Witaj

 • Tłusty Czwartek w wałeckiej Kornelówce obchodzono wyjątkowo radośnie i smacznie! Społeczność szkolna po raz kolejny pokazała jakie ma wielkie serca przystępując do akcji ,,Pączek dla Afryki”.

     W czwartek już od wczesnych godzin rannych na szkolnym holu zbierały się tłumy uczniów i rodziców, którzy chcieli swoja postawą - przynosząc pączki i je kupując -  pomóc dzieciom w Afryce.

       Atmosfera była przepyszna! Dzieci i dorośli zajadali się smakołykami, wrzucali do puszek pieniążki, które mają pomóc w wybudowaniu studni, zakupie pożywienia dla tych, którzy tego bardzo potrzebują - dla dzieci z Afryki. Nawet ci, którzy na co dzień dbają o ciało, tego dnia zarzucili swoje diety - kupowali, smakowali i cieszyli się, że mogą pomóc w tak szlachetnym przedsięwzięciu.

    Zaangażowanie przerosło oczekiwania organizatorek - pań Anny Ogonowskiej i Beaty Patrzek, które już od kilku dni motywowały dzieci do wsparcia akcji, opowiadały o potrzebach dzieci mieszkających w Afryce. 

     Do pomocy jak zawsze przystąpił również Samorząd Szkolny oraz Koło Dziennikarskie (wraz z opiekunami: Justyną Wilczyńską, Agnieszką Goszczyńską, Joanną Rup Bartosik), który pomagał w przygotowaniu i sprzedaży słodkości.

    Po raz kolejny Kornelowcy udowodnili, że można na nich liczyć! Dobre i wielkie serca to nasza dewiza!!

  Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc zarówno dzieciom, rodzicom,  a także piekarni pana Dariusza Nowosielskiego „Kawiarenka u Gienka”, bez których nie udałoby się zorganizować takiego święta serdeczności, dobroci i wrażliwości.

  Akcja ,,Pączek dla Afryki” – to radość, którą mogliśmy podzielić się z innymi.   Dobro powraca, dlatego warto pomagać i wspierać potrzebujących.

  ,,Dobry bądź i szlachetny, bądź do pomocy gotowy!’’

 • 8 lutego 2018 r. obchodzimy wielkie święto pączkożerców. wink

  Cała Polska zajada się pączkami i faworkami, bo podobno w Tłusty Czwartek nie tuczą.cheeky

  Dopiero wieczorem usłyszymy, że z tym „nietuczeniem”, to jednak była ściema.

  Będą nas bombardowały wiadomości typu „1 pączek to 300 kalorii”, „1 pączek = godzina jazdy na rowerze”.crying

  A czy wiecie, że…koszt 1 pączka (2zł) = koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez 2 dni?!

  Dlatego chcę dziś zachęcić Was do odmówienia sobie chociaż 1 pączusia i podzielenia się z bardziej potrzebującymi.

  Myślę, że każdemu wyjdzie to na zdrowie. angel

  Jak w Tłusty Czwartek okazać serce i udzielić pomocy potrzebującym w Afryce?

  Można na przykład:

  smiley Kupić pączki 8 lutego na szkolnym holu naszej szkoły (nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Pączek dla Afryki”).

  smiley Samodzielnie upiec jakieś słodkości (pączki, ciasta), a potem przynieść je do szkoły 8 lutego na kiermasz pączków dla Afryki.

  Wspólnie zarobione pieniążki wpłacimy na konto fundacji.

  smiley Kupić e-pączka za pośrednictwem strony: pączek.kapucyni.pl

  Na stronie pączek.kapucyni.pl możecie kupić dowolną liczbę „wirtualnych pączków” i w ten sposób ufundować posiłki dla dzieci.

  Możecie też przy okazji pomóc wybudować studnię. Jest to niezwykle ważne, bo prawie 1000 afrykańskich dzieci umiera każdego dnia na choroby spowodowane piciem zanieczyszczonej wody.

  W Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie pracuje 11 polskich misjonarzy kapucynów. Ich obecność tam często wykracza poza zadania związane z posługą kapłańską. Kapucyni dokarmiają osierocone, niedożywione dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody oraz budują szkoły, bo jak twierdzą, edukacja jest jedyną szansą na zmianę w sercu Afryki. W Republice Środkowoafrykańskiej, trwa wojna, a misjonarze są często jedynymi obrońcami nękanych ludzi.

  „Wyślij pączka do Afryki 2018” to zbiórka funduszy między innymi na:

  opis_projektow_2018.pdf

  - dożywianie dzieci w szkole w Ngaoundaye Republice Środkowoafrykańskiej,

  - budowę studni głębinowej,

  - rozbudowę szkoły katolickiej,

  - pomoc ubogim,

  - sfinansowanie operacji dla niepełnosprawnych ruchowo,

  - budowa placu zabaw dla dzieci,

  - budowa przedszkola.

  Szczegóły dotyczące akcji, tego kto i jak może się w nią zaangażować, a także pełny opis projektów, na które zbierane są w tym roku środki znajdują się na stronie: pączek.kapucyni.pl.

  Pamiętajcie, że pomaganie uszczęśliwia i jest zupełnie nietuczące

  (rośnie od niego serce, a nie oponka na brzuchu).

  Do dzieła Kochani! Niech dobro mnoży się przez pączkowanie.angel

  Anna Ogonowska

  Beata Patrzek

 • Dziękujemy Paniom: Marcie, Agnieszce i Adzie za przygotowanie dla nas i klasy 1 a przedstawienia "Miesiące kupują buty".

  Bardzo nam się podobało.

  Przedszkolaki

 • Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy

  Do finału Przedmiotowych Konkursów Wojewódzkich dla uczniów szkół podstawowych zakwalifikowali się:

  Cezary Goszczyński kl. VI c - matematyka

  Hanna Wilczyńska kl. VII b - matematyka

  Ignacy Forysiewicz kl. VI c - j. angielski

 • 10 stycznia 2018 roku w naszej społeczności szkolnej odbył się IX Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej. W konkursie wzięło udział 44 uczniów naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za udział. Dzięki temu konkursowi uczniowie pogłębili swoją wiedzę o Duchu Świętym, jak również o św. Stanisławie Kostce, który jest patronem dzieci i młodzieży,  a od 1671roku patronem Polski.

  Zwycięzcami konkursu zostali:

  I miejsce - Barbara Sawościanik kl. VI b

  II miejsce - Natalia Zimnińska kl. VII c

  III miejsce - Szymon Bodak kl. VI b

  Basia, Natalia i Szymon będą reprezentowali naszą szkołę podczas eliminacji rejonowych.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie konkursu.

 • 11.01.2018

  Dnia 10 stycznia 2018r., w środę, odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 Karnawałowy Bal Przedszkolaka. Tradycyjnie  Kornelówka zaprosiła do siebie, w ramach współpracy, najstarsze dzieci z wałeckich przedszkoli: Promyk, Bajka, Jaś  i Małgosia,  Elfik, Czerwony Kapturek, Pluszakowa Radość, Oddział Przedszkolny z Kornelówki. Zabawa przybrała formę podróży dookoła świata. Tanecznym krokiem dzieci odwiedziły USA, Meksyk, Hiszpanię, Grecję, Japonię- nie zapomniały oczywiście o swojej ojczyźnie. Pobyt w kolejnych  krajach zaowocował wykonaniem  przez małych podróżników tańców  narodowych. Ponadto bal w tym roku został urozmaicony pokazem układów tanecznych przygotowanych przez poszczególne grupy przedszkolne pod czujnym okiem wychowawców. Dzieci zaprezentowały tak wysoki poziom, że jury postanowiło nagrodzić wszystkich wykonawców. Wręczone zostały pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 Ewę Hołowską-Kędzierską. Dzięki uprzejmości firmy CYMES każdy z uczestników balu otrzymał przepyszny soczek.

  Wspaniała zabawa trwała niemal 2 godziny. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, podziwiali nawzajem swoje oryginalne stroje oraz występy i z niechęcią opuszczali Kornelówkę. Głównymi organizatorami balu były nauczycielki Karolina Andrzejak, Anna Gudwiłowicz-Pomarańska, Karolina Glinka-Komorowska przy współpracy studentek z PWSZ Wałcz.

  K. Glinka- Komorowska

 •             4 stycznia 2018 r. odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu spotkanie z nauczycielami z Wielkiej Brytanii – panią Kate Hunt oraz panem Lynem Atterbury. W spotkaniu brali udział uczniowie z klas: 5, 6 i 7. Zaproszeni goście rozmawiali z uczniami o różnicach kulturowych pomiędzy Polską a Wielką Brytanią, o uczeniu się języków obcych oraz o różnych aspektach mieszkania w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Pani Kate Hunt pytała uczniów o ich zainteresowania, plany na przyszłość oraz o perspektywy pracy w kraju i za granicą. Młodzież chętnie odpowiadała na pytania oraz zadawała własne dotyczące pobytu zaproszonych gości w Polsce oraz ich zainteresowań. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a zaproszeni goście wykazali się dużym poczuciem humoru. Nauczycieli zaprosiła do szkoły anglistka – pani Alicja Miler. W przygotowaniu oraz organizacji spotkania pomogła pani Agnieszka Stępień.

 • 4 stycznia 2018 roku odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu Międzyszkolne Anglojęzyczne Zmagania Recytatorskie. Do konkursu przystąpiły wałeckie szkoły podstawowe oraz szkoły podstawowe z: Gostomii, Karsiboru, Strączna oraz Witankowa.

              Konkurs przeznaczony był dla klas II, III i IV. W każdej grupie wiekowej szkoły mogły wytypować maksymalnie 2 uczestników, których zadaniem było wyrecytować wybrany wiersz w języku angielskim. Do konkursu przystąpiło 28 osób. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa oraz drobne upominki. Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w poszczególnych grupach wiekowych, to:

   

  Klasy II

   

  I miejsce – Amelia Dolecka z SP nr 1 w Wałczu

  II miejsce – Lena Dłużniewska z SP nr 1 w Wałczu

  III miejsce – Milena Tomaszewska z SP w Karsiborze

   

  Klasy III

   

  I miejsce – Alicja Każak z SP nr 4 w Wałczu

  II miejsce –  Weronika Wilk z SP nr 4 w Wałczu

  III miejsce – Mateusz Włodarski z SP nr 1 w Wałczu

   

  Klasy IV

   

  I miejsce – Zuzanna Halicka z SP nr 4 w Wałczu

  II miejsce – Otylia Smoter z SP w Strącznie

  III miejsce – Natalia Sosnowska z SP w Karsiborze

   

  Konkurs, którego organizatorami byli nauczyciele SP nr 1  w Wałczu – p. Agnieszka Stępień, p. Olesia Kurzak, p. Alicja Miler, p. Dorota Biernacka oraz p. Wasyl Zacharczuk, odbył się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Główną prowadzącą całe spotkanie była p. Agnieszka Stępień, natomiast członkami komisji byli: p. Alicja Miler oraz zaproszeni przez nią goście z Wielkiej Brytanii: pani Kate Hunt oraz pan Lyn Atterbury.

 • W ubiegłym roku, prowadząc lekcję języka angielskiego w klasie IIIb, zaproponowałam uczniom wymianę korespondencji  z grupą dzieci z Kampali w Ugandzie. Przez cały rok uczniowie pisali do siebie listy, ciesząc się niezmiernie na każdą odpowiedź. Wymiana korespondencji wiązała się również z wymianą zdjęć grupowych. Była to możliwość dla ubiegłorocznej klasy IIIb zaprezentować swoje wspaniałe projekty o Afryce, wykonane z wychowawczynią p. Ewą Rogulską,  pokazać swoją cudownie udekorowaną z okazji Świąt Bożego Narodzenia klasę, no i …śnieg na podwórku szkolnym, którego dzieci z Ugandy nigdy nie widziały, i bałwana… Aż pewnego dnia trzecioklasiści zobaczyli, jak niewiarygodnie biednie jest wyposażona szkoła afrykańskich dzieci. W tym momencie któryś uczeń powiedział: „Przecież my możemy im pomóc – wysłać zabawki, ubrania, przybory szkolne… To nic nie kosztuje!”. Zapadła spontaniczna decyzja o zebraniu paczki do Afryki. Pod koniec roku szkolnego była ona skompletowana, Samorząd Uczniowski zebrał połowę niezbędnej do wysłania paczki kwoty, a drugą połowę zasponsorował pewien przedsiębiorca z Trzcianki. I tak oto paczka, wypełniona ubraniami, kredkami, mazakami, grami i zeszytami poleciała do Ugandy.

  Akcję przeprowadziła Olesia Kurzak – nauczycielka języka angielskiego. Jej inicjatorami byli uczniowie tegorocznej klasy IV b z Kornelówki. Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za dobre serce.

 • Kornelówka dla dzieciaków

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wolontariusze z Kornelówki pod okiem opiekunek A.Goszczyńskiej i J. Wilczyńskiej, zainicjowali akcję mikołajkową dla podopiecznych Oddziału Dziecięcego 107 Szpitala Wojskowego w Wałczu.  Zabawa pełni niezwykle ważną funkcję terapeutyczną, pomaga dzieciom zapomnieć o chorobie i stresie związanym z procesem leczenia.  W związku z tym, uczniowie zorganizowali zbiórkę gier, zabawek, książek i środków plastycznych, które pomogą małym pacjentom umilić czas spędzony w szpitalu. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu w akcję, udało się wywołać wiele uśmiechów na twarzach dzieci. Dla wolontariuszy z Kornelówki akcja pokazała, jak ważna jest empatia oraz bezinteresowna pomoc innym dzieciom. Kształtowała u uczniów pozytywny stosunek do osób potrzebujących i cierpiących oraz uwrażliwiła ich na potrzeby innych. Dla uczniów była to prawdziwa lekcja - lekcja niesienia pomocy.

 • Dnia 4 grudnia w naszej szkole odbyły się „Mikołajki na sportowo” dla uczniów uczęszczających na świetlicę.  Impreza rozpoczęła się korowodem. Uczestników powitała P. dyrektor Zofia Skuza, życząc wesołej zabawy. Następnie zaprezentowała się żywiołowa grupa chirliderek prowadzona przez P. Sylwię Głowacką – Płachtę. Część sportową, jak zwykle dynamicznie i z przymrużeniem oka, poprowadziła Pani Ania Jarczewska wraz z grupą wspaniałych elfików - pomocników z kl. VII c.​

 • ''Mikołajkowy Turniej Trio Basket 2017''

  W sobotę 9 grudnia w naszej szkole odbył się po raz kolejny i po raz drugi w nowej formule turniej koszykarskich 3 pod nazwą ''Mikołajkowy Turniej Trio Basket 2017'' Do zawodów zgłosiły się 7 drużyn w tym ekipy m.in. z Czarkowa, Piły, Wielunia oraz Wałcza. Drużyny rywalizowały w formule ''każdy z każdym'' równolegle na dwóch boiskach, sędziami byli Pan Piotr Szypura i Marcin Szypura. Rywalizacja była na wysokim poziomie, piękne rzuty,drużynowe zagrania i niesamowite triki z piłką wprawiały w zachwyt nie tylko fanów koszykówki. 

  Kornelówka słynie z gościnności i 1 miejsce zdobyła drużyna z Piły, 2 z Czarnkowa, a drużyna z naszymi nauczycieli Wychowania Fizycznego zdobyła 4 miejsce tuż za podium. Pani dyrektor Zofia Skuza wręczyła nagrody rzeczowe, puchary i nagrody indywidualne m.in. MVP do lat 18 zdobył absolwent Kornelówki Jakub Kloc.

  Atrakcjami turnieju były 2 konkursy: konkurs trójek i konkurs wsadów ten drugi przyniósł wiele emocji a temu wszystkiemu przygrywał Dj Maki, który stworzył niesamowitą atmosferę. Dla wszystkich uczestników była woda mineralna i ciepły poczęstunek od organizatorów. 

  Turniej na dobre wpisuję się w kalendarz imprez, jest świetną promocją szkoły i popularyzuje koszykówkę w regionie . Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wałczu, Bartosz Pawlik, Karol Symonowicz oraz nauczyciele WF. W imieniu gospodarzy dziękuje wszystkim osobom, firmą, instytucjom za pomoc finansową oraz drużynom za przybycie i rywalizację w duchu fair-play.

 • Wzorem poprzednich lat, także w tym roku w Wałczu stanęła wielka choinka. W sobotę  9 grudnia przed ratuszem odbyło  się wspólne ubieranie miejskiego drzewka bożonarodzeniowego. W wydarzeniu tym  wzięła udział między innymi klasa IIId  pod opieką  wych. Grażyny Forysiewicz. Wspólnie z rodzicami przygotowaliśmy ozdoby świąteczne, które dzieci zawieszały na drzewku.  Ubieranie miejskiej choinki to nie tylko dekorowanie drzewka, to także wspólna zabawa w miłej, świątecznej atmosferze. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych uczestników było  spotkanie z wyjątkowym gościem - Mikołajem, który we własnej osobie pojawił się na dekorowaniu świątecznego drzewka. Potem barwnym korowodem ruszyliśmy do WCK na występy artystyczne.

 • 03.12.2017

  W dniach 27-29 listopada w naszej szkole trwał konkurs ,,Ile waży św. Mikołaj”. Organizatorem ogólnopolskiej akcji była Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. Fundacja ta wypłaca stypendia dla wychowanków, dzieci i młodzieży w wieku 15-19 lat, które osiągają bardzo dobre wyniki w nauce i odznaczają się nienaganną postawą moralną. Tegoroczna  inicjatywa   polegała na zbieranie bilonu,  o jak największej wadze, który 9 grudnia, w dzień zakończenia konkursu posłuży do zważenia św. Mikołaja w Lublinie. W ciągu trzech dni szkoła uzbierała 804,58 groszy co stanowiła 60,54 kg. Szkolne organizatorki p. Monika Biesiada i p. Aleksandra Polechońska oraz dzieci z klasy VIIc i klasy IVc przez parę godzin segregowały zebrany bilon. Następnie nastąpiło liczenie poszczególnych nominałów, by w końcu udać się na pocztę i odesłać zebrane pieniądze fundacji.   Szkolny organizator bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom w zbiórkę oraz pomoc w segregowaniu pieniędzy. Szczególne podziękowania należą się wychowawcy klasy VIIc- p. Ani Jarczewskiej i jej uczniom. Ranking finałowy zostanie opublikowany 12 grudnia.

 • 29.11.2017

  29 listopada 2017r. w naszej społeczności szkolnej odbył się już po raz piętnasty Szkolny Konkurs Poezji Religijnej dla klas 0-III oraz IV-VII. Wzięło w nim udział ok. 60 uczniów. Uczestnicy recytowali wiersze o różnej treści, dotyczące osoby św. Jana Pawła II, świąt Bożego Narodzenia a także wiersze o Świętych i Aniołach.
  Recytatorów oceniała komisja w skład której weszli: pani Alicja Kuczkowska - Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy Parafii pw. św. Mikołaja w Wałczu, pani wicedyrektor Zofia Skuza, pani Sławomira Kowalczuk oraz pani Karolina Adamkiewicz. Dzieci starały się jak najlepiej zaprezentować swoje wiersze. Po burzliwej dyskusji komisja wyłoniła następujące osoby:

  Kategoria klas 0 -III

  I miejsce - Amelia Dolecka kl. II a

  II miejsce - Julia Ciach kl. I a

  III miejsce - Adam Zawadka kl. III d

  Wyróżnienia

  Wiktoria Lorek kl. III c

  Aleksandra Wenio kl. III c

  Jan Marianowski kl. I a

  Borys Dominiak kl. III c

   

  Kategoria klas IV - VII

  I miejsce - Natalia Zimnińska kl. VII c

  II miejsce - Weronika Leśkiewicz kl. VII c

  III miejsce - Gabriela Andrzejak kl. IV b

  Wyróżnienia

  Szymon Bodak kl. VI b

  Anastazja Kubiak kl. VI b

  Dominika Ptak kl. VII c

  Nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, pozostali uczestnicy dostali dyplomy za udział w konkursie oraz słodkie pączusie.
  Gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy inne osoby do udziału w konkursie w następnym roku. 

 • W piątek 24.11.2017r. klasa Ia udała się do Muzeum Ziemi Wałeckiej w celu zapoznania się z wystawą pt. ,, Figury wojskowe”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali i słuchali opowieści o znajdujących się tam eksponatach. Dowiedzieli się również jak powstają takie figury i jak precyzyjnie są wykonane. W twarzach figur dzieci rozpoznawały znane postaci  z ekranu telewizyjnego . Następnym punktem wizyty były ciekawe informacje o powstaniu naszego miasta.

 • W poniedziałek 20 listopada 2017 w naszej szkole odbyły się warsztaty teatralne pt. Codzienność i niecodzienność w teatrze. Warsztaty prowadzili aktorzy z Teatru Polskiego w Szczecinie. Udział w warsztatach wzięli uczniowie klas VI i VII. Zajęcia trwały jedną godzinę, ale były niezwykle ciekawe i miały za zadanie przybliżyć nam pracę wszystkich osób pracujących w teatrze, nie tylko aktorów, których widzimy na scenie w czasie przedstawienia. Poznaliśmy pracę m.in. scenarzysty, suflera, kostiumografa, rekwizytora, oświetleniowca i dźwiękowca oraz wielu innych osób związanych z powstawaniem przedstawienia teatralnego. Na koniec zajęć obejrzeliśmy scenkę przygotowaną przez uczennicę klasy VII c oraz jednego z aktorów. Scenka miała charakter komiczny i miała za zadanie rozśmieszyć publiczność. Na koniec warsztatów podziękowaliśmy aktorom za interesujące zajęcia. 


  Helena Bodak VIIb

 • W ramach projektu „Myślę, tworzę, działam – młody przedsiębiorczy Europejczyk” ruszyły zajęcia mające na celu przygotować dzieci do uczestnictwa w życiu codziennym. Poprzez zabawę i  atrakcyjne metody nauczania przygotowujemy uczniów naszej szkoły do pewnego startu w życie zawodowe.

  Uczniowie Kornelówki mogą korzystać z zajęć rozwijających uzdolnienia  oraz wyrównujących braki powstałe w procesie dydaktycznym. Uczestniczą w lekcjach języka francuskiego i poznają świat metodą eksperymentu. Uczą się jak być przedsiębiorczym i sprawnie poruszać się po rynku pracy. Na zajęciach korzystamy z nowoczesnych technologii informacyjnych. Prowadzący zajęcia wiedzą, że dziecko najlepiej przyswaja i rozumie nowe treści poznając je w sposób twórczy, aktywny i gdy angażuje w ten proces różne zmysły.

 • 12.11.2017

        11-12 listopada 2017r. z okazji Święta Niepodległości odbywał się w Wałczu już po raz VII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców  w kategorii ,,3’’. Do Wałcza przyjechało 25 zespołów siatkarskich z całej Polski. Uczestnicy turnieju między innymi nocowali w Kornelówce i  rozgrywali mecze w sali gimnastycznej naszej szkoły.
  Zakończenie Turnieju i wręczenie nagród odbyło się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków, a całą uroczystość muzycznie uświetnił nasz zespół bębniarski  ,,Djembe Team’’ pod kierunkiem Karola Solarskiego. Występ naszego zespołu cieszył się dużym zainteresowaniem i aplauzem. Dziękujemy i gratulujemy pokazu.  

  Skład  zespołu Djembe Team:

  Małgorzata Radkiewicz  VIIb, Kamila Sydonowicz  VIIb, Zosia Kowalska VIIa, Barbara Sawościanik VIb,  Zuzanna Jędrzejkiewicz IVd, Maja Brożek IVd, Matylda Wyrzykowska Vb,  Piotr Zawieja VIa, Ignacy Forysiewicz Vc, Fiałkowski Kornel IIa.

 • 11.11.2017

  W sobotę 11 listopada odbył się Bieg Niepodległości w Wałczu. Mimo wietrznej pogody przybyło wielu biegaczy i nie tylko, od najmłodszych do seniorów, aby uczcić ten wspaniały dzień  dla Polski. Na starcie nie mogło zabraknąć 15 osobowej grupy z Kornelówki. Pani Burmistrz przywitała zawodników i punktualnie o godzinie 11.00,  200 zawodników i zawodniczek wystartowała. Pętla liczyła 6 i 4 km nad naszym malowniczym j. Raduń. Na wysokości Mostu Wiszącego nawrotka a meta na ośrodku MOSIR. Wszyscy uczestnicy ukończyli bieg a na mecie czekały dla każdego pamiątkowe medale oraz pyszna grochówka i kiełbaska pieczona na ognisku. Nikt nie rywalizował, nikt nie liczył czasu, liczyła się świetna zabawa i patriotyczna postawa. 

             Organizator MOSIR i Urząd Miasta Wałcz dziękują i zapraszają na kolejną jubileuszową edycję biegu.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć