Witaj

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KL. VIII

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KL. VIII
 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21 KL. III

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21 KL. III
 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21
 • Pożegnanie klas VIII

  Pożegnanie klas VIII

  8 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu odbyło się pożegnanie absolwentów. Była to uroczystość inna niż wszystkie ze względu na obostrzenia będące następstwem pandemii Covid-19. W akademii wzięli udział jedynie uczniowie klas VIII, rodzice, grono pedagogiczne.

  Dyrektor Ewa Hołowska-Kędzierska podziękowała nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za pracę i zaangażowanie, szczególnie w czasie ostatnich miesięcy nauki zdalnej, z którą wszyscy musieli się zmierzyć z uwagi na pandemię. Sukcesów w szkole średniej oraz bezpiecznych wakacji życzyli ósmoklasistom wszyscy nauczyciele.

  Wielką atrakcją była FOTOBUDKA - można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z przyjaciółmi, nauczycielami.

 • Żegnaj szkoło

  Żegnaj szkoło

  W szkole już pusto, świadectwa odebrane. Ostatnie dni w Kornelówce upłynęły 8b na podróży stateczkiem i wspominaniu wspólnie spędzonych lat. Na plaży spotkaliśmy się z rodzicami i nauczycielami. Był tort, ciasta, owoce, kiełbaski nad ogniskiem i gromkie „Sto lat” na pożegnanie.

 • Klasa VI d kończy rok szkolny w parku linowym!!!

  Klasa VI d kończy rok szkolny w parku linowym!!!

  23 czerwca uczniowie klasy VI d wybrali się do parku linowego w Rudnicy, aby sprawdzić swoje umiejętności i w nietypowy sposób zakończyć rok szkolny. Słońce prażyło, ale mimo tego młodzież nie poddała się i pokonała trasy o różnym stopniu trudności. Było wesoło, ciekawie i momentami ryzykownie. Wspólnie spędzony czas okazał się wspaniałą zabawą i integracją.

 • Nauka z LEGO w kl. III b

  Nauka z LEGO w kl. III b

  21 maja 2021 klasa III b uczestniczyła w twórczych zajęciach, które odbyły się w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe inspiracje" w Wałczu.  Nauka z zestawami LEGO Education, dzięki którym najmłodsi uczą się programowania i robotyki.  Dzieci rozwijają zdolności poznawcze, manualne i zaczynają rozumieć otaczającą je rzeczywistość. Zajęcia wpływają korzystnie na koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają wyobraźnię i rozbudzają ciekawość.

  Podczas zajęć dzieci przy pomocy instruktora  na podstawie tematycznie wybranych kart inspiracji budują zadane obiekty, nazywają je i uczą się opowiadać o nich. Kolejne spotkania to coraz bardziej złożone ćwiczenia, nauka programowania i robotyki. Forma zajęć przypomina podróż przez kolejne fascynujące światy pełne kolorów i nowych wrażeń. Oparte na prostych dialogach i czynnościach zabawy w naturalny sposób przyspieszają rozwój dziecka.

  LEGO Education, motywują uczniów do współpracy, konstruowania, rozwiązywania problemów i odkrywania, a jednocześnie pogłębiają naukę STEAM i rozwijają umiejętności XXI wieku.  Połączenie klocków LEGO z intuicyjnym środowiskiem programowania opartym na blokach sprawia, że interaktywne i kreatywne uczenie się jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Uczniowie mogą zobaczyć swoje konstrukcje w akcji oraz przetestować je i udoskonalić swoje umiejętności wyciągania wniosków i rozwiązywania problemów.

 • #SuperKoderzy

  #SuperKoderzy

  Szkoła Podstawowa nr 1 z Wałcz, czyli nasza Kornelówka, rozpocznie zajęcia w Programie #SuperKoderzy od nowego roku szkolnego, jako jedna ze 140 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Programu Fundacji Orange.

  #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów. 

  O tym, jak radzą sobie #SuperKoderzy ze Szkoły nr 1, będziemy informować w nowym roku szkolnym!

 • Dzień Dziecka na sportowo w kl. VI b

  Dzień Dziecka na sportowo w kl. VI b

  Gry i zabawy rekreacyjno - sportowe. Na uczniów czekały upominki oraz grill przygotowany przez rodziców.

 • Dzień Dziecka w kl. IIIa

  Dzień Dziecka w kl. IIIa

  Rejs tramwajem wodnym po Jeziorze Raduń.

 • Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2021

  Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2021

  Kategoria Żaczek - klasa 2:

  1. SOKOŁOWSKI RADZIMIR -  wyróżnienie

  Kategoria Maluch - klasa 3:

  1. GLAZIŃSKA WIKTORIA - wyróżnienie
  2. KOWALSKI JAN – wyróżnienie

  Kategoria Beniamin - klasa 6:

  1. KAZIUKAJTIS PRZEMEK - – wyróżnienie

  Wszystkim wyróżnionym i uczestnikom  GRATULUJEMY!

 • Dzień Dziecka dla przyszłych pierwszoklasistów

  Dzień Dziecka dla przyszłych pierwszoklasistów

  31 maja z okazji Dnia Dziecka gościliśmy w Kornelówce przyszłych uczniów klas pierwszych. Podczas spotkania pierwszoklasiści mieli okazję poznać swoje przyszłe wychowawczynie i innych nauczycieli oraz zwiedzili szkołę. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in. : zabawa detektywistyczna, zawody sportowe, kolorowe tatuaże i warkoczyki, malowanie twarzy, gra w szachy, robienie spersonalizowanych przypinek oraz sesja zdjęciowa w fotobudce. Ponadto, na naszych gości czekała masa smakołyków: popcorn, wata cukrowa i przepyszne gofry. Zabawom i śmiechom nie było końca!

 • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Języka Angielskiego"

  Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Języka Angielskiego"

  Na 60 uczniów z naszej szkoły biorących udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego, mamy 13 laureatów:

  1.Jan Pachciarz 2b - V miejsce w kraju

  2.Nikodem Stępień 2b - VIII miejsce w kraju

  3.Damian Zaleski 3a -  VI miejsce w kraju

  4.Jan Antoniak 5a -  V miejsce w kraju

  5.Patryk Flakiewicz 5a - VI miejsce w kraju

  6.Amelia Dolecka 5a -  VII miejsce w kraju

  7.Hubert Ptaszyński 6d - IV miejsce w kraju

  8.Borys Dominiak 6c - VIII miejsce w kraju

  9.Gabriela Andrzejak 7b - VIII miejsce w kraju

  10.Daria Pierzyńska 7a - VIII miejsce w kraju

  11.Aleksandra Niewulska 8b - VII miejsce w kraju

  12.Oskar Biesiada 8b - VIII miejsce w kraju

  13.Adam Kawczyński 8a - VIII miejsce w kraju

  Dla wszystkich biorących udział gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

   

 • Powiatowy konkurs "Co wiemy o lesie?"

  Powiatowy konkurs "Co wiemy o lesie?"
 • Wyniki wojewódzkiego konkursu plastycznego „LAS”

  Wyniki wojewódzkiego konkursu plastycznego „LAS”

  W ramach cyklicznego projektu Leon Wyczółkowski inspiruje, któremu patronują Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Prezydent Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych organizuje co roku dwa konkursy dedykowane uczniom najstarszych klas szkoły podstawowej:

  1. Konkurs plastyczny, którego temat jest inspirowany twórczością Leona Wyczółkowskiego.
  2. Konkurs teoretyczny z historii sztuki sprawdzający wiedzę o twórczości i biografii tego artysty – patrona naszej Szkoły.

  Na konkurs plastyczny wpłynęło ok.180 prac. Komisja konkursowa w dniu 14 maja przyznała w kategorii pierwszej wyróżnienie naszej uczennicy Małgorzacie Kur.

 • Egzamin ósmoklasisty 2021

  Egzamin ósmoklasisty 2021

  We wtorek, 25 maja odbył się egzamin ósmoklasisty 2021. Trzydniowy sprawdzian uczniów ostatnich klas szkół podstawowych rozpoczął się egzaminem z języka polskiego.

  Ósmoklasiści zakończyli już pisanie testu z j.polskiego. Życzymy im jak najlepszych wyników. Pojawiają się też pierwsze pytania, tematy i opinie dotyczące tego czy sprawdzian z polskiego był trudny. Według Kornelowców sprawdzian nie był trudny. Tematem rozprawki był "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. 

 • Finał XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej KOSZALIN

  Finał XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej KOSZALIN

  19 maja 2021 r. przeprowadzony został w Koszalinie finał XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej w Koszalinie przy współpracy Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  W kategorii klas I-V 

  Lena Dłużniewska kl. V a

  Jan Kowalski kl. III b

  Wiktor Łoboda kl. IV a

  W kategorii klas VI-VIII 

  Maja Brożek

  Jan Ostrowski

   

  LAUREATEM XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej został WIKTOR ŁOBODA.

  Pozostali uczniowie otrzymali tytuł FINALISTY XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

  Wszystkim uczniom Kornelówki GRATULUJEMY uzyskanych wyników ;o)

 • Nauka z LEGO w kl. III a

  Nauka z LEGO w kl. III a

  17 maja 2021 klasa III a uczestniczyła w twórczych zajęciach, które odbyły się w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe inspiracje" w Wałczu.  Nauka z zestawami LEGO Education, dzięki którym najmłodsi uczą się programowania i robotyki.  Dzieci rozwijają zdolności poznawcze, manualne i zaczynają rozumieć otaczającą je rzeczywistość. Zajęcia wpływają korzystnie na koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają wyobraźnię i rozbudzają ciekawość.

  Podczas zajęć dzieci przy pomocy instruktora  na podstawie tematycznie wybranych kart inspiracji budują zadane obiekty, nazywają je i uczą się opowiadać o nich. Kolejne spotkania to coraz bardziej złożone ćwiczenia, nauka programowania i robotyki. Forma zajęć przypomina podróż przez kolejne fascynujące światy pełne kolorów i nowych wrażeń. Oparte na prostych dialogach i czynnościach zabawy w naturalny sposób przyspieszają rozwój dziecka.

  LEGO Education, motywują uczniów do współpracy, konstruowania, rozwiązywania problemów i odkrywania, a jednocześnie pogłębiają naukę STEAM i rozwijają umiejętności XXI wieku.  Połączenie klocków LEGO z intuicyjnym środowiskiem programowania opartym na blokach sprawia, że interaktywne i kreatywne uczenie się jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Uczniowie mogą zobaczyć swoje konstrukcje w akcji oraz przetestować je i udoskonalić swoje umiejętności wyciągania wniosków i rozwiązywania problemów.

 • Wizyta w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje"

  Wizyta w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje"

  Klasa 6a z Kornelówki w Wałczu spędziła atrakcyjny dzień w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje". Dzieci zwiedzały znajdujące się tam pracownie edukacyjne i uczestniczyły w zajęciach w pracowni Lego. Uczniowie zapoznawali się z zestawem Lego Spike i zbudowali swoje pierwsze roboty. Na koniec urządzili wyścigi robotów-skoczków. Emocje były ogromne .

  Wyszli zadowoleni, pełni nowych inspiracji, zachwyceni i zaciekawieni nowoczesnymi technologiami. Wycieczkę postanowili zakończyć miłym akcentem i poszli wspólnie na lody.

  Podziękowania dla Metalowych Inspiracji od wszystkich dzieciaków ;o)

 • Lekcja ornitologii w klasie II a

  Lekcja ornitologii w klasie II a

  Uczniowie kl. II a byli zachwyceni wizytą sowy, twierdzą, że mobilizuje do nauki... "sowa mądra głowa".

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

  Szkoła posiada Elektroniczną Skrzynkę Podawczą na platformie ePUAP
  /sp1walcz/SkrytkaESP

Galeria zdjęć