Witaj

 • DODAJMY SOBIE ODWAGI

  DODAJMY SOBIE ODWAGI

  Wspólnie z naszymi miastami partnerskimi w Werne, Kyritz i  Baileul ruszamy z kampanią „DODAJMY SOBIE ODWAGI”

  W tych trudnych dniach dzieci we Włoszech malują tęcze i zawieszają swoje rysunki w oknach, aby pokazać, jak ważne jest teraz pozostanie w domu. Tęcza i słońce dodają im odwagi. Tą samą siłę chcemy tchnąć w dzieci z Wałcza, Werne, Kyritz i Baileul.

  Kochane dzieci malujcie tęcze i inne znaki nadziei, powieście je w oknie w swoim pokoju, zróbcie zdjęcie i wysilcie do nas na adres eczapczynska@umwalcz.pl. A my opublikujemy je na naszej stronie internetowej www.walcz.pl z imieniem, pochodzeniem i wiekiem artysty. Galerię uzupełnimy o zdjęcia rysunków dzieci z naszych miast partnerskich, aby mieszkańcy naszych miast czuli się solidarnie ze sobą związani. W końcu wiele małych obrazów może stać się jednym dużym obrazem nadziei.

  Zdjęcia można również przesyłać na adres teolozka@gmail.com - zdjęcia umieścimy również na naszej szkolnej stronie.

 • Współpraca z SU online - wiosna po niemiecku

 • ZDALNE NAUCZANIE - polecamy

  ZDALNE NAUCZANIE - polecamy

  Szanowni Państwo,

  Pragniemy zaprosić Państwa dzieci do korzystania z serwisu do rozwiązywania dyktand on-line dyktanda.pl

  Serwis umożliwia bezpłatną naukę ortografii. Aplikacja od razu wyświetla wynik z poprawności rozwiązanego dyktanda. Uczniowie którzy sie zarejestrują i rozwiązują dyktanda będąc zalogowanym mają dostęp do historii swoich wyników w danym dyktandzie. Można w ten sposób mierzyć ich postępy w nauce.

  Każdy zarejestrowany użytkownik (uczeń lub nauczyciel) ma możliwość dodania swojego dyktanda do serwisu. Oczywiście dodane dyktando przechodzi moderację przed publikacją.

  Do zobaczenia na dyktanda.pl

 • Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu

  Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu

  W poniedziałek 09.03.2020r. klasa IIIa odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Wałczu. Na miejscu przywitała nas pani asp. Beata Budzyń i pan asp. Sebastian Woźniak, z którymi zwiedziliśmy budynek Komendy. Uczniowie zapoznali się z pracą policjanta w Wydziale Kryminalnym, usłyszeli o sposobach zabezpieczania miejsca przestępstwa oraz konsekwencjach dla przestępcy. Mogli na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób zdejmuje się odciski palców i z innych części ciała. W Wydziale Prewencji obejrzeli błękitny pokój przesłuchań, gdzie największe wrażenie zrobiło weneckie lustro. Mieli okazję, lecz nie przyjemność, z zewnątrz  zobaczyć areszt dla zatrzymanych. Chwilę czasu na przywitanie trzecioklasistów poświęcił  Komendant Policji nadkom. Arkadiusz Górecki. Wiele radości sprawiło dzieciom spotkanie z policjantem, który nadzoruje strzelnicę. Rozmowa o zasadach bezpiecznego zachowania się w tym miejscu i możliwość strzelania z broni laserowej do celu było spełnieniem marzeń części uczniów. Wiele przyjemności dało dzieciom spotkanie z policyjnymi psami. Przywitały się z jednym z nich, który wabi się Joko i usłyszały o jego policyjnej pracy. Po dwóch godzinach, pełni nowych doświadczeń i wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 • Dzień Kobiet w II a

  Dzień Kobiet w II a

  W tym szczególnym dniu chłopcy złożyli życzenia swoim koleżankom. Antek zaprezentował przygotowany przez siebie wiersz. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:) Dziewczynki podziękowały chłopcom za piękne życzenia kwiaty i promienny uśmiech...

 • XI Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych

  XI Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych

  11 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Pile odbył się etap rejonowy  XI Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej Koszalińsko-Kołobrzeskiej przy współpracy Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.

  Komisja konkursowa sprawdziła wszystkie prace i zgodnie z regulaminem wyłoniła laureatów etapu rejonowego  XI edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej, czyli po trzy osoby z najwyższymi wynikami punktowymi w każdej kategorii wiekowej.

  Dyplomy za udział w konkursie i upominki otrzymali wszyscy uczestnicy etapu rejonowego.

  Gratulujemy Jankowi Antoniakowi, Aleksandrze Wenio, Szymonowi Geppert, Szymonowi Bodak, Mai Brożek za udział w konkursie, a szczególnie Sylwi Kamińskiej za zajęcie II miejsca i zakwalifikowanie się do ostatniego etapu konkursu w Koszalinie.

 • Dzień Kobiet w II a

  Dzień Kobiet w II a

  W tym szczególnym dniu chłopcy złożyli życzenia swoim koleżankom. Antek zaprezentował przygotowany przez siebie wiersz. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:) Dziewczynki podziękowały chłopcom za piękne życzenia kwiaty i promienny uśmiech...

 • Dzień otwarty w Kornelówce

  Dzień otwarty w Kornelówce
 • Załóż kolorowe skarpetki! Światowy Dzień Zespołu Downa 2020-03-21

  Załóż kolorowe skarpetki! Światowy Dzień Zespołu Downa 2020-03-21
 • Zajęcia plastyczne w Kornelówce

  Zajęcia plastyczne w Kornelówce

  W czasie ferii w SP 1 odbywają się zajęcia finansowane z funduszu MKRPA. Harmonogram tych zajęć znajduje się na stronie szkoły www.kornelowka.com

  13.02 były to zajęcia plastyczne prowadzone przez J. Masłowską. Dzieciaki ćwiczyły swoje umiejętności malarskie. A przepiękne prace z dumą zabrały do domów ( "...bo na następny dzień są przecież Walentynki :)  i wiemy komu je podarować "- mówiły 😍). Gratulujemy młodym twórcom pięknych prac!

 • SZEPTYTURA "Każdy kogoś kocha"

  SZEPTYTURA "Każdy kogoś kocha"

  Dnia 5 lutego 2020r. mieliśmy okazję obejrzeć wieczór poezji miłosnej, który odbył się WCK. Przedstawienie stworzone przez p.Edytę Jasińską, oprawa muzyczna Małgorzata Kozak. Wystąpili dzieci z teatru POMIMO z WCK oraz chór TU I TERAZ z Kornelówki.

 • ZAKODOWANE ŚWIĘTA Z ETWINNING

  ZAKODOWANE ŚWIĘTA Z ETWINNING

  Uczniowie "Kornelówki": Ignacy Forysiewicz i Cezary Goszczyński wzięli udział w  AKCJI "ZAKODOWANE ŚWIĘTA Z ETWINNING" zorganizowanej przez Krajowe Biuro eTwinning w ramach Godziny Kodowania 2019 w dniach 24.11 - 20.12.2019r. na platformie eTwinning Live.

  Kartka bożonarodzeniowa wykonana przez naszych uczniów w programie scratch: https://scratch.mit.edu/projects/348639277

  Chłopcy otrzymali Certyfikat za aktywny udział i zaangażowanie.

  Gratulujemy!!!!

 • Wycieczka na lodowisko

  Wycieczka na lodowisko

  W minioną środę klasa 7b wybrała się integracyjną wycieczkę na lodowisko do Piły. Podróż pociągiem z dworca na Raduniu zajęła nam pół godziny, następnie krótki odcinek autobusem miejskim, wypożyczenie łyżew i już mogliśmy ślizgać się po lodzie. Początki bywają trudne, więc tam upadek, tu siniak, ale trzeba było widzieć, jakie później wychodziły nam piruety!  

 • Wycieczka do Rejonowego Sądu Okręgowego w Wałczu

  Wycieczka do Rejonowego Sądu Okręgowego w Wałczu

  W poniedziałek 13 stycznia uczniowie klasy IIa i IIIa wybrali się do sądu. Wycieczka była niecodzienną, bez wątpienia niezapomnianą wyprawą. Dzieci   nie tylko zwiedziły sam budynek sądu, poszczególne pomieszczenia i sale rozpraw, lecz mogły porozmawiać z panią sędzią Alicją Mazurkiewicz, obejrzeć jej strój, uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania. Niemalże każde dziecko chciało wiedzieć, kto znajduje się na sali podczas rozprawy, czy prowadzona sprawa odbywa się tak samo, jak to czasem widać w filmach. Gdzie siedzą osoby oskarżone? Gdzie siedzi sędzia, gdzie obrońca oskarżonego? Te i wiele innych pytań kłębiło się w głowach dzieci. Oczywiście ogromna ciekawość  została zaspokojona. Pani sędzia opowiedziała o swojej pracy, o przebiegu rozpraw, a także roli poszczególnych osób w nich uczestniczących. Atrakcją dla dzieci była możliwość zasiadania na poszczególnych miejscach w sali rozpraw oraz edukacyjna symulacja  rozprawy, gdzie rolę, oskarżonego, oskarżyciela i obrońcy odegrali sami uczniowie.

 • XV Olimpiada Matematyczna Juniorów (2019/2020)

   XV Olimpiada Matematyczna Juniorów (2019/2020)

  Uczniowie naszej szkoły, Cezary Goszczyński oraz Ignacy Forysiewicz zakwalifikowali się do zawodów II stopnia XV Olimpiady Matematycznej Juniorów (2019/2020), które odbyły się 11.01.2020 r. w Szczecinie. OMJ to ogólnopolskie zawody matematyczne o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów szkół podstawowych. Trzymamy kciuki za naszych uczniów i liczymy na udział w kolejnym etapie, który odbędzie się 21-22.03.2020 w Warszawie.

  Zachęcamy do zmierzenia się z jednym z zadań konkursowych:

  W pewnym turnieju wzięli udział chłopcy i dziewczęta. Każda osoba rozegrała dokładnie jeden mecz z każdą inną osobą, niebyło remisów. Po turnieju okazało się, że każdy przegrał co naj-mniej raz. Ponadto każdy chłopiec przegrał inną liczbę meczów niż każdy z pozostałych chłopców. Wykaż, że pewna dziewczynka wygrała mecz z pewnym chłopcem.

 • Żywa lekcja historii

  Żywa lekcja historii

  Dzisiejszy dzień obfitował w wiele atrakcji. Klasy piąte i szóste miały możliwość wziąć udział w żywej lekcji historii. Na jedną godzinę mała sala gimnastyczna zamieniła się w miejsce magiczne. Dwaj panowie w strojach szlacheckich przykuli swoim głosem i przywiezionymi ze sobą  rekwizytami uwagę ponad setki uczniów. A to nie lada wyczyn! Tematem  dzisiejszej lekcji była szlachta i husaria w XVII wiek. Świetnie się składało, uczniowie z klas szóstych mieli możliwość utrwalenia sobie wiadomości, które już posiadali. Dzieciaki na pytania odpowiadały chętnie. Chętnie też przywdziewały stroje z epoki. Przedstawiciele Agencji Widowisk  Historycznych z Torunia potrafili w dowcipny sposób przekonać młodzież, że nie taka historia straszna. Na zakończenie  wszyscy byli świadkami pojedynku na szable i wystrzału z XVII -wiecznej broni palnej.

 • XI Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej

  XI Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej

  Dnia 8 stycznia 2020 roku odbył się etap szkolny XI Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej. W konkursie wzięło udział 17 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych klas I – V i VI – VIII.

  Do etapu rejonowego, który odbędzie się 11 marca 2020 roku w Pile zakwalifikowali się:

  Kategoria I uczniowie klas I – V:

  1. Aleksandra Wenio kl. V c
  2. Jan Antoniak kl. IV a
  3. Szymon Geppert kl. V b

  Kategoria II uczniowie klas VI – VIII:

  1. Szymon Bodak kl. VIII b
  2. Sylwia Kamińska kl. VIII b
  3. Maja Brożek kl. VI d

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu.

  Beata Patrzek i Anna Ogonowska

 • Pierniczki, Lebkuchen i Gingerbreads

  Pierniczki, Lebkuchen i Gingerbreads

  Tuż przed przerwą świąteczną "Koło turystyczne z elementami języka niemieckiego" spotkało sie, by wspólnie robić i dekorować pierniki. Przyjemnej pracy towarzyszył świąteczny nastrój a miękkie, puszyste i aromatyczne pierniki smakowały wspaniale. "Turystyczno-językowy zawrót głowy" życzy wszystkim Frohe Weihnachten i Merry Christmas!

  Daria Piórkowska, Agnieszka Stepień

 • Samorząd Uczniowski mag Deutsch!

  Samorząd Uczniowski mag Deutsch!

  W ramach współpracy z Samorządem Uczniowskim p. Daria Piórkowska i młodzież opracowała mapy myśli w języku niemieckim dla klas starszych oraz obrazkowy kącik j. niemieckiego dla najmłodszych. Wszystko po to, by również na przerwach podnosić swoje językowe umiejętności. Kolejną niemieckojęzyczną akcją Samorządu Uczniowskiego było przygotowanie zagadek świątecznych w kodach QR. Uczniowie w ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną z wielką radością odczytywali  tajemnicze znaczki dowiadując się ciekawostek z dziedziny krajoznawstwa.

 • Kiermasz świąteczny

  Kiermasz świąteczny

  W dniach 10-11 XII 2019 roku odbył się w naszej szkole Kiermasz świąteczny. Głównym organizatorem kiermaszu była pani Jolanta Zielecka - Klasa oraz SU. Kiermasz został przygotowany w ramach akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Razem na Święta. W przygotowanie kiermaszu były zaangażowane: Teresa Słowińska, Anna Ogonowska, Karolina Glinka-Komorowska, Marzenna Daniel, Alina Bortnowska oraz opiekunki samorządu: Justyna Wilczyńska i Agnieszka Goszczyńska. Celem kiermaszu było zebranie funduszy na zakup upominków dla podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Wałczu; zaangażowanie uczniów naszej szkoły w pracę na rzecz innych. Pod koniec listopada ogłoszono uczniom i nauczycielom informacje  o kiermaszu. Dzieci przygotowały: świąteczne kartki, stroiki, bombki, bałwanki, mikołajki, aniołki i wiele innych ozdób świątecznych. Dzięki uprzejmości hurtowni Molkip pozyskaliśmy  świąteczny asortyment, który wzbogacił naszą ofertę. Swoje prace na kiermasz przekazała także emerytowana nauczycielka naszej szkoły pani Bożena Błażewicz. W szkole pojawiły się plakaty informujące o kiermaszu wykonane przez panią Marzennę Daniel.  W dzień kiermaszu wspólnie  z uczniami klasy VIIa  ustawiliśmy stoisko, które udekorowała pani Karolina Glinka-Komorowska. W porozumieniu z opiekunkami samorządu  wybrano uczennice, które zgłosiły się  do sprzedaży podczas kiermaszu. Były to:  Dominika Brożek i Zuzanna Maciejewska z klasy VIIb,  wspomagane przez wolontariuszki z klasy VIa i VIb. Podczas trwania kiermaszu zarobiono 800 zł. W okresie świątecznym zespół wokalny z panią Małgorzatą Kozak odwiedził podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Wałczu, by wspólnie zaśpiewać kolędy i wręczyć upominki zakupione ze zgromadzonych pieniędzy. Dzięki realizacji tego zadania uczniowie naszej szkoły rozwijali umiejętność  pełnego realizowania własnych pomysłów, promowali szkołę, pracowali na rzecz potrzebujących oraz mieli możliwość kształtowania optymistycznego nastawieniado realizacji zadań i pojawiających się problemów.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć