Aktualności

    • Dzień przedszkolaka 2023
     • Dzień przedszkolaka 2023

      Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 20 września 2021 r. świętowaliśmy i my.

    • Zajęcia w świetlicy popołudniowej
     • Zajęcia w świetlicy popołudniowej

      Świetlica popołudniowa działa już od kilku lat przy naszej szkole. Ma głównie za zadanie zapewnić dzieciom opiekę wychowawczą, stworzyć warunki do nauki własnej i pomocy w nauce, a także rozwijać zainteresowania i uzdolnienia dzieci.

      Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 18.00. 

       

      FORMY ORGANIZACJI OPIEKI I WYCHOWANIA

      POMOC W NAUCE – zajęcia prowadzone są codziennie. Jest to forma pomocy, dzięki której wychowankowie otrzymują pomoc przy odrabianiu prac domowych z różnych przedmiotów, wyrównują swoje braki, powtarzają i utrwalają części programowe sprawiające im szczególne trudności.

      ZAJĘCIA PLASTYCZNE I TECHNICZNE – jedno z ulubionych zajęć dzieci. Rozwijają umiejętności manualne, konstrukcyjne, relaksują, pobudzają wyobraźnię.

      MY JAKO GRUPA – zajęcia prowadzone raz w tygodniu. Podczas zajęć realizuje się szeroko rozumianą profilaktykę oraz na bieżąco omawia się i wyjaśnia pojawiające się problemy wychowawcze występujące zarówno w środowisku szkolnym jak i rodzinnym. Działania  mają również na celu nabycie przez dziecko umiejętności wyrażania siebie, nazywania swoich emocji i uczuć.

      ZABAWY SPORTOWO-RUCHOWE – zaspokajają potrzebę ruchu, odprężają, relaksują, wprowadzają w dobry nastrój, tworząc życzliwą atmosferę oraz integrują grupę.

      ZABAWY SŁOWEM, GRY – nauka piosenek, pląsów, różnych gier, wierszy, przedstawienia teatralne.

    • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/24
     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/24

      Pierwszy dzwonek zabrzmiał w naszej Kornelówce. Dzieci i młodzież poznały nową panią dyrektor, którą od 1 września 2023 została Pani Joanna Rup-Bartosik.

      Burmistrz Mista Wałcz Maciej Żebrowski niezwykle ciepło przywitał uczniów, nauczycieli i rodziców wspominając, że w murach Kornelówki pobierał naukę przez pierwsze osiem lat swej edukacji. Gratulował nominacji nowej pani dyrektor, a wszystkim życzył dobrego roku szkolnego. Do życzeń i gratulacji dołączyli się

      • Przewodniczący Rady Miasta pan Maciej Goszczyński
      • Sekretarz Miasta Wałcz pani Magdalena Krawczyk
      • Naczelnik Wydziału Edukacji przy Urzędzie Miasta Wałcz pani Jolanta Chłopińska 
      • Proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Wałczu Ksiądz Antoni Badura,

      a także przewodniczący Rady Rodziców Michał Kamiński.

      Od tego roku nową funkcję wicedyrektora szkoły objęła pani Beata Patrzek.

      Pani dyrektor po przekazaniu uczniom i rodzicom najważniejszych informacji dotyczących nowego roku szkolnego zapewniła, że drzwi do jej gabinetu są otwarte, a ona sama liczy na bardzo dobrą współpracę z rodzicami.

      W Szkole Podstawowej nr 1 rozpoczęło naukę 331 uczniów. 

    • Dwa Ognie Usportowione
     • Dwa Ognie Usportowione

      W dniu 19 czerwca 2023r. uczniowie  klas III i IV naszej szkoły rywalizowali w turnieju ,,Dwa Ognie Usportowione''. W pierwszym meczu klasa IIIb pokonała klasę IIIa i tym sposobem weszła do finału. W rywalizacji klas IV do finału zakwalifikowała się klasa IV a.  W finałowej rozgrywce klasa IV a pokonała klasę III b, która dzielnie walczyła do ostatniego gwizdka zawodów. Na szczęście uczniowie z klasy IVb nie spuścili głów, walczyli do końca i zajęli III m, klasa III a w turnieju uplasowała się na IV miejscu. Gratulujemy wszystkim woli walki i udziału w zawodach. Organizatorzy turnieju n-ciele wf.

    • Ludzie listy piszą...
     • Ludzie listy piszą...

      16 czerwca 2023r. uczniowie klasy 6 a zostawili pustą salę lekcyjną i spotkali się ze swoimi korespondencyjnymi przyjaciółmi ze Szkoły Podstawowej w Gostomi. Przez cały rok szkolny dzieciaki wymieniały się listami w ramach innowacji pedagogicznej „Poznajmy się!”. Pierwsze spotkanie było fantastyczne! 

      Wszyscy już nie możemy się doczekać kolejnego!

      #dzienpustejklasy

     • Wspomnień czar

      W życiu jest czas na początek i na zakończenie określonego etapu w życiu. Dla każdego, mamy nadzieję, był to czas ważny. To w naszej szkole rodziły się przyjaźnie, tu odnosiliście sukcesy, tu uczyliście się relacji z rówieśnikami i dorosłymi.

      Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać lata spędzone w Kornelówce. Przed Wami nowe wyzwania i decyzje. Życzymy wszystkim sukcesów w dalszej edukacji.

      Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Kornelówki

    • Mistrzostwa wędkarsko - rowerowe o puchar Dyrektora
     • Mistrzostwa wędkarsko - rowerowe o puchar Dyrektora

      Przepiękna słoneczna pogoda i wspaniałe okoliczności przyrody towarzyszyły uczestnikom rozegranych po raz pierwszy w historii naszej szkoły Mistrzostwom wędkarsko-rowerowym o puchar Dyrektora.

      Impreza, której celem było propagowanie wędkarstwa i turystyki rowerowej jako aktywnych form spędzania czasu wolnego, pozwoliła na kilka godzin relaksu po całorocznych trudach wytężonej edukacji szkolnej.

      Uczestnicy po zbiórce przed szkołą i po załadowaniu wędkarskiego ekwipunku wyruszyli rowerami wraz ze swoimi opiekunami na miejsce zawodów, tj. promenadę nad jeziorem Raduń. Na miejscu czternastoosobowa grupa została podzielona na 2 zespoły. Jedna z grup rozpoczęła od pokonywania rowerowego toru przeszkód autorstwa pana Karola Symonowicza, a druga po wylosowaniu numerów stanowisk przystąpiła do wędkowania pod opieką pana Bartosza Pawlika. Grupy po ustalonym limicie czasowym wymieniały się zadaniami.

      O zwycięstwie w imprezie decydowała suma punktów z części rowerowej i wędkarskiej, przewidziano również osobne wyróżnienie dla najlepszego wędkarza i rowerzysty.

      Mimo, że tego dnia rybki nieszczególnie chciały współpracować z wędkarzami, to dobry humor nikogo nie opuszczał, a same zawody cieszyły się również zainteresowaniem przechadzających się obok turystów oraz pływających w pobliżu kaczek i łabędzi, które co rusz wyjadały wrzucaną przez zawodników zanętę wędkarską.

      Wśród złapanych ryb znalazły się głównie płocie, krąpie, ukleje, wzdręgi oraz leszcze. Wszystkie okazy po zważeniu zostały wypuszczone do wody, a niektóre same przedwcześnie opuściły zbytnio podziurawione siatki.

      Zwycięzcą Szkolnych Mistrzostw wędkarsko-rowerowych został Wiktor Polakowski z klasy VIIa, który otrzymał również tytuł najlepszego wędkarza, a także złowił największą rybę zawodów.

      Drugie miejsce przypadło Ksandrowi Pura z klasy VIb, a trzecie Natanielowi Piechut z klasy VIIa.

      Tytuł najlepszego rowerzysty wywalczył Filip Stawski z klasy VIII b.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrekcję SP1 Wałcz, sklep Jart Pol oraz warsztat rowerowy Bike Shopa.

      Pomysłodawcy i organizatorzy imprezy, pan Bartosz Pawlik i pan Karol Symonowicz, składają podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu zawodów panu Wasylowi Zacharczukowi, za napoje i słodki poczęstunek panu Marcinowi Daleckiemu oraz panom Arturowi, Andrzejowi i Wiesławowi za sędziowanie i cierpliwe rozplątywanie zestawów wędkarskich.

      Organizatorzy składają również podziękowania dla RZGW Bydgoszcz za wydanie zgody na wędkowanie na jeziorze Raduń.

       

    • „Śladami Mikołaja Kopernika”
     • „Śladami Mikołaja Kopernika”

      W dniu 29.05.2023r. w Kornelówce odbyło się uroczyste otwarcie wystawy, na której zaprezentowano plakaty  konkursowe – „Śladami Mikołaja Kopernika”. Autorami pięknych prac opowiadających o dokonaniach astronoma byli uczniowie klas V-VII. Spacerując po wystawie możemy dowiedzieć się szczegółowo o życiu tego wielkiego Polaka, który zmienił postrzeganie całego Wszechświata - wprowadzając teorię heliocentryczną. Otwarcie wystawy było inauguracją Tygodnia Nauki i Talentów w naszej szkole - zorganizowanego z okazji 550 rocznicy urodzin M. Kopernika.
       Jurry konkursowe miało bardzo trudne zadanie, by wyłonić te najpiękniejsze prace.

      Zwycięzcą I miejsca został  Oskar Mielcarz z kl. 5b,
                        II miejsca Erwin Kulczyk z kl. 5a,
                        III miejsca Bartek Kur z kl. 5b.

      Przyznano także 3 wyróżnienia dla:

      Michała Andrzejaka z kl. 5b, Marcela Czerwińskiego z kl. 6a oraz Adama Kawczyńskiego
      z kl. 6a.

      Gratulujemy zwycięzcom!

      Zapraszamy do odwiedzenia wystawy, która znajduje się w „Zakamarku” na I piętrze.

    • Rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty. Potrwa trzy dni
     • Rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty. Potrwa trzy dni

      Trzydniowy egzamin ósmoklasisty rozpoczyna się dziś egzaminem z języka polskiego. W środę będzie egzamin pisemny z matematyki, a w czwartek egzamin z języka obcego.

       

      Drodzy uczniowie klas ósmych. Przed Wami ważne dni – egzaminy ósmoklasisty. Życzymy Wam powodzenia i trzymamy za Was wszystkich kciuki. Niech satysfakcjonujące dla Was wyniki będą przepustką do wymarzonych szkół średnich i dalszej edukacji.

      Przesyłamy też ciepłe słowa dla rodziców. Dziś dzień pełen emocji również dla Was – trzymajcie się!

       

    • The Big Challenge
     • The Big Challenge

      Dnia 21 kwietnia 2023 roku, 38 chętnych uczniów z klas 4-8 brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego The Big Challenge. Konkurs był podzielony na 4 poziomy trudności.
      Przyszedł czas na ogłoszenie wyników oraz rozdanie dyplomów i nagród.
      Wszyscy uczniowie poradzili sobie
      świetnie i za to należą im się ogromne brawa 👏👏👏
      Najwyższe wyniki w konkursie osiągnęli uczniowie klasy 7a:
      Patryk Flakiewicz - I miejsce w województwie💪
      Jan Antoniak - II miejsce w województwie 💪

    • Sukcesy trójboistów
     • Sukcesy trójboistów

      19 maja br. na obiekcie SP Nr 5 w Wałczu rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w trójboju lekkoatletycznym dzieci ze szkół podstawowych, rocznika 2012 i młodszych.

      Zawody zgromadziły na starcie niespotykaną od dawna ilość 9 szkół podstawowych zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Rywalizacja toczyła się w trzech konkurencjach lekkoatletycznych; biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową oraz w skoku w dal. O końcowym wyniku w zawodach decydowała ilość punktów zdobyta przez zawodników we wszystkich konkurencjach.

      Po przeszło trzech godzinach sportowej rywalizacji toczonej w sprzyjających warunkach atmosferycznych, okazało się, że zarówno reprezentacja chłopców jak i dziewcząt z naszej szkoły znalazła się na podium w ostatecznej kwalifikacji. Zespół chłopców w składzie: Dominik Dominiak, Milan Kosecki, Jan Sowa, Filip Czapski i Dawid Kur zajął III m. Jeszcze lepiej wypadła drużyna dziewcząt (Zofia Mróz, Zuzanna Ejma, Zofia Glazińska, Kalina Wołejko oraz Zuzanna Pawlik), która zajęła II m., a do zwycięstwa zabrakło jej zaledwie kilku punktów. Dobre wyniki naszych czwartoklasistów cieszą i napawają optymizmem na kolejne lata sportowej rywalizacji. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.  

      red. B. Pawlik