Witaj

 • Sukces naszej nauczycielki – Pani Olesi Kurzak

  Zmotywowana przez uczniów i ich rodziców nauczycielka języka angielskiego Pani Olesia Kurzak wzięła udział w Konkursie na nauczyciela języka angielskiego roku 2017 zorganizowanego przez British Alumni Society. 9 czerwca 2018 roku na Zamku Królewskim w Warszawie podczas Gali Rozdania Nagród została wyróżniona przez Kapitułę Konkursu. Jako nauczyciel, wykazujący się kreatywnością, pomysłowością, dążący do spełnienia wymagań społeczności szkolnej, na które składa się wiele zadań i obowiązków, Pani Olesia Kurzak otrzymała tytuł finalisty Konkursu na Nauczyciela Roku Języka Angielskiego 2017.

  Gratulujemy!

   

  Sukces naszej nauczycielki – Pani Olesi Kurzak - Obrazek 1

 •     Dnia 12 czerwca uczniowie naszej Kornelówki: Sergiusz Jażdżewski kl. Vb i Natalia Zimnińska kl. VIIc,  wzięli udział w uroczystości rozdania nagród w IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim ,,Niektórzy Lubią Poezję”,  organizowanym przez szkołę podstawową w Szczecinku.

  Mamy się czym pochwalić:

  Natalia otrzymała I miejsce, natomiast Sergiusz wyróżnienie I stopnia.

  Gratulujemy!!!

    Trzeba dodać, że Natalia od 4 lat bierze udział właśnie w tym konkursie, za każdym razem przywożąc wyróżnienia. Tym razem zajęła najwyższe miejsce na podium. Prac na konkurs wpłynęło ponad 890, tym większy sukces dla dzieci.

  Sergiusz po raz pierwszy wysłał na konkurs swój wiersz i od razu został doceniony! Wielkie brawa!!

  Jeszcze raz gratulujemy naszym zwycięzcom!!!

  Nasza twórczość

 • Tradycją wielu parafii jest organizowanie dziękczynnej pielgrzymki dla dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą. Głównym celem jest dziecięce dziękczynienie za dar Komunii, a także za rodziców, bliskich, duszpasterzy i katechetów. Pielgrzymka ma również na celu zawierzenie Matce Bożej kolejnych lat życia w łączności z Bogiem.

  30 maja 2018 również i nasze dzieci komunijne wraz z Ks. Proboszczem Antonim Badurą, wychowawcami oraz katechetką udały się do naszego diecezjalnego sanktuarium w Skrzatuszu.

 • 28 maja 2018 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu odbyła się LEKCJA Z MISTRZAMI w formie obwodu stacyjnego.

  Gośćmi honorowymi byli:

  - Wiktor Głazunow – absolwent Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wałczu, wychowanek klubu sportowego WTK Orzeł Wałcz, aktualnie zawodnik AZS-AWF Gorzów Wlkp. W roku 2016 wicemistrz świata w konkurencji C-2 na dystansie 500m, w 2017r. Mistrz Europy oraz wicemistrz świata w konkurencji C-4 na dystansie 1000m, wielokrotny Mistrz Polski.

  - Patryk Kowalski – zawodnik WTK Orzeł Wałcz. W 2016 r. wicemistrz świata w konkurencji C-4 na dystansie 500m wicemistrz Europy na tym samym dystansie. W roku 2017 zajął III miejsce w Mistrzostwach Świata oraz III miejsce podczas Mistrzostw Europy w konkurencji C-4 na dystansie 500m.

  - Sandra Ostrowska – zawodniczka klubu MOTŁAWA Gdańsk. Wicemistrzyni Europy z 2017r. w konkurencji K-4, 500m, wielokrotna Mistrzyni Polski.

  - Julia Olszewska – zawodniczka klubu PIAST Człuchów. Dwukrotna wicemistrzyni świata w konkurencji K-2, 500m z 2016 i 2017 r. Wicemistrzyni Europy z 2016r. w konkurencji K-2 500m oraz wicemistrzyni Europy w konkurencji K-2 i K-4 na dystansie 500m, wielokrotna Mistrzyni Polski.

  Po oficjalnym rozpoczęciu zajęć klasy VIIc, VIb i Va zostały podzielone na 4 zespoły, nad którymi opiekę sprawowali zaproszeni mistrzowie. Uczniowie po wspólnej rozgrzewce przystąpili do pokonywania 4 stacji. Na pierwszej stacji odbywała się sztafeta wioślarska, gdzie uczniowie na ergometrach wioślarskich ustawionych na 2000m zmieniali się co 100m. Druga stacja to rzuty do kosza na czas. Na trzeciej stacji „Waga Pudziana”- uczniowie podnosili ciężarki na wyprostowanych ramionach w pozycji poziomej i trzymali do chwili opuszczenia poniżej linii barków. Czwarta stacja to „Bieg farmera” – przenoszenie baniek z wodą do pachołków i bieg z powrotem na dystansie 10m. Przeciąganie liny zakończyło rywalizację drużyn. Rozdanie nagród i wspólne zdjęcie z mistrzami było podsumowaniem imprezy. Lekcję przygotowali Bogusław Hertel i Karol Symonowicz, a przeprowadzona została przy pomocy nauczycieli wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 1.

 • 28.05.2018

  Szkolne Koło Caritas, wzięło udział w charytatywnej akcji „#100kmdlaNiepodległej”. Polegała ona na ułożeniu jak najdłuższego odcinka z monet (w tym przypadku 1zł) i pobicia aktualnego rekordu Guinnessa podczas wspólnego świętowania na Stadionie Narodowym 26 sierpnia 2018 roku.
  Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zbierali 173 zł. W piątek ułożyli z nich 4 metrowy odcinek na boisku szkolnym.  Zebrane pieniążki przekazali w Skrzatuszu (26.05.2018r.) przedstawicielom Caritas Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej. Po zakończeniu akcji zebrane pieniążki przekazane będą na cel charytatywny wskazany przez Caritas. 

  Pozdrawiam serdecznie
  Anna Ogonowska

 • Przegląd filmów krótkometrażowych „I love Wałcz”

  17 maja 2018 r. po raz pierwszy w historii Szkoły Podstawowej nr 1 odbył się przegląd filmów krótkometrażowych „I love Wałcz”. Uczniowie mieli za zadanie nagrać krótki film promujący nasze miasto. Głównym celem było promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, zachęcanie młodych twórców do aktywności oraz uwrażliwienie  na uniwersalne wartości takie jak kultura, sztuka, historia, społeczność. Publiczność na chwilę przeniosła się  w ulubione i najpiękniejsze miejsca naszego miasta. Spośród kilkunastu filmów wyłoniono trzy najlepsze oraz przyznano trzy wyróżnienia. Pierwsze miejsce zdobył Konrad Szczepanik. Drugie miejsce Małgosia Fiałek  i Cezary Goszczyński. Trzecie miejsce zdobyła Gabrysia i Hania Wilczyńskie.  Wyróżnienia przyznano Lenie Kasprzyk, Maćkowi, Jakubowi i Bartkowi Krawczyk oraz Tyronowi Ejma, Krzesimirowi Szczepskiemu i Mateuszowi Bodnar. 

  Organizatorami konkursu były panie: Joanna Masłowska, Marta Kotarska, Justyna Wilczyńska, Agnieszka Goszczyńska i Beata Patrzek.

  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

 • 22.05.2018

  Przez ostatni tydzień klasy 5 zamieniały swoją salę do historii w salę rozpraw. Odbywały się tam bowiem  przesłuchania i zapadały wyroki dotyczące panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego -ostatniego władcy Polski. Uczniowie wszystkich klas piątych stanęli na wysokości zadnia. Były precyzyjnie przygotowane stroje, burzliwe mowy oskarżycieli i piękne argumenty obrońców. Wyroki zapadały po przesłuchaniu świadków. Całość relacjonowali reporterzy z różnych gazet a nad całością obrad czuwała pani od historii A.Polechońska.

 • 18 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Konkurs Piosenki Anglojęzycznej.  Czteroosobowy zespół rozśpiewanych dziewczynek z klas VIIB i VIIC w składzie z Dominiką Ptak, Mają Stasiak, Matyldą Koniecko i Zofią Walukiewicz wykonując piosenkę „RIPTIDE” zdobył  I miejsce w kategorii klas IV-VII! Z kolei  Alicja Lipecka piosenką „The power of love” i Zosia Pomagalska  piosenką „Hallelujah” uzyskały w tym konkursie wyróżnienie. Opiekunem Konkursu była Pani Olesia Kurzak.

 • Tegoroczny Tydzień Nauki i Talentów w Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się pod hasłem „Wałcz moje piękne miasto”. Codziennie na uczniów i ich rodziców czekało mnóstwo atrakcji. W poniedziałek odbyła się żywa lekcja historii, którą zorganizowała pani Anna Nowak. W związku z 715. rocznicą nadania praw miejskich dla Wałcza przedstawiciele Stowarzyszenia Bractwa Rycerzy Bezimiennych - Drużyny Wojów Grodu Wałcz, przeprowadzili kilka prelekcji na temat dawnych dziejów Ziemi Wałeckiej. Oprowadzali dzieci po naszej Małej Ojczyźnie od neolitu czyli epoki kamienia - po średniowiecze, czyli do czasu powstania Miasta Wałcz. Lekcje cieszyły się wielkim zainteresowaniem, tym bardziej że członkowie Bractwa posiadali wiele replik przedmiotów używanych wtedy na naszych terenach i pięknie opowiadali o ich znaczeniu i użytkowaniu w dawnych czasach. Mamy nadzieję, że wiele informacji zostanie w sercach naszych młodych uczniów.

  W ciągu całego tygodnia uczniowie mogli również podziwiać wystawę plastyczną i fotograficzną, która nawiązywała tematyką do najpiękniejszych zakątków Wałcza. Konkurs fotograficzny, który ogłosiły panie Marta Kotarska i Joanna Masłowska cieszył się ogromnym zainteresowaniem, napłynęło bardzo dużo zdjęć ze wszystkich wałeckich szkół podstawowych, więc jury miało niełatwe zadanie wyłonić te najlepsze. Podobnie było w wystawą plastyczną, której opiekunką była pani Grażyna Forysiewicz. Aktywność naszych uczniów wyłania kolejne talenty artystyczne, dlatego nie możemy się już doczekać, co pokażą nam za rok.

  We wtorek odbyła się gra plenerowa Wałcz moje piękne miasto, której organizatorkami były panie Anna Jarczewska oraz Aleksandra Polechońska. Na boisku szkolnym, w piękne słoneczne popołudnie zgromadziły się reprezentacje klas IV-VII z rodzicami. Drużyna składała się z 2 rodziców i 4 uczniów. Ucieszyło nas, kiedy dowiedzieliśmy się, że niektóre klasy występowały jako dwie reprezentacje. Zabawa polegała na wypełnianiu zadań przygotowanych wcześniej przez organizatorów. Grupy przemieszczały się wg instrukcji i przygotowanej trasy na mapie pokonując kolejne zadania. Biblioteka WCK dawno nie przyjmowała tylu czytelników zainteresowanych informacjami dotyczącymi między innymi; ilości pozycji książkowych – 4600 (dziękujemy za wyrozumiałość pań z biblioteki, za udzielenie odpowiedzi na pytania dla tylu grup). Dzieci wiedzą już, w którym roku powstał budynek poczty i w ilu okienkach obsługuje się interesantów. W Muzeum Ziemi Wałeckiej policzyli ilość kolumn przed wejściem, a na Palcu Wolności, wykonując zadanie poznali nazwiska fundatorów fontanny. Ostatni punkt czekał na grupy na Alei Gwiazd. Uczestnicy rozwiązując zadania poznali historię wałeckiego sportu. W trakcie wykonywania poszczególnych punktów biegu grupy rozwiązywały zadania i uzupełniały krzyżówkę. Po powrocie na boisko szkolne każda drużyna była „przepytywana” przez organizatorów. Cieszy fakt, że nie było osoby, która nie znałaby odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie. Wszyscy zadeklarowali chęć uczestnictwa w przyszłym roku szkolnym, prosząc o jeszcze trudniejsze zadania i dłuższy dystans. Mimo tego, że pani Ola i pani Ania poinformowały, że nie pokonujemy trasy na czas, że ma być to przede wszystkim bezpieczna zabawa, w ekipy wstąpił duch walki. Najszybsza drużyna, klasa IVd z panią Iwoną Brożek i Anną Rosińską pokonała trasę w 25 minut.

  Kolejnego dnia boisko wypełniło się muzyką i tańcem. Wiosenna zumba porwała do zabawy starszych i młodszych. Zajęcia poprowadziły panie Sylwia Głowacka oraz Izabela Browarska. Natomiast po południu pod czujnym okiem pana Bartosza Pawlika oraz pana Karola Symonowicza odbył się mecz siatkarski rodzice-nauczyciele. Emocje były ogromne! Kibicowaliśmy każdemu bardzo gorąco, jednak ostatecznie wygrali nauczyciele, gratulujemy!

  NASI SPONSORZY

  Nasi_sponsorzy.pdf

 • Mecz nauczyciele-rodzice w ramach Tygodnia Nauki i Talentów rozegrany został w środę 16 maja br., a jego stawką był Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wałczu. Pierwszy set tego spotkania to wyraźna przewaga nauczycielii i spokojne zwycięstwo. W drugim rodzice odrobili straty i wyrównali stan na 1:1, głównie dzięki skutecznej zagrywce. Set 3 i 4 odbywał się przy pełnej kontroli nauczycieli, którzy nie pozostawili złudzeń,  kto tego dnia jest drużyną silniejszą i bardziej zgraną i to właśnie ekipa "Belfrów" schodziła z parkietu, wygrywając całe spotkanie 3:1. 

 • W naszej Kornelówce, w związku z 715. rocznicą nadania praw miejskich dla Wałcza przedstawiciele Stowarzyszenia Bractwa Rycerzy Bezimiennych - Drużyny Wojów Grodu Wałcz, przeprowadzili kilka prelekcji na temat dawnych dziejów Ziemi Wałeckiej. Oprowadzali dzieci po naszej Małej Ojczyźnie od neolitu czyli epoki kamienia - po średniowiecze, czyli do czasu powstania Miasta Wałcz. Lekcje cieszyły się wielkim zainteresowaniem, tym bardziej że członkowie Bractwa posiadali wiele replik przedmiotów używanych wtedy na naszych terenach i pięknie opowiadali o ich znaczeniu i użytkowaniu w dawnych czasach. Mamy nadzieję, że wiele informacji zostanie w sercach naszych młodych uczniów.

 • Wtorek, 15 maja godzina 16:00 – START Gra plenerowa „Wałcz – moje piękne miasto”.

  Na boisku szkolnym, w piękne słoneczne popołudnie zgromadziły się reprezentacje klas IV-VII z rodzicami. Drużyna składała się z 2 rodziców i 4 uczniów. Ucieszyło nas, kiedy dowiedzieliśmy się, że niektóre klasy występowały jako dwie reprezentacje. Zabawa polegała na wypełnianiu zadań przygotowanych wcześniej przez organizatorów. Grupy przemieszczały się wg instrukcji i przygotowanej trasy na mapie pokonując kolejne zadania. Biblioteka WCK dawno nie przyjmowała tylu czytelników zainteresowanych informacjami dotyczącymi między innymi; ilości pozycji książkowych – 4600 (dziękujemy za wyrozumiałość pań z biblioteki, za udzielenie odpowiedzi na pytania dla tylu grup). Dzieci wiedzą już, w którym roku powstał budynek poczty i w ilu okienkach obsługuje się interesantów. W Muzeum Ziemi Wałeckiej policzyli ilość kolumn przed wejściem, a na Palcu Wolności, wykonując zadanie poznali nazwiska fundatorów fontanny. Ostatni punkt czekał na grupy na Alei Gwiazd. Uczestnicy rozwiązując zadania poznali historię wałeckiego sportu. W trakcie wykonywania poszczególnych punktów biegu grupy rozwiązywały zadania i uzupełniały krzyżówkę. Po powrocie na boisko szkolne każda drużyna była „przepytywana” przez organizatorów. Cieszy fakt, że nie było osoby, która nie znałaby odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie. Wszyscy zadeklarowali chęć uczestnictwa w przyszłym roku szkolnym, prosząc o jeszcze trudniejsze zadania i dłuższy dystans. Mimo tego, że pani Ola i pani Ania poinformowały, że nie pokonujemy trasy na czas, że ma być to przede wszystkim bezpieczna zabawa, w ekipy wstąpił duch walki. Najszybsza drużyna, klasa IVd z panią Iwoną Brożek i Anną Rosińską pokonała trasę w 25 minut.

  Organizatorzy Aleksandra Polechońska i Anna Jarczewska.

 •  14 maja 2018 uczniowie Kornelówki kl. VII c spotkała się z Mistrzem bokserskim panem Krzysztofem Głowackim. W czasie spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak przebiegała kariera Mistrza. Pan Krzysztof opowiadał o stosowanych dietach, ilości godzin tereningowych oraz o dyscyplinie wewnętrznej, którą musi posiadać każdy sportowiec. 

                                     Mistrzowi dziękujemy za spotkanie i życzymy dalszych sukcesów.

 • Dnia 12 maja 2018r. odbył się XII Finał Ogólnopolskiego Festiwalu Śpiewających Szkół w Amfiteatrze  w Parku im gen. J. Sowińskiego w Warszawie przy ul. Elekcyjnej 17.

  Podczas Finału zaprezentowało się 20 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. Jury wybrało  z każdej kategorii wiekowej po trzech uczestników, którzy walczyli  o pierwsze miejsca w finale. Szkołę Podstawową nr 1 w Wałczu reprezentowała uczennica klasy VI – Alicja Lipecka.  Ala zaprezentowała dwie piosenki: ,,Dłoń” Natalii Kukulskiej oraz ,,The power of love” J. Rush, które zapewniły jej zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej.  Nagrodą główną jest nagranie singla w profesjonalnym studio nagrań.  Opiekunem zwyciężczyni jest Małgorzata Pomagalska. Serdecznie  gratulujemy.

 •      Uczennice reprezentujące naszą szkołę w rozgrywkach mini piłki koszykowej w ramach Igrzysk Dzieci, osiągnęły historyczny sukces, zajmując czwarte miejsce w województwie zachodniopomorskim. Lepsze od naszych dziewczyn były jedynie drużyny ze Szczecina i Koszalina, które na co dzień rywalizują w profesjonalnych ligach koszykarskich i posiadają w swoich szkołach klasy o profilu piłki koszykowej.

       Po wygraniu rozgrywek powiatowych nasze dziewczęta awansowały do etapu regionalnego w którym nie miały sobie równych, wygrywając wszystkie swoje spotkania w tym z  utytułowaną reprezentacją ze Stargardu. Dało im to awans  z pierwszego miejsca do Półfinału Wojewódzkiego.
           Mecz półfinałowy z drużyną SP 4 Barlinek był bardzo emocjonujący i wyrównany. To jednak nasze koszykarki okazały się ostatecznie lepsze i po fenomenalnej czwartej kwarcie mogły schodzić z parkietu z podniesionymi głowami, zdobywając awans do Finału Wojewódzkiego. Jest to najlepszy wynik w historii naszej szkoły w tej dyscyplinie sportu od czasu utworzenia województwa zachodniopomorskiego. 
  W Wielkim Finale przyszło się nam mierzyć z zawodniczkami z Koszalina i Szczecina występującymi na co dzień w klubach sportowych, które okazały się już przeszkodą nie do przejścia.  Nie pomniejsza to jednak rangi sukcesu, bowiem czwarte miejsce w gronie ponad osiemdziesięciu szkół rywalizujących w województwie w rozgrywkach mini koszykówki to znakomity wynik. Gratulacje!!!
              Skład zespołu reprezentującego SP 1 Wałcz; Katarzyna Adamska, Zofia Pomagalska, Julia Mularczyk, Patrycja Matuszak, Julia Domagała, Anastazja Bartosik, Zuzanna Kozłowska, Dominika Górka, Marta Marcinkowska, Alicja Pastuszka, Alicja Lipecka, Dagmara Topór, Julia Błaż. Trenerem zespołu jest Pan Bartosz Pawlik. Podziękowania dla Pana Karola Symonowicza za pomoc w prowadzeniu drużyny.

 • Tym razem Klub Malucha zaoferował przyszłym pierwszoklasistom zajęcia kulinarne. Dzieci poprzez zabawę miały możliwość zdobycia  umiejętności potrzebnych w życiu codziennym. Mali kucharze wyczarowali owocowe koreczki oraz kanapki według własnego pomysłu z ulubionymi składnikami. Zajęcia bardzo spodobały sie dzieciom także ze względu na wspólną degustację.

                                                                      Grażyna Forysiewicz

 • „Piękna Polska nasza cała”- pod takim hasłem Szkoła Podstawowa nr 1 im. K. Makuszyńskiego w Wałczu, pod patronatem Urzędu Miasta, zorganizowała 8 maja - międzyszkolny rajd rowerowy do Nakielna dla 150 uczestników wałeckich szkół (SP1, SP4, SP 5 i Gimnazjum nr 3}. Rajd wpisał się w imprezy miejskie z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 715 rocznicy nadania praw miejskich dla naszego miasta. Celem jaki przyświecał organizatorom rajdu była promocja walorów turystycznych naszego regionu, pokazanie dzieciom jak atrakcyjnie można spędzić czas, pokonanie własnych słabości, integracja.  Przy okazji wsparliśmy  akcję ogólnopolską „Kręć kilometry dla swojego miasta”.

  Lepszej pogody nie mogliśmy sobie wymarzyć. Wszyscy uczestnicy wyruszyli z boiska przy Kornelówce po godz. 11.00  na 2 trasy rajdu, wiodące do Nakielna (przez Morzyce duktem leśnym lub nasypem kolejowym przez Chwiram). Nie obyło się bez przygód, bo zdarzały się wywrotki i drobne awarie, ale wóz techniczny z odpowiednią obsługą szybko je niwelował. Gdy dojechały poszczególne grupy do celu (generalnie dzieci miały świetną kondycję), czekał na nich posiłek przygotowany przez naszych nauczycieli (grillowana kiełbasa i kaszanka  , napoje oraz słodycze – w większości od sponsorów). Dzieci miały także do dyspozycji sprzęt sportowy - i muszę przyznać, że mimo wcześniejszego wysiłku fizycznego – chętnie z niego korzystały. Punktem kulminacyjnym była żywa lekcja historii przygotowana przez Muzeum Wału Pomorskiego, która tematycznie nawiązywała do 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie chętnie w niej uczestniczyli, ale największą atrakcją było odpalanie armaty. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy buton.

  Dziękujemy bardzo naszym sponsorom. Dzięki ich  przychylności cała impreza odbyła się „na bogato”, a wszelka pomoc z ich strony ułatwiła organizację przedsięwzięcia. Szczególnie dziękujemy Urzędowi Miasta w Wałczu, Nadleśnictwu Wałcz, panu senatorowi H. Stokłosie, panu B. Czabanowi, panu M. Daleckiemu, panu S. Ptak,  Victorii Cymes w Wałczu, Trumpf Mauxion Chocolates w Tucznie, OZEN Sp. z.o.o, „Tawerna” w Nakielnie oraz właścicielom wałeckich  piekarni: „Panem”, „Kawiarenka u Gienka” oraz „Bartek”.

  Szczególnie gorąco dziękujemy naszym emerytowanym koleżankom, które zawsze służą pomocą: pani Lucynie Wyszkowskiej i pani Jadzi Mielcarek, a także  wszystkim, którzy przyczynili się  do organizacji rajdu.

  Szkolny koordynator projektu Lila Morchat

 • Laureat w konkursie matematycznym KANGUR 2018

  15 marca 2018 roku odbyła się kolejna edycja konkursu matematycznego KANGUR.

  Należy przypomnieć, że głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania. Zestawy zadań są przygotowywane przez międzynarodową komisję, która co roku zbiera się w innym kraju. Prestiżu konkursowi dodaje Nagroda d'Alamberta od Unii Europejskiej oraz poparcie ze strony UNESCO.

  Oto nasze wyniki:

  DOLECKA AMELIA  – wyróżniony (klasa IIa)

  DOMINIAK BORYS  - wyróżniony (klasa IIIc)

  LOREK WIKTORIA  -  wyróżniony (klasa IIIc)

  WYRZYKOWSKA MATYLDA  - wyróżniony (klasa Vb)

  Jednak największym naszym sukcesem jest uzyskanie przez CEZAREGO GOSZCZYŃSKIEGO, ucznia klasy VIc TYTUŁU  LAUREATA!

  Czarkowi, osobom z wyróżnieniem i wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnym roku.

  Szkolny koordynator:

  Monika Biesiada

 • Uczniowski Klub Sportowy  ,,Victoria’’ działający od 23 lat przy Szkole Podstawowej nr 1 rozpoczął  sezon kajakowy 2018 ogólnopolskimi regatami 29 kwietnia  Gryfinie i 5 maja w Gorzowie Wielkopolskim. W tych zawodach udział wzięli miłośnicy kajakarstwa z Choszczna, Gryfina, Trzcianki, Gorzowa, Szczecina, Nowej Soli, Brandenburga (Niemcy)
   i Wałcza.

  Nasze kajakarki bardzo dobrze zaprezentowały się w wymienionych zawodach.

  W Gryfinie  wywalczyły 3 srebrne medale i  1 brązowy:

  II miejsce w K-1 1500 m młodziczek - Julia Beim

  III miejsce w K-1 1500 m młodziczek- Marta Romek

  II miejsce w K-2 1500 m - Julia Beim, Marta Romek

  II miejsce w K-2 dzieci  - Piasecka Wiktoria, Romek Wiktoria

  W Gorzowie, ścigając  na rwącej rzece Warcie, dziewczyny zdobyły 1 srebrny 2 brązowe medale:

  II miejsce w  K-1 1000 m - Julia Beim

  III miejsce w K-1 1000 m dzieci -Wiktoria Romek

  III miejsce w K-2 1000 m młodziczek- Julia Beim, Marta Romek

  Gratulujemy naszym zawodniczkom pierwszych  medali zdobytych w nowym sezonie.

  Kolejnym sprawdzianem umiejętności kajakarskich będzie start w ogólnopolskich regatach kajakowych XVIII Memoriale im. Mariana Matłoki. Zawody te odbędą się już 26 maja 2018r. o godz. 9.30 na torze kajakowym MOSiR w Wałczu.

                                                                                                         Zapraszamy  

 • Dnia 27 kwietnia 2018 odbyły się zawody sportowo-rekreacyjne ,,Sportowe Wyzwanie’’ zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego z Kornelówki - Józefa Iwańskiego i Karola Symonowicza w ramach projektu Otwarte Strefy Boisk i Rekreacji w Wałczu. Na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej Nr 4 przybyło 72 uczniów z 4 szkół podstawowych
   z Wałcza, aby podjąć to nietypowe wyzwanie.

    Punktualnie o godzinie 10.00 turniej otworzyła zastępca burmistrza  miasta Wałcz Pani Joanna Rychlik-Łukasiewicz w asyście wicedyrektorów Szkoły Podstawowej Nr 4  Iwony Urbanowicz oraz  Szkoły Nr 1  Zofii Skuzy.

    Przed głównymi konkurencjami na zawodników czekała atrakcja  w postaci rozgrzewki przy  muzyce, którą poprowadzili studenci wychowania fizycznego PWSZ w Wałczu. Uczniowie rywalizowali na 5 zróżnicowanych  stacjach, zdobywając cenne punkty dla swojej drużyny. Najlepszą szkołą okazała się Kornelówka, drugie miejsce zajęła SP5, na trzecim miejsce uplasowała się SP 4 tuż za podium była SP 2.

  Osobną konkurencją było przeciąganie liny i tu bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z SP 2.
  W tym dniu prócz pięknej pogody i rywalizacji przeważała dobra zabawa, na co liczyli organizatorzy Sportowego Wyzwania. Każdy uczestnik wraz z opiekunami otrzymali pamiątkowe koszulki ufundowane przez Urząd Miasta Wałcz. Najlepsze drużyny obdarowane zostały pucharami, a najlepsi sportowcy otrzymali nagrody rzeczowe.

   Profesjonalna organizacja oraz nietypowe konkurencje dostosowane do możliwości młodych sportowców sprawiły iż zawody były ciekawe, a sami zainteresowani wypytywali o kolejną edycję.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć