, Bartosz Pawlik, Karol Symonowicz oraz nauczyciele WF. W imieniu gospodarzy dziękuje wszystkim osobom, firmą, instytucjom za pomoc finansową oraz drużynom za przybycie i rywalizację w duchu fair-play.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć