Witaj

 • Drodzy uczniowie

  Drodzy uczniowie

  Informujemy, że tegoroczna edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” zostanie przeprowadzona w formie elektronicznej, za pomocą platformy dzwonek.pl. Tylko taka forma pozwoli uczniom, mimo pandemii zmierzyć się ze specyficznymi zadaniami „kangurowymi”. Będzie to nowe doświadczenie zarówno dla uczniów, jak i dla organizatorów.

  Konkurs poprzedzony będzie tzw. konkursem próbnym.

   

  Uczestnicy Konkursu proszeni są o zapoznanie się z dokumentem, który otrzymał każdy z rodziców uczestnika na Platformie Librus.

  Ważne!

  Bardzo proszę, aby po zalogowaniu się, w profilu konta wszyscy uczniowie uzupełnili imię i nazwisko, co ułatwi koordynatorowi  identyfikację wyników a także sprawdzenie, czy udało się uczniowi zalogować na Platformę.

 • „Laurka dla Jana Pawła II”

  „Laurka dla Jana Pawła II”

  REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

  „Laurka dla Jana Pawła II”

  z okazji 100. Rocznicy urodzin Jana Pawła II

  skierowanej do dzieci i młodzieży oraz ich rodzin.

   

   1.Postanowienia ogólne:

  1.1. Celem konkursu „Laurka dla Jana Pawła II” jest uczczenie i wspólne świętowanie 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

  1.2. Organizatorami konkursu „Laurka dla Jana Pawła II” zwanego w dalszej części Regulaminu Konkursem są Beata Patrzek i Anna Ogonowska.

  1.3. Treść niniejszego Regulaminu będzie udostępniona w e-dzienniku LIBRUS.

   1.4. Komunikaty i informacje dotyczące Konkursu publikowane będą na stronie szkoły i na Facebooku.

   2. Zasady konkursu:

  2.1. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży oraz ich rodzin.

   2.2. Formą dopuszczającą pracę do Konkursu jest praca plastyczna formatu A–4 lub mniejsza w dowolnej technice lub praca wykonana w programie graficznym wysłana do organizatorów w rozszerzeniu JPG lub PNG.

   2.3. Tematyką pracy konkursowej jest stworzenie laurki dla Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy urodzin.

  2.4. Prace nadesłane na Konkurs muszą stanowić od początku do końca oryginalną twórczość osób biorących udział w Konkursie, nie mogą być obciążone prawami ustanowionymi na rzecz osób trzecich (np. wykorzystanie zdjęć bez zgody autora). Prace nadesłane na Konkurs nie mogą stanowić plagiatu, być kopią lub fragmentem jakichkolwiek innych prac.

  2.5. Pracę wykonaną ręcznie należy sfotografować i wysłać do Organizatora konkursu jej zdjęcie. Praca musi być sfotografowana tak by każda jej strona była dobrze widoczna na zdjęciu. Zdjęcie powinno być wyraźne, nierozmazane, dobrej jakości. W przypadku prac wykonanych w programie graficznym należy wygenerować obraz i przesłać plik w formacie PNG lub JPG.

  2.6. Zgłoszenia należy przesłać pocztą elektroniczną na adres e-mailowy

  b.patrzek@kornelowka.com

  lub

  a.ogonowska@kornelowka.com

  do dnia 29.05.2020 r.

  W tytule wiadomości należy wpisać: „Laurka dla Jana Pawła II”, a w treści należy zawrzeć informację dotyczącą autora/autorów pracy, klasę. Prosimy o informację, czy jest to praca indywidualna czy rodzinna.

  3. Przebieg konkursu:

  3.1. Pracę konkursową (fotografię / plik) należy przesłać do 29.05.2020 roku.

  3.2. Prace wysłane po określonym w Regulaminie terminie, nie wezmą udziału w Konkursie.

  3.3. Oceny prac i wyboru zwycięzców dokona Jury w terminie do 5.06.2020 roku.

  3.4. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły oraz Facebooku

  4. Nagrody:

  4.1. Jury powołane przez Organizatora wybierze trzy zwycięskie prace w dwóch kategoriach:

  Kl. I-IV

  Kl. V-VIII

  4.2. Wszystkie wysłane prace zostaną nagrodzone oceną celującą i pochwałą za udział w konkursie.

  4.3. Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe.

  Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie

  i życzymy powodzenia

  Beata Patrzek

  Anna Ogonowska

 • Powtórka

  Powtórka

  Geografia

  Przypadki

 • Pomoc psychologiczna

  Pomoc psychologiczna

  W ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego  uruchomiona została pomoc psychologiczna i strona internetowa Fundacji Motywacja dla Zdrowia, na  której sukcesywnie dodawane są materiały poświęcone promocji  zdrowia psychicznego, wspierające kompetencje wychowawcze rodziców czy  zagadnień psychologii ogólnej.

  Zachęcamy do korzystania z zamieszczonych materiałów. 

  Adres strony www.motywacjadlazdrowia.pl 

  Nowości informacyjne zawsze pierwsze na naszym Facebookwww.facebook.com/motywacjaidzialanie 

  Link YouTube Jak skorzystać z pomocy psychologicznejhttps://www.youtube.com/watch?v=5g1Ok1YANsQ

  Link YouTube Poradnik Profilaktyki Domowejhttps://www.youtube.com/watch?v=ywi26nfhsOk

 • Balladyna i Wigilijna opowieść

  Balladyna i Wigilijna opowieść
 • Czytanie współtowarzyszące

  Czytanie współtowarzyszące
 • Pola figur geometrycznych-wzory

  Pola figur geometrycznych-wzory
 • Dzień bez Śmiecenia

  Dzień bez Śmiecenia

  Chcielibyśmy zaprosić dzieci, młodzież, a także rodziców do udziału w kampanii edukacyjnej Dzień bez Śmiecenia. W tym roku zorganizowany zostanie teleturniej, gdzie uczestnicy będą mogli dowiedzieć się o prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, a także wziąć udział w konkursie.

  Informacja_DBS.pdf​​​​​​​

 • Powtórka z epok

  Powtórka z epok
 • Mchy Bryophyta

  Mchy Bryophyta
 • Szanowni Uczniowie i Rodzice!

  Szanowni Uczniowie i Rodzice!

  Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mogą już korzystać z platformy edukacyjnej Classroom. Najważniejszymi zaletami tej platformy są: dostępność i pełna funkcjonalność na systemach Android i IOS, co powoduje, że nauczyciele i uczniowie będą mogli korzystać z pełnej funkcjonalności sytemu na komórkach, tabletach itp. Rozwiązanie to posiada wbudowane edytor tekstu, arkusz, a nawet program do prezentacji, które nie wymagają instalacji a uruchamiają się w oknie przeglądarki.

  JAK SIĘ ZALOGOWAĆ DO CLASSROOM

  Życzymy miłej i przyjemnej pracy 

  Administratorzy Classroom

  Beata Patrzek i Joanna Masłowska

   

 • DODAJMY SOBIE ODWAGI

  DODAJMY SOBIE ODWAGI

  Wspólnie z naszymi miastami partnerskimi w Werne, Kyritz i  Baileul ruszamy z kampanią „DODAJMY SOBIE ODWAGI”

  W tych trudnych dniach dzieci we Włoszech malują tęcze i zawieszają swoje rysunki w oknach, aby pokazać, jak ważne jest teraz pozostanie w domu. Tęcza i słońce dodają im odwagi. Tą samą siłę chcemy tchnąć w dzieci z Wałcza, Werne, Kyritz i Baileul.

  Kochane dzieci malujcie tęcze i inne znaki nadziei, powieście je w oknie w swoim pokoju, zróbcie zdjęcie i wysilcie do nas na adres eczapczynska@umwalcz.pl. A my opublikujemy je na naszej stronie internetowej www.walcz.pl z imieniem, pochodzeniem i wiekiem artysty. Galerię uzupełnimy o zdjęcia rysunków dzieci z naszych miast partnerskich, aby mieszkańcy naszych miast czuli się solidarnie ze sobą związani. W końcu wiele małych obrazów może stać się jednym dużym obrazem nadziei.

  Zdjęcia można również przesyłać na adres teolozka@gmail.com - zdjęcia umieścimy również na naszej szkolnej stronie.

 • Współpraca z SU online - wiosna po niemiecku

 • ZDALNE NAUCZANIE - polecamy

  ZDALNE NAUCZANIE - polecamy

  Szanowni Państwo,

  Pragniemy zaprosić Państwa dzieci do korzystania z serwisu do rozwiązywania dyktand on-line dyktanda.pl

  Serwis umożliwia bezpłatną naukę ortografii. Aplikacja od razu wyświetla wynik z poprawności rozwiązanego dyktanda. Uczniowie którzy sie zarejestrują i rozwiązują dyktanda będąc zalogowanym mają dostęp do historii swoich wyników w danym dyktandzie. Można w ten sposób mierzyć ich postępy w nauce.

  Każdy zarejestrowany użytkownik (uczeń lub nauczyciel) ma możliwość dodania swojego dyktanda do serwisu. Oczywiście dodane dyktando przechodzi moderację przed publikacją.

  Do zobaczenia na dyktanda.pl

 • Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu

  Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu

  W poniedziałek 09.03.2020r. klasa IIIa odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Wałczu. Na miejscu przywitała nas pani asp. Beata Budzyń i pan asp. Sebastian Woźniak, z którymi zwiedziliśmy budynek Komendy. Uczniowie zapoznali się z pracą policjanta w Wydziale Kryminalnym, usłyszeli o sposobach zabezpieczania miejsca przestępstwa oraz konsekwencjach dla przestępcy. Mogli na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób zdejmuje się odciski palców i z innych części ciała. W Wydziale Prewencji obejrzeli błękitny pokój przesłuchań, gdzie największe wrażenie zrobiło weneckie lustro. Mieli okazję, lecz nie przyjemność, z zewnątrz  zobaczyć areszt dla zatrzymanych. Chwilę czasu na przywitanie trzecioklasistów poświęcił  Komendant Policji nadkom. Arkadiusz Górecki. Wiele radości sprawiło dzieciom spotkanie z policjantem, który nadzoruje strzelnicę. Rozmowa o zasadach bezpiecznego zachowania się w tym miejscu i możliwość strzelania z broni laserowej do celu było spełnieniem marzeń części uczniów. Wiele przyjemności dało dzieciom spotkanie z policyjnymi psami. Przywitały się z jednym z nich, który wabi się Joko i usłyszały o jego policyjnej pracy. Po dwóch godzinach, pełni nowych doświadczeń i wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 • Dzień Kobiet w II a

  Dzień Kobiet w II a

  W tym szczególnym dniu chłopcy złożyli życzenia swoim koleżankom. Antek zaprezentował przygotowany przez siebie wiersz. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:) Dziewczynki podziękowały chłopcom za piękne życzenia kwiaty i promienny uśmiech...

 • XI Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych

  XI Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych

  11 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Pile odbył się etap rejonowy  XI Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej Koszalińsko-Kołobrzeskiej przy współpracy Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.

  Komisja konkursowa sprawdziła wszystkie prace i zgodnie z regulaminem wyłoniła laureatów etapu rejonowego  XI edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej, czyli po trzy osoby z najwyższymi wynikami punktowymi w każdej kategorii wiekowej.

  Dyplomy za udział w konkursie i upominki otrzymali wszyscy uczestnicy etapu rejonowego.

  Gratulujemy Jankowi Antoniakowi, Aleksandrze Wenio, Szymonowi Geppert, Szymonowi Bodak, Mai Brożek za udział w konkursie, a szczególnie Sylwi Kamińskiej za zajęcie II miejsca i zakwalifikowanie się do ostatniego etapu konkursu w Koszalinie.

 • Dzień Kobiet w II a

  Dzień Kobiet w II a

  W tym szczególnym dniu chłopcy złożyli życzenia swoim koleżankom. Antek zaprezentował przygotowany przez siebie wiersz. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:) Dziewczynki podziękowały chłopcom za piękne życzenia kwiaty i promienny uśmiech...

 • Dzień otwarty w Kornelówce

  Dzień otwarty w Kornelówce
 • Załóż kolorowe skarpetki! Światowy Dzień Zespołu Downa 2020-03-21

  Załóż kolorowe skarpetki! Światowy Dzień Zespołu Downa 2020-03-21
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć