Witaj

 • ANGLOJĘZYCZNE ZMAGANIA RECYTATORSKIE W NASZEJ SZKOLE

  22 stycznia odbyły się w naszej szkole, jak co roku, Międzyszkolne Anglojęzyczne Zmagania Recytatorskie. Do konkursu przystąpiły szkoły podstawowe z: Wałcza, Gostomii, Karsiboru, Szwecji i Witankowa.

              Konkurs przeznaczony był dla klas II, III i IV. W każdej grupie wiekowej szkoły mogły wytypować maksymalnie 2 uczestników, których zadaniem było wyrecytować wybrany wiersz w języku angielskim. Do konkursu przystąpiło 30 osób. Komisja, złożona z losowo wybranych nauczycieli języka angielskiego ze szkół biorących udział w konkursie, wyłoniła uczestników, którzy wykazali się szczególnymi umiejętnościami językowymi i recytatorskimi. Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w poszczególnych grupach wiekowych, to:

   

  Klasy II

  I miejsce – Marcin Białecki z SP nr 4 w Wałczu

  II miejsce – Wiktoria Hałas z SP nr 1 w Wałczu

  III miejsce – Magdalena Baszczyn z SP nr 5 w Wałczu

   

  Klasy III

  I miejsce – Andrzej Jarosz z SP nr 4 w Wałczu

  II miejsce –  Patrycja Hamera z SP w Karsiborze

  III miejsce – Amelia Dolecka z SP nr 1 w Wałczu

   

  Klasy IV

  I miejsce – Borys Dominiak z SP nr 1 w Wałczu

  II miejsce – Zofia Śmist z SP nr 4 w Wałczu

  III miejsce – Kinga Mazurkiewicz z SP nr 1 w Wałczu

   

  Konkurs, którego organizatorami byli nauczyciele języka angielskiego z naszej szkoły, odbył się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Podczas oczekiwania  na wyniki konkursu uczennice z klasy VIIIB (Helena Bodak, Hanna Wilczyńska i Kamila Sydonowicz) zorganizowały uczestnikom gry i zabawy.

   

  Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w naszym konkursie!

  Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w przyszłym roku!

 • Wałeccy „Kornelowcy” na podium w I Diecezjalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Koszalinie

  20 stycznia 2019 roku najlepsi kolędnicy z całej diecezji zjechali się do Koszalina, żeby wyśpiewać bożonarodzeniową radość i podtrzymać najpiękniejszą tradycję.

  Całe bogactwo kolędowych tradycji oraz wiele zupełnie nowych utworów bożonarodzeniowych można było usłyszeć podczas finałowego koncertu I Diecezjalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Za sprawą najlepszych z najlepszych, wyłonionych podczas grudniowych eliminacji, koszaliński kościół pw. św. Wojciecha rozbrzmiał pięknym śpiewem dzieci i młodzieży.

  W przesłuchaniach, które odbywały się w Koszalinie i w Pile, wzięło udział łącznie ponad 400 uczestników.

  Jury oceniające finałowe zmagania, nie miało łatwego zadania. W poszczególnych kategoriach wiekowych wśród zespołów za najlepsze uznano „Makuszynki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego z Wałcza, które zaprezentowały utwór
  „Świeć gwiazdeczko”.

  W kategorii chórów  wyróżnienie otrzymał chór „Tu i teraz” również ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego z Wałcza, który zaśpiewał „ Jezusa narodzonego”.

  Jesteśmy bardzo dumni z uczniów naszej szkoły, zaprezentowali się wspaniale i godnie reprezentowali nasze miasto.

  Opiekunem szkolnych chórów jest Małgorzata Pomagalska , a zespół Djembe ( bębniarzy) przygotował Paweł Proniuk. Uwiecznieniem tej uroczystości zajęła się  Anna Ogonowska.

  Opracowanie teksu – Anna Ogonowska

  Zdjęcia – Anna Ogonowska

 • Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt

  19 stycznia uczniowie klasy VIIIa prowadzili zbiórkę karmy w sklepie Netto na Dolnym Mieście. Zebrana karma zostanie przeznaczona na działania statutowe Stowarzyszenia Razem Dla Zwierząt i pomoc ludziom opiekującym się bezdomnymi zwierzakami na terenie powiatu wałeckiego. Brawo za ofiarność i wielkie serca. 

 • KORNELÓWKOWE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKROŚMIECI

  8 stycznia Kornelówka po raz kolejny zorganizowała zbiórkę zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych. Akcja „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Za uzbierane kilogramy szkoła otrzyma nagrody w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych.

                                                Sekretarz szkoły i Samorząd Uczniowski

 • W Kornelówce w karnawale wszyscy bawią się wspaniale
  18.01.2019

  Tradycją stał się fakt  organizacji w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu Balu Przedszkolaka.  W tym roku  zaszczyciły nas swoją obecnością dzieci z  przedszkoli:  Jaś i Małgosia, Stokrotka,  Bajka,  Czerwony Kapturek i  Pluszakowa Radość.  Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna stworzyła inspirujący do zabawy klimat. Przedszkolaki  przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Gorące rytmy porwały do tańca piratów, wróżki, królewny, rycerzy, czarownice i inne bajkowe postaci. Wszyscy wspaniale się bawili uczestnicząc w pląsach i konkursach prowadzonych przez panie E. Jasińską i B. Szymańską. Była  również okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.

 • X Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej

  Dnia 9 stycznia 2019 roku odbył się etap szkolny X Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej. W konkursie wzięło udział 20 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych klas I – V i VI – VIII.

  Do etapu rejonowego, który odbędzie się 13 marca 2019 roku w Pile zakwalifikowali się:

  Kategoria I uczniowie klas I – V:

  1. Julia Glazińska kl. V a
  2. Maja Wiertel kl. IV b
  3. Daria Pierzyńska kl. V a

  Kategoria II uczniowie klas VI – VIII:

  1. Natalia Ziemnińska kl. VIII c
  2. Szymon Bodak kl. VII b
  3. Natalia Ogrodnik kl. VII b

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu.

                                                                                                                                Bożena Błażewicz

 • ,,MINI LADY SHOW”

  Od 12 września 2018r. przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu działa sekcja taneczna Szkoły Tańca ASTRA LUNA ,,MINI LADY SHOW”.

    W grupach dwunastoosobowych ćwiczą uczniowie klas I-IV i V- VIII. Uczniowie są bardzo zaangażowani i ambitni. Chętnie spotykają się w środowe popołudnia. Efekty ich kilkumiesięcznej pracy można było podziwiać podczas Turnieju Tańca Towarzyskiego w Bydgoszczy (8.12.2018r.) skąd tancerze powrócili ze złotymi i srebrnymi medalami.

  Szersza publiczność mogła obejrzeć tancerki podczas WOŚP w Wałeckim Centrum Kultury. Swoim występem rozpoczęły również coroczny Bal Przedszkolaka organizowany w Kornelówce.

 • Konkurs matematyczny PINGWIN

  Konkurs matematyczny PINGWIN

  23 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny Pingwin zorganizowany przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI.

  Do matematycznych zmagań  przystąpiło 57 uczniów.  Dwóch z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce. Pozostali  uczniowie otrzymali dyplom uznania.

  I miejsce zajął CEZARY GOSZCZYŃSKI  i  otrzymał dyplom laureata

  X  miejsce zajął  IGNACY FORYSIEWICZ  i otrzymał dyplom wyróżnienia.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy sukcesów.

                                                                             Nauczyciele matematyki

 • Ciekawa lekcja wiedzy o społeczeństwie

  Dnia 9 stycznia 2019 roku w klasach VIII a,b,c , na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, w ramach tematyki o samorządzie terytorialnym, odbyło się spotkanie z radnym Rady Miasta Wałcz panem Markiem Giłką.

 • „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, (...).”

  Boże Narodzenie to czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale również czas ukazujący tradycje bożonarodzeniowe. Taki właśnie rodzinny klimat panował w Ośrodku Edukacji Leśnej, gdzie odbyła się wigilia klasy Ia.

  Był to czas pełen radości i niespodzianek .Wspólne śpiewanie kolęd przy pachnącej choince i cieple kominka,  stworzyło wyjątkową atmosferę.  Po podzieleniu się opłatkiem , złożeniu życzeń oraz skosztowaniu potraw wigilijnych, dzieci doczekały się spotkania z Mikołajem - nie zabrakło miłych prezentów.   W tym magicznym i wyjątkowym dniu dzieci wykazały również opiekuńczą postawę i zainteresowanie losem zwierząt w czasie zimy. To wspaniała gospodyni ośrodka, pani Magda Marchwiak, przygotowała wspólnie z uczniami wigilię dla zwierząt.

   Dziękujemy serdecznie rodzicom za nieocenione wsparcie w organizacji spotkania, a także wspólne spędzone miłe chwile.
   

  Barbara Szymańska

 • Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

  Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu 21 grudnia wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W ten magiczny nastrój wprowadzili nas najmłodsi uczniowie naszej szkoły z oddziału przedszkolnego. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Piękny śpiew kolęd,  pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.  Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

  Jasełka przygotowane zostały przy współpracy:

  - oddziału przedszkolnego, którego opiekunami są: Anna Gudwiłowicz – Pomarańska i Sylwia Głowacka – Płachta;

  - koła teatralnego, którego opiekunem jest Edyta Jasińska;

  - chórów szkolnych: „ Makuszynki” i „ Tu i teraz” pod przewodnictwem Małgorzaty Pomagalskiej;

  - zespołu Djembe, którego opiekunem jest Paweł Proniuk;

  - charakteryzacją aktorów zajęła się pani Bożena Błażewicz;

  - scenografię przygotowały Teresa Słowińska, Ewa Rogulska, Halina Protasiuk, Diana Majdan i Anna Ogonowska;

  - oprawą techniczno – muzyczną kierował Karol Symonowicz;

  - uwiecznienia Jasełek dokonała Joanna Masłowska;

  a nad całością czuwała Anna Ogonowska.

   

  Opracowała: Anna Ogonowska

  Zdjęcia: Joanna Masłowska

 • "Świąteczne Kolędowanie"

  20 grudnia dzieci z klasy 4a wraz z wychowawczyniami J.Masłowską i K.Załucką, uczestniczyły w "Świątecznym Kolędowaniu" zorganizowanym przez ORE w Wałczu. W WCK, w przyjaznej, integracyjnej i świątecznej atmosferze obejrzeliśmy przedstawienie przepełnione muzyką i śpiewem w znakomitych aranżacjach, również osób niepełnosprawnych Poczęstowano nas słodkimi smakołykami i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia w świątecznej dekoracji.

  Joanna Masłowska

 • Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa

  W Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w  Wałczu, w miesiącu grudniu odbył się konkurs „ Na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”, którego organizatorami  były Bożena Błażewicz i Anna Ogonowska. Celem konkursu było  kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych w szkole,   rozwój zainteresowań kulturą ludową wśród dzieci, jak również rozbudzanie i rozwijanie talentów plastycznych i technicznych wśród uczniów. W konkursie wzięło udział ponad 60 uczniów.  Warunkiem uczestnictwa było wykonanie przestrzennej szopki bożonarodzeniowej z dowolnych materiałów i elementów, wielkość szopki dowolna. Powołana przez organizatorów komisja konkursowa w skład, której weszły  wicedyrektor  Joanna Rup – Bartosik,  Małgorzata Piesiak i Teresa Słowińska, miała niełatwe zadanie, aby dokonać wyboru tych najpiękniejszych, ponieważ każda szopka była wyjątkowa. Po burzliwej dyskusji komisja ogłosiła zwycięzców :

  Kategoria klas I -III

  I miejsce – Kornel Fiałkowski  kl. III a

  II miejsce –  Jakub Gudański kl. II a

  III miejsce – Oskar Mielcarz kl. I b

  Wyróżnienia:

  Jan Marianowski kl. II a

  Nikodem Kupczyk kl. II b 

   

  Kategoria klas IV - VII

  I miejsce – Piotr Lubera  kl. VI b

  II miejsce – Barbara Sawościanik kl. VII b

  III miejsce – Ewa Piechut kl. IV c

  Wyróżnienia:

  Dominika i Maja Brożek kl. VI b i kl. V d

  Karol Musiał kl. IV a

   

  Od 5 do 11 stycznia 2019r. prace uczniów można podziwiać w Wałeckim Centrum Kultury.

  Bardzo serdecznie zapraszamy na wystawę.

                                                                                                             Bożena Błażewicz i Anna Ogonowska

 • NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii NAUCZYCIEL NA MEDAL.

 • Pieczenie świątecznych pierniczków

  Dnia 13.12.2018r. grupa uczniów należących do „Koła Turystycznego z elementami języka niemieckiego” z SP1 wraz z opiekunkami p. L. Dalecką i p. D. Piórkowską spotkała się, by wspólnie robić świąteczne pierniki. Oprócz mieszania, ugniatania, wałkowania, wykrajania, pieczenia i dekorowania, uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności językowe, nazywając po niemiecku wykonywane czynności podczas całego procesu tworzenia pierników. Nie zabrakło również wypisywania kartek świątecznych, które zostały wysłane do Domu Dziecka i Domu Pomocy Społecznej. Całej pracy towarzyszyło śpiewanie kolęd i miła, świąteczna atmosfera.

 • „PREZENTY BEZ PUDŁA” W NASZEJ SZKOLE

  13 grudnia zorganizowaliśmy w naszej szkole przedświąteczną sprzedaż wypieków w ramach akcji „Prezenty bez Pudła” promowanej przez UNICEF.

  Celem naszej akcji była pomoc potrzebującym dzieciom z Afryki oraz uświadomienie naszym kolegom i koleżankom zagrożeń chorobami i niedożywieniem, jakie panują w Afryce.

  Akcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że wszystkie ciasta i babeczki (16 rodzajów) sprzedaliśmy jeszcze przed południem.

  Dzięki zebranej kwocie 858 zł 25 gr zakupimy:

  - szczepionki przeciw: polio, tężcowi, gruźlicy i odrze dla 40 dzieci, 

  - mleko terapeutyczne (27 litrów) i pastę terapeutyczną (30 sztuk),

  - tabletki uzdatniające wodę (5 000 tabletek),

  - tabletki odrobaczające (300 tabletek),

  - żelazo dla mam (1 000 tabletek)

  - paracetamol (1000 tabletek),

  - saszetki ORS (100 sztuk),

  - mikroelementy w proszku (300 saszetek),

  - apteczkę pierwszej pomocy,

  - wyprawkę do szkoły,

  - piłkę nożną.

  Powyższe produkty i przedmioty są niezbędne, aby uchronić dzieci w Afryce przed chorobami, leczyć te, które są chore, ratować życie niedożywionym dzieciom oraz zapewnić im szczęśliwsze życie.

  Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, które wsparły naszą akcję poprzez zakup naszych słodkości.

  Dziękujemy za pomoc i wsparcie naszym rodzinom.

  Klasa 4c z wychowawczynią – Alicją Miler

 • Najserdeczniejsze życzenia

  Dnia 2 grudnia 2018 roku mieszkanka Wałcza pani Regina Falak- Borek skoczyła 100 lat. Jest to nasza była pracownica.

  Z tej okazji Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Kornelówki składają jubilatce najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju, cudownych dni spędzanych w gronie najbliższych, już nie 100 a 200 lat!!

    Pani Regina przeprowadziła się do Wałcza w 1945 roku zaraz po wojnie i od tego czasu niezmiennie związana jest z naszym miastem. Tu założyła rodzinę, tu pracowała zawodowo. Przez blisko 20 lat ( 1969-1988) była pracownikiem Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu, na początku jako woźna, później jako kucharka.

 • Euroweek

  W dniach 4-8 grudnia 46 uczniów i 4 opiekunów z Kornelówki uczestniczyło w obozie językowym Euroweek, który odbywał się w Długopolu Dolnym. Program Euroweek Szkoła Liderów działa już od ponad 20 lat na Ziemii Kłodzkiej, gdzie jest kilka ośrodków w których odbywają się zajęcia z wolontariuszami z całego świata. Nasze warsztaty w szczególności odbywały się z wolontariuszami z Kolumbii, Indonezji i Meksyku ale przyjeżdżali również do nas na zajęcia wolontariusze z Kosowa i Pakistanu, których mieliśmy okazję poznać już na poprzednim wyjeździe Euroweek. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję rozmawiać, tworzyć filmy, plakaty oraz przedstawienia w języku angielskim. Poza tym mieli możliwość zabawy w różnorodne gry integracyjne oraz zabawy przy dźwiękach muzyki. Tego rodzaju wyjazdy pozwalają rozwinąć się uczniom. Nasi uczniowie pokazali się z jak najlepszej strony. Jestem z nich dumna.

  Agnieszka Stępień

 • Galeria Pod Aniołami

  Niedawno przedszkolaki  z Kornelówki odwiedziły Galerię Pod Aniołami. Pod bacznym okiem instruktorki Pani Agnieszki Małaszko maluchy miały okazję stworzyć swoje niepowtarzalne ceramiczne rękodzieło. Każdy przedszkolak wykonał przepiękną świąteczną choinkę.  Podczas warsztatów mogliśmy zapoznać się z niecodzienną techniką plastyczna jaką jest praca w glinie, wykorzystać swoją fantazję i zmysł estetyczny, a także poćwiczyć sprawność małych rąk. Efekt końcowy zaskoczył nas wszystkich.

  AGP

 • Szachowe zmagania w Kornelówce

     22 listopada br. na sali sportowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu rozegrany został Międzyszkolny Szachowy Turniej Niepodległościowy dla uczniów szkół podstawowych. W zmaganiach uczestniczyło 35 zawodników, którzy rozegrali łącznie 119 pojedynków przy szachownicy. 

  Oprócz uczniów ze wszystkich wałeckich szkół podstawowych w zawodach udział wzięli również reprezentanci Szkoły Podstawowej w Tucznie. Sam turniej był emocjonujący i wyrównany, a o jego losach zadecydowała dopiero ostatnia siódma runda. Pierwsze miejsce wywalczył ostatecznie Maksym Zacharczuk z SP 1 Wałcz, na dugiej pozycji uplasował się Czarek Goszczyński, również z SP 1 Wałcz. Trzecia lokata przypadła natomiast reprezentantowi SP 5 Wałcz Wojciechowi Topyła. Nagrodą uhonorowano również najlepszą zawodniczkę, którą została Lena Gutowicz z SP 5 Wałcz oraz najmłodszego zawodnika Leona Zacharczuka z SP 1 Wałcz (2 klasa).  
    Organizatorami imprezy byli nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu; Karolina Glinka-Komorowska, Bartosz Pawlik, Vasyl Zacharczuk. Puchary i nagrody rzeczowe ufundował Urząd Miasta Wałcz oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć