Aktualności

    • Międzyszkolne Anglojęzyczne Zmagania Recytatorskie
     • Międzyszkolne Anglojęzyczne Zmagania Recytatorskie

      W Kornelówce od rana było słychać angielskie zwroty w angielskiej scenerii przygotowanej na Międzyszkolne Anglojęzyczne Zmagania Recytatorskie. Na Konkurs w Kornelówce zjawiło się ponad 30 uczestników ze wszystkich wałeckich szkół podstawowych oraz ze szkoły podstawowej w Gostomii, Strączna i Szwecji. Uczestnicy

      wspaniale

      recytowali utwory w języku angielskim w kategoriach klas II, III i IV. Naszą szkołę reprezentowali:

      Sara Olszewski 2b,

      Natasha Kijak 3b,

      Kacper Dubanowski 3a,

      Paweł Liput 4a.

      Po zakończonych recytacjach Jury oddaliło się na naradę, a uczestnicy mieli chwilę na odpoczynek, słodki poczęstunek i dobrą zabawę, którą zapewniły im uczennice klasy 8c - Blanka, Iza, Ola i Wika. Wśród tak wielu wspaniałych recytatorów Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Po długich debatach nagrodzili zwycięzców a wśród nich znalazła się Natasha Kijak. Zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali prezenty sponsorowane przez wydawnictwo Macmillan. Każdy uczestnik otrzymał dyplom.

      Serdecznie dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za super przygotowanie i świetnie spędzony czas.

      Zapraszamy na kolejne edycje

       

    • Potyczki "Wałcz moja mała Ojczyzna - co wiem o moim mieście"
     • Potyczki "Wałcz moja mała Ojczyzna - co wiem o moim mieście"

      14 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbyły się międzyklasowe potyczki pt.: „Wałcz moja mała ojczyzna - co wiem o moim mieście?".

      Celem potyczek było rozwijanie wiedzy o Wałczu i jego zakątkach. Rozwijanie poczucia tożsamości regionalnej. Motywowanie uczniów do zdobywania wiedzy na temat miejsca swojego zamieszkania. Budzenie wrażliwości na piękno. Wzbudzenie zainteresowania geografią, historią, oraz przyrodą. Zachęcanie uczniów do turystyki i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz kształtowanie szacunku wobec dorobku przeszłych pokoleń.

      W potyczkach wzięli udział uczniowie z wszystkich klas I-III. Zostały dla nich przygotowane ciekawe zestawy pytań, zadań i aktywności. Dzieci nauczyły się piosenki, zaprezentowały plakaty i okrzyki reklamujące miasto. Potyczkom towarzyszyły duże emocje, ale wszyscy uczestnicy dobrze się bawili. Dzieci wiedzą, kto jest burmistrzem naszego miasta, jak wygląda jego herb, jaką historię kryją wałeckie zabytki.

      Upominki dla uczestników ufundował Urząd Miasto Wałcz. Są one wspaniałym zwieńczeniem pracy dzieci, które w miarę swoich możliwości poszerzają wiedzę o rodzinnym mieście i regionie, z którego pochodzą.

      Organizatorki konkursu: Anna Gudwiłowicz - Pomarańska i Sylwia Głowacka - Płachta bardzo dziękują wszystkim uczestnikom konkursu za aktywne i kreatywne podejście do zadania jak i Wydziałowi Rozwoju, Sportu i Promocji Miasta Wałcza za ciekawe nagrody.

      Miasto Wałcz

       

    • Poetycki hat trick Kornelówki! WIELKA TRÓJKA LAUREATÓW!
     • Poetycki hat trick Kornelówki! WIELKA TRÓJKA LAUREATÓW!

      To nie przypadek, że w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Mirosławcu, uczennice Kornelówki recytująco otworzyły sobie drzwi do konkursu wojewódzkiego w Szczecinie. To wrażliwość, ciężka praca i serce włożone w przygotowania.

      Trzy laureatki w każdej kategorii wiekowej, to uczennice naszej szkoły!

      kat. I-III Antonina Obiegałko III b

      kat. IV-VI Marta Bączkowska VI a

      kat. VII-VIII Aleksandra Wenio VIII c

      Wysoko podnieśli poprzeczkę również inni nasi reprezentanci: Karina Czerwińska zachwyciła wszystkich wierszem o motylu, Kalina Rzonska z gracją przemieniła się w biedronkę, a Jan Kowalski stał się przez chwilę Małym Księciem .

      Wielki sukces, wielkie brawa!

      Nauczycielkami przygotowującymi do Konkursu Powiatowego były: pani Brygida Lechojda, pani Małgorzata Kozak i pani Paulina Stachowiak. Dziękujemy za piękne emocje i trzymamy kciuki za naszą WIELKĄ Trójkę w Szczecinie.

    • Powiatowy Konkurs Wiedzy „Język Angielski - Pomysł na Twoją Przyszłość”.
     • Powiatowy Konkurs Wiedzy „Język Angielski - Pomysł na Twoją Przyszłość”.

       Ogromne gratulacje dla Huberta Ptaszyńskiego za zajęcie I miejsca oraz Łukasza Zychiewicza za zajęcie II miejsca w Powiatowym Konkursie Wiedzy „Język Angielski - Pomysł na Twoją Przyszłość”.

      W konkursie wzięło udział 72 uczestników, byli to uczniowie z Wałcza, Mirosławca, Drawska Pomorskiego, Wierzchowa, Choszczna, Recza, Drawna, Pomierzyna, Suchania, Złocieńca i Kalisza Pomorskiego. Nasi uczniowie klasy dwujęzycznej okazali się najlepsi z czego jesteśmy bardzo dumni. 13 kwietnia 2023 nastąpiło uroczyste wręczenie nagród dla uczniów i ich opiekunów 👍👏

      Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001Roku w Kaliszu Pomorskim – Liceum z oddziałem dwujęzycznym. Zmagania konkursowe odbyły się w dwóch etapach w styczniu i w marcu.

    • Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny ,,Strażacy chronią lasy – lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat''.
     • Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny ,,Strażacy chronią lasy – lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat''.

      Konkurs  ma na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją, tradycją i życiem strażackich środowisk a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych.

      Organizatorem konkursu jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

      Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych.

      Prace oceniane są w pięciu grupach wiekowych:

      I grupa – przedszkola

      II grupa – szkoły podstawowe klasy I-IV

      III grupa – szkoły podstawowe klasy V-VIII

      IV grupa – szkoły ponadpodstawowe

      V grupa – osoby dorosłe

       

      Prace oceniane są etapowo począwszy od eliminacji środowiskowych przez gminne, powiatowe, wojewódzkie, finał centralny.

      Eliminacje środowiskowe – zakończenie eliminacji do 30 listopada;

      Eliminacje gminne, miejskie – zakończenie eliminacji do 31 grudnia;

      Eliminacje powiatowe – zakończenie eliminacji do 31 stycznia;

      Eliminacje wojewódzkie – zakończenie eliminacji do 28 lutego;

      Finał centralny i ogłoszenie wyników po 31 marca 2023 roku.

       

      • Dnia 18 stycznia 2023 r. w Urzędzie Gminy w Wałczu odbyło się rozstrzygnięcie Eliminacji Gminnych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego ,,Strażacy chronią lasy – lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat''.

      I grupa wiekowa - przedszkola - Natasza Kulczyk - I miejsce.

               

      •  Dnia 7 marca 2023 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Wałcz w Lubnie odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego etapu Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego ,,Strażacy chronią lasy – lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat''.

      I grupa wiekowa - przedszkola - Natasza Kulczyk - I miejsce.

    • Wyjątkowe spotkanie
     • Wyjątkowe spotkanie

      Mieliśmy dzisiaj ogromny zaszczyt dostarczyć paczkę wielkanocną w ramach akcji Paczka dla Bohatera Przewodniczącemu Związku Kombatantów i Osób Represjonowanych Panu Józefowi Hołowskiemu. Niesamowity CZŁOWIEK, skromny z dużym poczuciem humoru. Bohaterowi, jak i rodzinie życzymy dużo zdrowia.

      Dziękujemy Panu Marek Kapecki za włączenie nas do tej akcji

      Józef Hołowski.

      Urodził się w 1932 r. w Równem na polskich Kresach. Po wojnie osiadł w naszym mieście, gdzie rozpoczął naukę w Atenach Wałeckich. W tym czasie w Polsce rządził reżim prostalinowski i dominowała propaganda komunistyczna. Pomimo zagrożenia działały różne organizacje opozycyjne, także na naszym terenie.  W 1948 r. Józef Hołowski, wraz z grupą uczniów, liceum został oskarżony przez sąd wojskowy o konspirację i działania przeciw władzy ludowej. Został osadzony w areszcie Urzędu Bezpieczeństwa w Wałczu. Przez cztery miesiące był dręczony psychicznie i fizycznie przez funkcjonariuszy UB. Otrzymał wyrok w zawieszeniu na dwa lata.
      W związku z szykanami musiał wyjechać z Wałcza. Podjął naukę w Szkole Technicznej w Szczecinie,
      a następnie otrzymał nakaz pracy w Wałczu. W kolejnych latach pracował w sektorze budowlanym.
      Po ukończeniu studiów inżynierskich otworzył własne biuro projektowe.

      Obecnie jest członkiem Związku Kombatantów i Osób Represjonowanych, gdzie  pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej.

    • Konkurs na najpiękniejszą palmę
     • Konkurs na najpiękniejszą palmę

      W tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową przeprowadzono w naszej szkole ,,Konkurs na najpiękniejszą palmę 2023r.”. Konkurs był adresowany do uczniów kl. 0- VIII. Odbył się w dwóch kategoriach wiekowych .

      Laureaci konkursu w kategorii kl. 0-III:

      I miejsce Natasza Kulczyk kl. 0

      II miejsce Bruno Fiałkowski kl. 1a

      III miejsce Kornelia Nitka kl. 1a

      Laureaci konkursu w kategorii kl. IV-VIII:

      I miejsce Przemysław Kaziukajtis kl. 8c

      II miejsce Nadia Pomarańska kl. 4b

      III miejsce Nikodem Stępień kl. 4b

      Dziękujemy za udział w konkursie i jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom.

    • ,,Jedno jest pewne na tym świecie, że nadejdą nowe wiosny."
     • ,,Jedno jest pewne na tym świecie, że nadejdą nowe wiosny."

      W czwartek 30 marca odbył się Szkolny  Konkurs Recytatorski dla klas I-III pod hasłem ,,Jedno jest pewne na tym świecie, że nadejdą nowe wiosny." Konkurs przygotowały Pani Anna Gudwiłowicz- Pomarańska oraz Pani Sylwia Głowacka - Płachta. 

      Konkurs miał na celu rozwijanie dziecięcych zainteresowań czytelniczych, popularyzowanie wśród  dzieci poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz kształcenie nawyków pięknego mówienia. Każda klasa oraz oddział przedszkolny wyłoniły dwóch reprezentantów, którzy we wspaniały sposób zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania. Jury w składzie: Pani Joanna Rup- Bartosik, Pani Emila Budziak-Żal oraz Pani Karolina Andrzejak wyłoniły następujących laureatów:

      I miejsce Antonina Obiegałko - klasa III b

      II miejsce Karina Czerwińska - klasa III b

      III miejsce Kalina Rzońska - klasa I a

      wyróżnienia:

      Natasza Kulczyk- oddział przedszkolny

      Polina Korsun 2a

      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, szkolne smycze oraz mega lizaki, a zwycięzcy przepiękne nagrody książkowe. 

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

    • Como - Wałcz
     • Como - Wałcz

      Od dwóch lat nasza szkoła współpracuje ze szkołą z miejscowości Como we Włoszech. Regularnie uczniowie klasy dwujęzycznej wymieniają się listami i organizujemy spotkania online. W dniu dzisiejszym,tj. 27 marca, na początek zaprezentowaliśmy sobie wzajemnie prezentacje dotyczące popularnych sportów i muzyki w naszych krajach, a następnie rywalizowaliśmy w ciekawej interaktywnej grze no i zwyciężyliśmy 😉
      Ale nie o to chodziło, po prostu fajnie nam się razem współpracuje mimo dość sporej odległości między nami 😊 Ćwiczymy nasze umiejętności językowe i zawieramy międzynarodowe przyjaźnie.
      Już planujemy nasze kolejne wspólne przedsięwzięcia 😊🇮🇹🇵🇱