Witaj

 • 30.10.2017

  W Wałczu 29 października 2017 roku w kościele pw.  Św. Mikołaja odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, wyróżnień i nagród w konkursie „ RÓŻANIEC NASZĄ SIŁĄ”. W konkursie wzięło udział 110 uczniów, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.

  Jury, w składzie pani dyrektor SP nr 1 Zofia Skuza,  Joanna Masłowska i proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja w  Wałczu Ks. Antoni Badura mieli nie lada trudne zadanie, aby wybrać zwycięzców. Wszystkie prace były piękne i bardzo pomysłowe, a zwycięzcami zostali:

  W kategorii klas I - III

  I miejsce zajął Julian Wołejko z klasy  III a,

  II miejsce zajął Jakub Białek z klasy III a,

  III miejsce zajął Kornel Fiałkowski z klasy II a.

  Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali: Wiktor Piaskowski z kl. III b, Julia Frańczak z kl. III b, Marta Zapała z kl. III d i Alan Matulis z kl. III a.

  W kategorii klas IV - VII

  I miejsce zajął Konrad Szczepanik z klasy VI a,

  II miejsce zajęła Claudia Błońska z klasy IV b,

  III miejsce zajęła Hania Pilarska z klasy IV c.

  Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali: Karol Paszkiewicz z kl. IV c, Małgosia Fiałek z kl. IV b, Michał Sidorko z kl. V b, Karol Leśniewicz VI b.

  W kategorii rodzinnej

  I miejsce zajęła Ewa Trościanko z klasy III b,

  II miejsce zajął Szymon Bajkiewicz z klasy IV d,  

   III miejsce zajęły siostry Maja (kl. IV d) i Dominika Brożek (kl. VI b). 

  Wyróżnienia w tej kategorii przyznane zostały dla:

  Doroty Kuś z klasy IV a, która wykonała różaniec z mamą,

  Piotra i Bartka Pelc, Nikoli i Dominka Kozieł, Niny i Izabeli Wysockich, Filipa Stawskiego i Pawła Lisowskiego, Mai Wiertel oraz  Kuby Krawczyka.

   Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej oraz rozwój talentów u dzieci, jak również budzenie aktywności twórczej, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości  oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości i umiejętności, a przede wszystkim wspólne spędzenie czasu w gronie rodzinnym.

  Głównym organizatorem konkursu była katechetka Szkoły Podstawowej nr 1  im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu Anna Ogonowska przy współpracy Beaty Patrzek.

 • 29.10.2017

  W ramach obchodów Imienin Szkoły uczniowie poznawali życie i twórczość patrona Kornelówki – Kornela Makuszyńskiego. Efektem ich działań były projekty dotyczące pisarza.

  Oto kilka z nich, które wykonali uczniowie różnych klas.

  Prace uczniów klasy VB oraz kl. IV C

 •    W tym roku  obchodzimy  dwudziestą rocznicę nadania szkole imienia Kornela Makuszyńskiego. Wiele już było w naszej szkole działań mających na celu przybliżenie postaci naszego patrona – Kornela Makuszyńskiego. Takie właśnie zamierzenie mieli organizatorzy Konkursu Plastycznego „Bohaterowie książek Kornela Makuszyńskiego” p. Joanna Masłowska i p. Grażyna Forysiewicz.  Konkurs został zorganizowany również, by zachęcić dzieci do twórczych działań plastycznych na miarę ich możliwości i umiejętności. Pragnęliśmy także przyczynić się do rozwoju zainteresowań twórczością Kornela Makuszyńskiego, do zaspokojenia potrzeby ekspresji oraz do umożliwienia osiągnięcia sukcesu.

  Do udziału w konkursie zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły. Do komisji wpłynęło 90 prac w różnorodnym formacie, które wykonane zostały dowolnymi i różnorodnymi technikami plastycznymi. Wszystkie prace wzbudzały zachwyt, a ich autorzy zasłużyli na pochwałę. Jury zdecydowało nagrodzić najwyższymi miejscami prace odznaczające się pomysłowością, rozmaitością technik i różnorodnością materiałów. Brano też pod uwagę ilość włożonej pracy. Po burzliwych naradach komisja nadzorująca przebieg konkursu, wyłoniła zwycięzców.

  W kategorii klas 0-III:

  I miejsce - Nadia Solarska kl. IIIc

  II miejsce - Julia Siwiec kl. Ia

  III miejsce - Piotr Ługowski kl. IIa

  wyróżnienia: Maja Wiertel kl. IIIb, Julian Wołejko kl.IIIa, Kacper Nesler kl. IIId, Karmen Steciak Ia, Dominika Stanikowska kl. Ia
   

  W kategorii klas IV-VII:

  I miejsce - Oliwia Stępień kl. V

  II miejsce - Zuzanna Głuczkowska kl. Vc

  III miejsce - Ola Matulewicz  kl. VIIb

  wyróżnienia: Anastazja Kubiak kl.VIb, Gabriela Andrzejak kl. IVb, Dawid Sindera kl.Va, Anastazja Bartosik kl. VIc, Aleksy Pomarański IVb


  Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów. Prace można oglądać na zorganizowanej w holu wystawie.

                                                                                opracowała Grażyna Forysiewicz

 • 16.10.2017

  Kim są przydasie? Nie wiecie? Przedszkolaki już to wiedzą. Wszystko wyjaśniło się po obejrzeniu spektaklu teatralnego "Przydasie". To małe ludziki, które pomagają nam wykonać te czynności, na które nie bardzo mamy ochotę. W Waszych domach też mieszkają Przydasie?

 • Żywa lekcja historii

  W ostatnim tygodniu  w naszej szkole  korytarzami przemykały damy dworu odziane w przepiękne stroje z epoki średniowiecza, a w toaletach chłopięcych słychać było szczęk mieczy. To klasy piąte  przygotowywały się do żywej lekcji historii. Przecież  pasowanie giermków na rycerzy to nie jest byle co. Dziś już po odbytych lekcjach wszyscy chłopcy wiedzą jak należy właściwie zachowywać się w obecności dam, co znaczy być honorowym i dotrzymywać danego słowa, a damy jak poruszać się elegancko i z gracją. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Największe jednak poruszenie na lekcji wywoływał moment wyboru swojej damy serca.

 • 20.10.2017

  Jak  się leczy nasze zwierzęta?  

       Dnia 20 października 2017r. klasa IIId wraz z wychowawcą Grażyną  Forysiewicz wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego  ARTVET.  Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy oraz leczenia.

     Uczniowie  dokładnie obejrzeli  gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii Pan Krzysztof Dołowy (absolwent  Kornelówki) opowiedział o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych,  pokazał jak bada się i leczy zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt oraz dowiedziały się , do czego one służą. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadali o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pan weterynarz podkreślił konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.

  W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się  w sklepie zoologicznym, gdzie z wielką ciekawością oglądaliśmy  zwierzątka.

  Serdecznie dziękujemy za spotkanie Panu  K. Dołowemu oraz za gościnność właścicielom sklepu zoologicznego  Zoo - Raj w Wałczu. 

 • 23.10.2017

  Zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego Miasta Wałcz na rok 2018.

  Znamy już wyniki GŁOSOWANIA - uzyskaliśmy 951 GŁOSÓW!!!

  Będziemy mieli SIŁOWNIĘ ZEWNĘTRZNĄ!!!

  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy nam pomagali, za poświęcony czas, zaangażowanie, za wspólny wysiłek, aby powiększyć ofertę naszej Kornelówki. W szczególności – choć bez specjalnej kolejności – podziękowania ślemy do uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrekcji i pracowników naszej szkoły.

  Szczególne podziękowania składam Samorządowi Uczniowskiemu wraz z opiekunami p. Agnieszką Goszczyńską i p. Justyną Wilczyńską, którzy walczyli od początku, aż do końca, niemalże o każdy głos.

  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

  Beata Patrzek

  Siłownia zewnętrzna przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu

  Nr projektu: 2/BO/2017

 • 20.10.2017

      20 października 2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klas pierwszych oraz dzieci
   z oddziału przedszkolnego wraz z  rodzicami złożyli ślubowanie i zostali pasowani na członków społeczności ,,Kornelówki”. Uroczystość pasowania miała szczególny charakter, gdyż tematycznie zbiegła się  z obchodami XX rocznicy nadania szkole imienia Kornela Makuszyńskiego.
  Pani dyrektor szkoły Ewa Hołowska - Kędzierska powitała gorąco gości: wiceburmistrz Joannę Rychlik-Łukasiewicz i przewodniczącego Rady Miasta Zdzisława Rydera, nauczycieli, rodziców, dziadków,  a szczególnie serdecznie uczniów klas pierwszych i przedszkolaki.

  Dzieci  przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyły się dzielnie tekstów, wierszy i piosenek. Podczas uroczystości  bezbłędnie układały puzzle z tytułami książek napisanych przez patrona szkoły, pakowały ,,tobołek‘’ na podróże  i wycieczki. Niezwykły klimat uroczystości nadał  sam ,,Kornel Makuszyński’’, w rolę którego wcielił się Bogumił  Solarski –dziadek naszych uczniów, recytując wiersze, urzekł wszystkich  piosenką z filmu ,,Panna z mokrą głową’’. Pojawiły się też postaci ,,Koziołek Matołek’’, ,,Małpka Fiki –Miki’’ i Basia” zachęcające m.in. do tańca.
  Po wspaniałej zabawie, w  bardzo  podniosłej atmosferze, na Sztandar Szkoły ,,pierwszacy’’ ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania  odbył się Akt Pasowania na ucznia dokonany wielkim ołówkiem oraz  wręczono  okazyjne dyplomy, które zapewne na lata będą pamiątką z tego wydarzenia.  Były życzenia, do których  dołączyli się zaproszeni goście. Uczniowie otrzymali od władz miasta prezenty. Rada Rodziców ufundowała piękne i smaczne torty imieninowe. Ten dzień zakończył się wspólnym świętowanie w klasach wraz  z rodzicami i wychowawcami  klas pierwszych: Ewą Rogulską, Brygidą Lechojdą oraz nauczycielkami przedszkolnego  Sylwią Głowacką –Płachta i Karoliną Glinka- Komorowską.

  Całą uroczystość przygotowały i  prowadziły Małgorzata Pomagalska
   i Agnieszka Pająk.

 • Wyniki I etapu Konkursu Kuratoryjnego w naszej szkole

  18.10.2017

  Zwycięzcy:

  Język polski:

  1. Dutkowska Urszula

  2. Stasiak Maja

   

  Matematyka:

  1. Goszczyński Cezary

  2. Wilczyńska Hanna

  3. Adamska Katarzyna

   

  Język angielski:

  1. Bogusław Dariusz

  2. Forysiewicz Ignacy

  3. Horodecka Matylda

  4. Stasiak Maja

   

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 • 12.10.2017

  W Dniu Nauczyciela dziękujemy przede wszystkim za cierpliwość, za dobre serce i wyrozumiałość. Za troskę i zaufanie oraz trud, jaki codziennie Drodzy Nauczyciele wkładacie w nasz proces edukacji. Słowa czy kwiaty tego nie oddadzą, ale uśmiech na buziach całej klasy pokazuje, jak jesteśmy wdzięczni za wiedzę, która Państwo nam przekazują. Życzymy wszystkiego najlepszego!


                                             Samorząd Uczniowski

   

  Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

  Z tej okazji 12 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski oraz klasę VIc.

  Na scenie zaprezentowali się uczniowie w humorystycznym programie. Piękna scenografia dodała charakteru uroczystości.

 • Akademia bezpiecznego Puchatka

  Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do IX edycji programu„Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
  Jest to program edukacyjny dla klas I o charakterze społecznym, przygotowywany jest we współpracy z: Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii  i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy sprawuje Komenda Główna Policji. Partnerem medialnym jest portal MiastoDzieci.pl.

 • 11.10.2017

  Dnia 3.10.2017 roku na terenie MOSIR w ramach Miejskiego Święta Latawca odbyły się zawody latawcowe zorganizowane przez Ligę Obrony Kraju. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IV - VI.  

  W kategorii-latawce skrzynkowe nasi uczniowie zajęli:

  I miejsce- Gabriela Andrzejak

  II miejsce- Miłosz Krzyżewski

  III miejsce- Nadia Wieczorek

  W ogólnym podsumowaniu w kategorii szkół podstawowych zajęliśmy III miejsce.

  Opiekunem uczniów była pani Teresa Słowińska.

 •      5  października 2017r. odbyło się spotkanie uczniów kl. III d z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej w Wałczu -  Panią Beatą Budzyń na temat przemocy uczniów oraz zagrożeń wynikających z jej stosowania. Zajęcia poświęcone były  zasadom bezpieczeństwa przestrzeganym w klasie, szkole i środowisku pozaszkolnym, prawidłowym relacjom i postawom wobec innych, sposobom rozpoznawania i radzenia sobie z negatywnymi emocjami, istocie agresji i przemocy oraz  budowaniu pozytywnych relacji koleżeńskich. Pani policjantka przybliżyła uczniom również zagadnienie cyberprzemocy.

     Zajęcia te skłoniły uczniów do refleksji nad swoim zachowaniem oraz zwiększyły ich świadomość na temat agresji i przemocy.

                                                              Grażyna Forysiewicz

 • 09.10.2017

  EUROWIZJA JUNIOR 2017 - krótka fotorelacja z wyjazdu do Warszawy, na eliminacje do Eurowizji Junior. 

  Dominika Ptak, uczennica naszej szkoły fantastycznie zaśpiewała tam piosenkę pt. "Anioły".

  Jeszcze raz gratulujemy Ci Dominiko !

 •  

   

   

  Myślę, tworzę, działam – świadomy młody Europejczyk”

  – projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego

  Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020

  w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu.

   Projekt „Myślę, tworzę, działam – świadomy młody Europejczyk” w ramach działania 8.5 ma na celu wspieranie przedsięwziąć w zakresie podnoszenia kompetencji kluczowych niezbędnych do poruszania się na rynku pracy, posługiwania się technikami informacyjno – komunikacyjnymi oraz językami obcymi (angielski i francuski). Projekt adresowany jest do uczniów i nauczycieli II etapu edukacyjnego z włączeniem grupy dzieci młodszych. W ramach projektu powstanie szereg kół zainteresowań i innowacji pedagogicznych. Odbywać się będą zajęcia z przedsiębiorczości, robotyki, języka francuskiego przy wykorzystaniu ICT. Połączenie tradycyjnych metod nauki z nowoczesnym kształceniem będzie efektywnym i atrakcyjnym sposobem uczenia się i optymalnym instrumentem do realizacji celu projektu i potrzeb grupy docelowej. W ramach kształcenia u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności niezbędnych na rynku pracy będą prowadzone innowacje:

  - „Mały przedsiębiorczy Europejczyk”. Uczestnicy tego przedsięwzięcia nabędą wiadomości z zakresu przedsiębiorczości. Pragniemy przygotować uczniów do aktywnego udziału w życiu społecznym i zawodowym.

  -„Gry i zabawy matematyczne z zastosowaniem multimediów” jako atrakcyjna forma wyrównywania braków powstałych w toku lekcyjnym.

  -„Mały konstruktor, czyli programowanie z wykorzystaniem klocków lego” – zdobywanie umiejętności z zakresu programowania poprzez zabawę, jako metoda rozwijania kreatywności, umiejętności matematycznych, analitycznego myślenia, znajomości technologii, czyli cech niezbędnych na dzisiejszym rynku pracy.

  -„Ciekawscy mądrale” – będziemy przeprowadzać doświadczenia i eksperymenty, które w prosty sposób ukazywać będą przebieg zjawisk i procesów zachodzących w przyrodzie.

  Kolejnym działaniem będzie rozwijanie u dzieci sprawności manualnej i grafomotorycznej poprzez organizację zajęć terapeutycznych. Dodatkowo na takich zajęciach uczniowie przy użyciu technik informacyjno – komunikacyjnych będą usprawniać ortografię i poznają zasady pisania cv i listu motywacyjnego. Następnym etapem realizacji projektu będzie utworzenie klas o profilu ekonomicznym (oswajanie uczniów z wiedzą z dziedziny zawodoznastwa i biznesu) oraz językowym (lepszy i skuteczniejszy sposób na komunikację w danym języku). W realizacji tych działań wspierać nas będą lokalni przedsiębiorcy i potentaci biznesu, którzy będą uczyć dzieci efektywnego organizowania warsztatu pracy. Część zajęć będzie realizowana poza szkołą – wizyty w zakładach pracy, spotkania z ciekawymi ludźmi. Planujemy cykl warsztatów wyjazdowych i spotkania z psychologiem biznesu.

  W realizacji projektu ważnym elementem będzie doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli. W tym celu będą organizowane szkolenia i kursy z różnych zakresów mające na celu wspieranie rozwoju uczniów. Nawiążemy również współpracę z ośrodkiem szkolno – wychowawczym w celu poznania specyfiki pracy i funkcjonowania tej placówki.

  Aby w pełni zrealizować założone cele w projekcie niezbędne będzie doposażenie naszej placówki w sprzęt specjalistyczny i komputerowy oraz zatrudnienie specjalistów z zakresu psychologii. Sale lekcyjne zostaną wyposażone w zestawy multimedialne, które uatrakcyjnią pracę uczniów na zajęciach. Planujemy także zakup sprzętu specjalistycznego, m.in. sprzęt korygujący wady postawy, powiększalnik stacjonarny, aby ułatwić funkcjonowanie dzieci niedowidzących, sprzęt do badania metodą Biofeedback - metoda ta pomoże odpowiednio się zrelaksować, lepiej radzić sobie w sytuacjach trudnych, zwiększy kreatywność i pozytywne myślenie, poprawi szybkość uczenia się i zapamiętywania nowego materiału.

 • 08.10.2017

  Dzięki pani Annie Nazaruk, w poniedziałek byliśmy z wizytą w Urzędzie Miasta. Naszym przewodnikiem była pani Joanna Rychlik- Łukasiewicz - Zastępca Burmistrza Miasta Wałcz, która opowiadała nam o pracy całego urzędu. Mogliśmy porozmawiać z panią Burmistrz i zadać jej pytania, a było ich wiele. Widzieliśmy sale sesyjną, sale ślubów, pokoje pracy Straży Miejskiej. Pani Ania opowiedziała nam o pracy urzędnika. Żadne z naszych pytań nie zostało bez odpowiedzi. Dziękujemy za wycieczkę, było naprawdę ciekawie. Przedszkolaki

 • 04.10.2017

  Dnia 23.09.2017 odbyły się zawody sportowe "Trio Basket" w ramach XIX Dni Kultury Chrześcijańskiej na hali widowiskowej SP 2 w Wałczu. Organizatorem był Pan Waldemar Rojek. 

  Nie mogło oczywiście zabraknąć drużyn z Kornelówki: SP1 Janusze Sportu (Mateusz Zapała, Mikołaj Wiśniewski, Adam Gdeczyk) oraz SP1 Hooligans (Karol Kubik, Grzegorz Mazurkiewicz, Mateusz Buczkowski). Nasze drużyny startowały w kategorii do 13 lat, pewnie pokonały team z SP 4 i tym samym o złoto walczyli miedzy sobą. Górą była drużyna SP1 Hooligans, wywalczając pierwsze miejsce. 

  Wszyscy uczestnicy  dostali pamiątkowe medale. Oprócz rywalizacji i świetnej zabawy, był to sprawdzian dla naszych Kornelowców przed zbliżającymi się rozgrywkami między szkolnymi w piłkę koszykową.

 •      Dnia 3 października uczniowie klasy III d wraz z wych. Grażyną Forysiewicz  wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo - Leśnej "Morzycówka".   Planując wyprawę obawialiśmy się, czy pogoda nam dopisze. Jak się okazało aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest przepiękny. Jesienne drzewa obfitują w mozaikę najróżniejszych barw i odcieni.  Pani Magdalena Marchwiak  opowiedziała  nam wiele ciekawostek, jakie kryje las. Ukazała  nam fascynujący świat roślin i zwierząt leśnych. Dowiedzieliśmy się także dużo o grzybach.  Wiemy, które grzyby są jadalne, gdzie rosną różne ich  gatunki , dlaczego nie wolno niszczyć muchomorów....Dzięki rodzicom   można było się ogrzać i posilić  pysznymi  kiełbaskami przy ognisku.

        Pełni wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

  Była to dla nas żywa lekcja przyrody w relaksującym otoczeniu, która pozwoliła nam na bezpośredni kontakt z naturą. Na długo wizyta w lesie pozostanie w naszej pamięci. Będzie co wspominać podczas długich i mroźnych zimowych dni.

 • Nowy skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018

  27 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję przekonać się, że wybory do Samorządu Uczniowskiego są świętem demokracji w szkole. Plakaty wyborcze przykuwały uwagę wszystkich uczniów, dzięki temu mieli oni możliwość poczuć, jak ważny jest ich głos. Obecny Samorząd  Uczniowski miał za zadanie zadbać, aby wybory odbyły się zgodnie
  z regulaminem i czterema podstawowymi zasadami. Są bezpośrednie – byśmy mogli poczuć, realny wpływ na  wybór swojego kandydata, tajne, by wybór był obiektywny, równe – byśmy uwierzyli, że mamy takie same prawa, powszechne, bo stanowimy jedność i każdy powinien
  z pełną świadomością podjąć tę ważną decyzję.

  Oto nowy skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018

  Przewodniczący:

  Karol Kubik - kl.VII b

  Zastępca przewodniczącego:

  Matylda Koniecko - kl.VII c

  Sekretarz:

  Maja Stasiak - kl.VIIc

  Skarbnik:

  Zofia Walukiewicz - kl. VIIb

  Przewodniczaca do spraw wolontariatu:

  Maja Brożek - kl.IVd

  Rzecznik prasowy:

  Gabriela Templin - kl.IVc

  Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!!

 • 03.10.2017

  Dnia 29.09.2017r. klasa Ia wybrała się na wycieczkę w okolice Wałcza. Celem wycieczki było szukanie oznak jesieni. Oprócz obserwacji przyrody, przypomnieliśmy sobie nazwy wałeckich jezior oraz innych miejsc spotykanych po drodze. Po zjedzeniu drugiego śniadania  w Tawernie  i wspólnych zabawach, ruszyliśmy dalej. Za pomocą lup badaliśmy, jakie owady znajdują się w trawie, na liściach i na korze drzew.  Po zebraniu darów jesieni byliśmy pewni, że jesień zagościła u nas na dobre. Wróciliśmy do szkoły, a z nazbieranych liści powstał piękny bukiet.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć