Aktualności

    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS 7-8
     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS 7-8

      ,, Ile razem dróg przebytych,Ile ścieżek przedeptanych…”

      K. I. Gałczyński

      24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas siódmych oraz pożegnanie absolwentów klas ósmej. Po oficjalnym powitaniu rodziców, uczniów i nauczycieli przez panią dyrektor Ewę Hołowską - Kędzierską, wręczone zostały nagrody książkowe, dyplomy, medale, statuetki. 

      Podczas tej uroczystości nagrodę główną PRYMUS SZKOŁY otrzymała Maja Brożek z kl. VIII d. Następnie wychowawcy klas wręczyli listy gratulacyjne rodzicom uczniów z wyróżnionymi świadectwami. Pani dyrektor Ewa Hołowska - Kędzierska w swoim przemówieniu przypomniała zgromadzonym uczniom, że przed nimi wiele trudnych decyzji – pierwszą z nich jest wybór nowej szkoły. Życzyła im, aby dokonali go z rozwagą oraz by budowali swoją przyszłość na mądrości, którą tyle lat zdobywali w tej szkole. Pani dyrektor podziękowała także wszystkim rodzicom, którzy wspierali naszą szkołę. Podziękowania zostały również skierowane do Rady Rodziców za pomoc przy organizacji imprez szkolnych, za ufundowanie wielu nagród dla uczniów oraz wspieranie swoich dzieci w procesie edukacyjnym.  Uczniowie klas siódmych poczęstowali również starszych kolegów smakowitymi babeczkami.

      Kochani Ósmoklasiści, pragniemy jeszcze raz wyrazić nasz podziw i życzyć wam sukcesów w kolejnych latach nauki, niestety już w innych szkołach. Niech wspomnienia związane ze społecznością Kornelówki towarzyszą Wam przez całe Wasze życie!

    • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KLASACH 0-III
     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KLASACH 0-III

      „I znowu są wakacje....”

      Refren tej piosenki oznajmił wszystkim uczniom, że to już naprawdę koniec roku szkolnego.  24 czerwca to był ważny dzień dla całej społeczności szkolnej. Zgromadził nie tylko uczniów, ale także wielu Rodziców.

      Pani Wicedyrektor Joanna Rup - Bartosik podczas spotkania podziękowała nauczycielom i uczniom za ich całoroczny trud i odpowiedzialną pracę. Gratulowała sukcesów i wręczyła nagrody wyróżniającym się uczniom.  

       Żegnaj szkoło! Witajcie wakacje!

    • Bal ósmoklasistów
     • Bal ósmoklasistów

      14 czerwca  2022r.w sali MOSIR-u uczniowie klas ósmych rozpoczęli swój pierwszy bal i zakończenie kilkuletniej przygody w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu. Tradycją jest w Kornelówce, rozpoczęcie imprezy od poloneza do którego przygotowywała klasy pani Anna Jarczewska. Potem było już mniej tradycyjnie, odtańczono uwielbianą przez uczniów belgijkę. Od samego początku dopisywały wszystkim dobre humory, choć pogoda nas tego dnia nie rozpieszczała. Po krótkim przemówieniu pani dyrektor i życzeniach dla ósmoklasistów rozpoczęła się część  artystyczna ze słynnymi Kornelami. Statuetki w różnych kategoriach wręczali : pani Paulina Stachowiak i pan Szymon Wiśniewski. Śmiechom nie było końca. Zabawa przy dzwiękach muzyki i pod czujnym okiem rodziców mogłaby trwać do białego rana. Szczególne podziękowana należą się rodzicom którzy przygotowywali bal a w szczególności pani koordynator Iwonie Brożek. Dziękujemy. Pozostaną z nami wspomnienia i super zdjęcia z foto butki.

    • Festyn Szkolny "Wszystkie dzieci nasze są..."
     • Festyn Szkolny "Wszystkie dzieci nasze są..."

      W czerwcowy piątek w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już festyn szkolny pod hasłem "Wszystkie dzieci nasze są...". Bogaty program festynu oraz liczne ciekawe i barwne stoiska sprawiły, że dziedziniec szkoły wypełnił się tłumem ludzi.

      Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Niecodzienną darmową atrakcją były zamki dmuchane, strzelnica, malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, malowanie tatuaży, wyrób bransoletek, wata cukrowa, popcorn.

      Na scenie odbyły się pokazy dziecięcych talentów: wokalnych, tanecznych i recytatorskich.

      Ucztą dla podniebienia były domowe wypieki, babka ziemniaczana, szkolne gołąbki, owocowe szaszłyki, kawa i herbata. 

      Serdeczne podziękowania składamy Wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację Festynu Szkolnego ,,Wszystkie dzieci nasze są…”.

       Szczególnie pragniemy podziękować sponsorom, którzy ufundowali dla dzieci dmuchane zabawki ,,Fabrykę Radości”.

      Dzięki Państwu udało nam się również zakupić ławki wieloosobowe na szkolny korytarz, które w najbliższym czasie dotrą do szkoły. 

      DZIĘKUJEMY:

      1. Państwu Izabeli i Dariuszowi Bodnar
      2. Państwu Iwonie  i Pawłowi Brożek
      3. Państwu Annie i Pawłowi Kaziukajtis
      4. Firmie EM OPTYK Ewelinie Lipiec -Czuba i Michałowi Czuba
      5. Firmie KANIA Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością – państwu Kania i Niewulskim
      6. Panu Ryszardowi Simińskiemu reprezentującemu  Zakład Pogrzebowy CHERON
      7. FIRMIE DALMAR oraz właścicielowi  Panu Marcinowi Daleckiemu
      8. FIRMIE GRAFF- producentowi odzieży wędkarskiej, myśliwskiej- Państwu Doleckim
      9. Firmie JARKO i panu Jarosławowi Hubner (dostawcy mleka i owoców do naszej szkole)
      10. Firmie Handlowo- Usługowej,, Zioła i Przyprawy”, Państwu Andrzejowi i Dorocie Bodnar 
      11. Firmie IMW Wałcz
      12.  Oraz wszystkim innym anonimowym darczyńcom

      SKŁADAMY JESZCZE RAZ GORĄCE PODZIĘKOWANIA!!!

    • Klasa 4a w Miejskiej Bibliotece Publicznej
     • Klasa 4a w Miejskiej Bibliotece Publicznej

      19 kwietnia klasa 4a odwiedziła bibliotekę w WCK. Dzieci dowiedziały się najważniejszych informacji na temat tutejszych zbiorów oraz poznały zasady funkcjonowania instytucji. Zapoznały się również z rodzajami książek, czasopismami i komiksami. Uczniowie zwiedzili pomieszczenie z książkami dla dzieci, dorosłych oraz czytelnie. Na koniec otrzymały od coś słodkiego i zostały zachęcone do korzystania z biblioteki oraz wypożyczania książek.

    • Wycieczka integracyjna klasy 4a do Poznania
     • Wycieczka integracyjna klasy 4a do Poznania

      We wtorek 26 kwietnia w piękny i słoneczny dzień wyjechaliśmy pociągiem do Poznania na jednodniową wycieczkę. W programie była lekcja muzealna w Muzeum Narodowym. Podczas zajęć pod tytułem ,,Opowieści obrazów” dowiedzieliśmy się o baśniach, legendach, mitach i innych historiach ukrytych w obrazach. W trakcie zajęć staraliśmy się wspólnie rozszyfrować zakamuflowane historie i zastanawialiśmy się nad tym, czy obraz może opowiadać. Prowadząca zajęcia pokazywała i omawiała obrazy, a my uważnie słuchaliśmy i wykonywaliśmy zadania dotyczące tematyki. Bardzo nam się to przyda na lekcjach historii i języka polskiego. Zwiedziliśmy także Stare Miasto i jego zabytki. Znaleźliśmy też czas na zakup drobnych pamiątek i zrobienie zdjęć na tle zabytkowej architektury.

    • Koło kulinarne KUCHCIK
     • Koło kulinarne KUCHCIK

      Na zajęciach koła kulinarnego KUCHCIK  - kucharze z Kornelówki, tym razem w męskim składzie:

      szef kuchni - Mateusz, kucharz - Radzimir, kucharz - Wojtek i kucharz - Jakub zgłębiali tajniki kuchni włoskiej czego efektem było wyśmienite spaghetti bolognese.

      Było przepysznie!!!

      Brawo Kucharze!!!

    • Finał XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej
     • Finał XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej

      11 maja 2022 roku w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbył się finał  XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej.

      Miło nam poinformować, że z pośród 230 uczestników konkursu do etapu finałowego zakwalifikowało się 5 uczniów naszej szkoły.

      Tytuł FINALISTY XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej otrzymali:

      Nadia Głowacka kl. VII c

      Jan Antoniak kl. VI a

      Marta Bączkowska kl. V a

       LAUREATAMI  XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej zostali:

      Maja Brożek kl. VIII d

      Damian Zaleski kl. IV a

      Składamy serdeczne gratulacje!!!

       

       

    • Euroweek
     • Euroweek

      Nowa galeria Euroweek została dodana do albumu fotograficznego

      Euroweek 2022

      W dniach 4-8 maja 2022r. w Lądku Zdroju odbywał się Euroweek dla naszej młodzieży. Obóz jezykowy prowadzili wykwalifikowani animatorzy z Węgier, Indonezji oraz Nigerii. Zajęcia, warsztaty, gry, praktyczne ćwiczenia oraz prace w grupach były prowadzone w języku angielskim. Było kreatywnie i wesoło. Po kolacji każdy przedstawiał w zabawny sposób przydzielone wcześniej zadania. Uczniowie w trakcie całego dnia uczyli się nie tylko języka angielskiego ale różnych umiejętności społecznych jak autoprezentacji, przewodzenia czy pracy w grupie. Młodzież zdobywała również wiedzę o kulturze innych krajów oraz nawiązała wiele nowych znajomości, ponieważ na obozie razem z Kornelówką przebywali także uczniowie ze szkoły z Sokółki i z Gniechowic. W czasie wolnym, korzystając z pięknej pogody, zwiedziliśmy miasteczko. Było super. Nie możemy doczekać się kolejnej edycji.

    • Przedszkolaki z wizytą w Muzeum Ziemi Wałeckiej
     • Przedszkolaki z wizytą w Muzeum Ziemi Wałeckiej

      Nasi najmłodsi uczniowie odwiedzili wystawę Ptaków zorganizowaną w Muzeum Ziemi Wałeckiej. Galeria zdjęć zachwycała swoją różnorodnością, prezentując piękne kolory, jakimi obdarowała ptaki matka natura .   Rzeźby ptaków siedzącyc na gałęziach drzew i pohukiwaniania sowy dawały poczucie bliskości lasu. Ciekwaostki pana przewodnika ukazały najfajniesze przyzwyczajenia tych stworzeń. Najbardziej zaskakujące były ptaki "cudaki", my ich jeszcze nie spotkaliśmy, ale rozpoczynamy ich poszukiwania. Może gdzieś, kiedyś nam się uda :)

       

       

    • Wiosenny Festiwal Piosenki w Kornelówce
     • Wiosenny Festiwal Piosenki w Kornelówce

      Dnia 28 kwietnia 2022 roku po długiej przerwie spowodowanej pandemią odbył się w Kornelówce Wiosenny Festiwal Piosenki.

      Imprezę rozpoczęła pani dyrektor Ewa Hołowska - Kędzierska witając wszystkich przybyłych gości i życzyła dobrej zabawy. Uczniowie podzieleni na trzy grupy wiekowe zaprezentowali przygotowane utwory z repertuaru polskich i zagranicznych wykonawców.

      Artystów oceniało jury w składzie: dyrektor Ewa Hołowska Kędzierska – Kędzierska, pedagog Ewa Szczepaniak oraz pani Beata Patrzek. Komisja zwracała uwagę na dobór repertuaru, walory wokalne i ogólny wyraz artystyczny wykonania. Wszyscy młodzi artyści wykazali się wielkim zaangażowaniem i ambicjami, a wśród nich objawiło się kilka oryginalnych postaci. Podczas występów panowała gorąca atmosfera, żarliwy doping i dobra zabawa wszystkich zgromadzonych. Można było też zauważyć uczniów z Ukrainy, którzy ze swoimi klasami śpiewali piosenki w języku polskim i integrowali się ze społecznością uczniowską. W przerwach między występami zabawy muzyczne zaproponował zespół ukulele i bębniarski pod kierownictwem pana Karola Solarskiego.

      Mimo, że wszyscy wykonawcy byli wspaniali jurorzy musieli wyłonić zwycięzców i wyróżnionych, którzy otrzymali dyplomy i symboliczne nagrody.

      Laureaci festiwalu ponownie zaprezentują wybrane utwory muzyczne podczas festynu szkolnego 3 czerwca 2022 roku.

      Wyniki grupa kl. 0 – 3

      I miejsce  ex aequo klasa III b oraz klasa II b

      II miejsce klasa II a

      III miejsce klasa I a

      Wyróżnienie: Oddział przedszkolny

      Wyniki grupa kl. 4 – 6

      I miejsce  VI a

      II miejsce klasa V b

      III miejsce klasa V a

      Wyniki grupa kl. 7 – 8

      I miejsce  VIII d

      II miejsce klasa VIII b

      III miejsce klasa VII d

      Wyróżnienie: klasa VII c

       

      Występy wszystkich uczestników zostały gorąco przyjęte przez publiczność. Naszym wokalistom i zespołom oraz wychowawcom, bez których zaangażowania i wsparcia koncert nie byłby tak udany – serdeczne podziękowania!

       

    • Dzień otwarty w Kornelówce
     • Dzień otwarty w Kornelówce

      21 kwietnia 2022 roku odbył się dzień otwarty w naszej szkole dla przyszłych pierwszoklasistów, przyjaciół szkoły, mieszkańców miasta i gości z Ukrainy - połączony z wystawą fotograficzną z okazji nadania praw miejskich miastu Wałczu.

       

      Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wałczu otworzyła swoje drzwi po to, by wspólnie powitać nie tylko nowych uczniów, którzy od września rozpoczną naukę w naszej szkole, ale i wszystkich przyjaciół naszej szkoły oraz gości z Ukrainy.  Wydarzeniu towarzyszyła wystawa plenerowa i wystawy prac uczniów związane z rocznicą nadania praw miejskich naszemu miastu. Edukacja regionalna stoi w Kornelówce na wysokim poziomie i daje podwaliny do szeroko rozumianego patriotyzmu. Żeby pokochać historię regionu, trzeba o niej opowiadać uniwersalnym językiem: do młodzieży mówimy językiem multimediów, do najmłodszych dzieci przemawia język plastyki i muzyki, do starszych - fotografie i kroniki. Każdy w tym dniu w szkole znalazł coś dla siebie. Naszym gościom z Ukrainy przybliżymy w ten sposób miasto, w którym przez najbliższy czas będą mieszkać. Chcemy, by choć trochę poczuli, że Wałcz i nasza szkoła to miejsca przyjazne i bezpieczne.  

      Patronat nad wystawą "Na skrzyżowaniu czasu" objęło Muzeum Ziemi Wałeckiej. Zdjęcia gromadziliśmy przez rok i zebraliśmy około 100 pięknych fotografii. Na wystawie prezentujemy 30 zdjęć. Pozostałe stanowią materiał na zajęcia edukacyjne dla naszych uczniów. Wystawę zorganizowaliśmy ze środków własnych (makulatura - ok. 3 ton). Swoją finansową cegiełkę dołożyło tez miasto. Już jutro nasza wystawa rusza w miasto i będzie prezentowana przed budynkiem Urzędu Miasta na Placu Wolności. Udostępniliśmy na szkolnym Facebooku archiwalne zdjęcia z kronik szkoły. Mamy też filmy na taśmie 8mm zdigitalizowane z prywatnej biblioteki rodzinnej jednego z nauczycieli, które ukazują Wałcz w latach 60 i 70 ubiegłego stulecia. To fantastyczny materiał na lekcje historii.

      Oprócz wystawy plenerowej zgromadziliśmy i  udostępniliśmy dla odwiedzających liczne prace naszych uczniów oraz otworzyliśmy bogato wyposażane sale lekcyjne. Można było odwiedzić naszą szkolną kawiarenkę w holu szkoły, zjeść watę, popcorn, spróbować swoich sił na torze przeszkód przygotowanym na sali gimnastycznej, potańczyć zumbę pod chmurką, pobawić się na magicznym dywanie, posłuchać muzyki. Najmłodsze dzieci –przedszkolaki - mogły po raz pierwszy usiąść w ławce szkolnej i poczuć klimat szkoły. To okazja do spotkania z nauczycielami i pracownikami szkoły.

      Nadrabiamy towarzyskie zaległości po pandemii i znów chcemy być razem - społeczność Kornelówki od zawsze była znana z tego, że włącza w swoje działania nie tylko uczniów, nauczycieli i rodziców, ale również absolwentów, naszych emerytowanych nauczycieli i przyjaciół szkoły. Urodziny miasta to okazja do świętowania, wspólnych rozmów, wspomnień i bliższego poznania się. Kornelówka łączy pokolenia i jest to idealnym miejscem do spotkań starego z nowym. Na skrzyżowaniu czasu wszystko może się zdarzyć.