Aktualności

    • Klasa 4a w Miejskiej Bibliotece Publicznej
     • Klasa 4a w Miejskiej Bibliotece Publicznej

      19 kwietnia klasa 4a odwiedziła bibliotekę w WCK. Dzieci dowiedziały się najważniejszych informacji na temat tutejszych zbiorów oraz poznały zasady funkcjonowania instytucji. Zapoznały się również z rodzajami książek, czasopismami i komiksami. Uczniowie zwiedzili pomieszczenie z książkami dla dzieci, dorosłych oraz czytelnie. Na koniec otrzymały od coś słodkiego i zostały zachęcone do korzystania z biblioteki oraz wypożyczania książek.

    • Wycieczka integracyjna klasy 4a do Poznania
     • Wycieczka integracyjna klasy 4a do Poznania

      We wtorek 26 kwietnia w piękny i słoneczny dzień wyjechaliśmy pociągiem do Poznania na jednodniową wycieczkę. W programie była lekcja muzealna w Muzeum Narodowym. Podczas zajęć pod tytułem ,,Opowieści obrazów” dowiedzieliśmy się o baśniach, legendach, mitach i innych historiach ukrytych w obrazach. W trakcie zajęć staraliśmy się wspólnie rozszyfrować zakamuflowane historie i zastanawialiśmy się nad tym, czy obraz może opowiadać. Prowadząca zajęcia pokazywała i omawiała obrazy, a my uważnie słuchaliśmy i wykonywaliśmy zadania dotyczące tematyki. Bardzo nam się to przyda na lekcjach historii i języka polskiego. Zwiedziliśmy także Stare Miasto i jego zabytki. Znaleźliśmy też czas na zakup drobnych pamiątek i zrobienie zdjęć na tle zabytkowej architektury.

    • Koło kulinarne KUCHCIK
     • Koło kulinarne KUCHCIK

      Na zajęciach koła kulinarnego KUCHCIK  - kucharze z Kornelówki, tym razem w męskim składzie:

      szef kuchni - Mateusz, kucharz - Radzimir, kucharz - Wojtek i kucharz - Jakub zgłębiali tajniki kuchni włoskiej czego efektem było wyśmienite spaghetti bolognese.

      Było przepysznie!!!

      Brawo Kucharze!!!

    • Finał XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej
     • Finał XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej

      11 maja 2022 roku w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbył się finał  XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej.

      Miło nam poinformować, że z pośród 230 uczestników konkursu do etapu finałowego zakwalifikowało się 5 uczniów naszej szkoły.

      Tytuł FINALISTY XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej otrzymali:

      Nadia Głowacka kl. VII c

      Jan Antoniak kl. VI a

      Marta Bączkowska kl. V a

       LAUREATAMI  XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej zostali:

      Maja Brożek kl. VIII d

      Damian Zaleski kl. IV a

      Składamy serdeczne gratulacje!!!

       

       

    • Euroweek
     • Euroweek

      Nowa galeria Euroweek została dodana do albumu fotograficznego

      Euroweek 2022

      W dniach 4-8 maja 2022r. w Lądku Zdroju odbywał się Euroweek dla naszej młodzieży. Obóz jezykowy prowadzili wykwalifikowani animatorzy z Węgier, Indonezji oraz Nigerii. Zajęcia, warsztaty, gry, praktyczne ćwiczenia oraz prace w grupach były prowadzone w języku angielskim. Było kreatywnie i wesoło. Po kolacji każdy przedstawiał w zabawny sposób przydzielone wcześniej zadania. Uczniowie w trakcie całego dnia uczyli się nie tylko języka angielskiego ale różnych umiejętności społecznych jak autoprezentacji, przewodzenia czy pracy w grupie. Młodzież zdobywała również wiedzę o kulturze innych krajów oraz nawiązała wiele nowych znajomości, ponieważ na obozie razem z Kornelówką przebywali także uczniowie ze szkoły z Sokółki i z Gniechowic. W czasie wolnym, korzystając z pięknej pogody, zwiedziliśmy miasteczko. Było super. Nie możemy doczekać się kolejnej edycji.