Aktualności

    • Dwa Ognie Usportowione
     • Dwa Ognie Usportowione

      W dniu 19 czerwca 2023r. uczniowie  klas III i IV naszej szkoły rywalizowali w turnieju ,,Dwa Ognie Usportowione''. W pierwszym meczu klasa IIIb pokonała klasę IIIa i tym sposobem weszła do finału. W rywalizacji klas IV do finału zakwalifikowała się klasa IV a.  W finałowej rozgrywce klasa IV a pokonała klasę III b, która dzielnie walczyła do ostatniego gwizdka zawodów. Na szczęście uczniowie z klasy IVb nie spuścili głów, walczyli do końca i zajęli III m, klasa III a w turnieju uplasowała się na IV miejscu. Gratulujemy wszystkim woli walki i udziału w zawodach. Organizatorzy turnieju n-ciele wf.

    • Ludzie listy piszą...
     • Ludzie listy piszą...

      16 czerwca 2023r. uczniowie klasy 6 a zostawili pustą salę lekcyjną i spotkali się ze swoimi korespondencyjnymi przyjaciółmi ze Szkoły Podstawowej w Gostomi. Przez cały rok szkolny dzieciaki wymieniały się listami w ramach innowacji pedagogicznej „Poznajmy się!”. Pierwsze spotkanie było fantastyczne! 

      Wszyscy już nie możemy się doczekać kolejnego!

      #dzienpustejklasy

     • Wspomnień czar

      W życiu jest czas na początek i na zakończenie określonego etapu w życiu. Dla każdego, mamy nadzieję, był to czas ważny. To w naszej szkole rodziły się przyjaźnie, tu odnosiliście sukcesy, tu uczyliście się relacji z rówieśnikami i dorosłymi.

      Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać lata spędzone w Kornelówce. Przed Wami nowe wyzwania i decyzje. Życzymy wszystkim sukcesów w dalszej edukacji.

      Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Kornelówki

    • Mistrzostwa wędkarsko - rowerowe o puchar Dyrektora
     • Mistrzostwa wędkarsko - rowerowe o puchar Dyrektora

      Przepiękna słoneczna pogoda i wspaniałe okoliczności przyrody towarzyszyły uczestnikom rozegranych po raz pierwszy w historii naszej szkoły Mistrzostwom wędkarsko-rowerowym o puchar Dyrektora.

      Impreza, której celem było propagowanie wędkarstwa i turystyki rowerowej jako aktywnych form spędzania czasu wolnego, pozwoliła na kilka godzin relaksu po całorocznych trudach wytężonej edukacji szkolnej.

      Uczestnicy po zbiórce przed szkołą i po załadowaniu wędkarskiego ekwipunku wyruszyli rowerami wraz ze swoimi opiekunami na miejsce zawodów, tj. promenadę nad jeziorem Raduń. Na miejscu czternastoosobowa grupa została podzielona na 2 zespoły. Jedna z grup rozpoczęła od pokonywania rowerowego toru przeszkód autorstwa pana Karola Symonowicza, a druga po wylosowaniu numerów stanowisk przystąpiła do wędkowania pod opieką pana Bartosza Pawlika. Grupy po ustalonym limicie czasowym wymieniały się zadaniami.

      O zwycięstwie w imprezie decydowała suma punktów z części rowerowej i wędkarskiej, przewidziano również osobne wyróżnienie dla najlepszego wędkarza i rowerzysty.

      Mimo, że tego dnia rybki nieszczególnie chciały współpracować z wędkarzami, to dobry humor nikogo nie opuszczał, a same zawody cieszyły się również zainteresowaniem przechadzających się obok turystów oraz pływających w pobliżu kaczek i łabędzi, które co rusz wyjadały wrzucaną przez zawodników zanętę wędkarską.

      Wśród złapanych ryb znalazły się głównie płocie, krąpie, ukleje, wzdręgi oraz leszcze. Wszystkie okazy po zważeniu zostały wypuszczone do wody, a niektóre same przedwcześnie opuściły zbytnio podziurawione siatki.

      Zwycięzcą Szkolnych Mistrzostw wędkarsko-rowerowych został Wiktor Polakowski z klasy VIIa, który otrzymał również tytuł najlepszego wędkarza, a także złowił największą rybę zawodów.

      Drugie miejsce przypadło Ksandrowi Pura z klasy VIb, a trzecie Natanielowi Piechut z klasy VIIa.

      Tytuł najlepszego rowerzysty wywalczył Filip Stawski z klasy VIII b.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrekcję SP1 Wałcz, sklep Jart Pol oraz warsztat rowerowy Bike Shopa.

      Pomysłodawcy i organizatorzy imprezy, pan Bartosz Pawlik i pan Karol Symonowicz, składają podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu zawodów panu Wasylowi Zacharczukowi, za napoje i słodki poczęstunek panu Marcinowi Daleckiemu oraz panom Arturowi, Andrzejowi i Wiesławowi za sędziowanie i cierpliwe rozplątywanie zestawów wędkarskich.

      Organizatorzy składają również podziękowania dla RZGW Bydgoszcz za wydanie zgody na wędkowanie na jeziorze Raduń.

       

    • „Śladami Mikołaja Kopernika”
     • „Śladami Mikołaja Kopernika”

      W dniu 29.05.2023r. w Kornelówce odbyło się uroczyste otwarcie wystawy, na której zaprezentowano plakaty  konkursowe – „Śladami Mikołaja Kopernika”. Autorami pięknych prac opowiadających o dokonaniach astronoma byli uczniowie klas V-VII. Spacerując po wystawie możemy dowiedzieć się szczegółowo o życiu tego wielkiego Polaka, który zmienił postrzeganie całego Wszechświata - wprowadzając teorię heliocentryczną. Otwarcie wystawy było inauguracją Tygodnia Nauki i Talentów w naszej szkole - zorganizowanego z okazji 550 rocznicy urodzin M. Kopernika.
       Jurry konkursowe miało bardzo trudne zadanie, by wyłonić te najpiękniejsze prace.

      Zwycięzcą I miejsca został  Oskar Mielcarz z kl. 5b,
                        II miejsca Erwin Kulczyk z kl. 5a,
                        III miejsca Bartek Kur z kl. 5b.

      Przyznano także 3 wyróżnienia dla:

      Michała Andrzejaka z kl. 5b, Marcela Czerwińskiego z kl. 6a oraz Adama Kawczyńskiego
      z kl. 6a.

      Gratulujemy zwycięzcom!

      Zapraszamy do odwiedzenia wystawy, która znajduje się w „Zakamarku” na I piętrze.

    • Rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty. Potrwa trzy dni
     • Rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty. Potrwa trzy dni

      Trzydniowy egzamin ósmoklasisty rozpoczyna się dziś egzaminem z języka polskiego. W środę będzie egzamin pisemny z matematyki, a w czwartek egzamin z języka obcego.

       

      Drodzy uczniowie klas ósmych. Przed Wami ważne dni – egzaminy ósmoklasisty. Życzymy Wam powodzenia i trzymamy za Was wszystkich kciuki. Niech satysfakcjonujące dla Was wyniki będą przepustką do wymarzonych szkół średnich i dalszej edukacji.

      Przesyłamy też ciepłe słowa dla rodziców. Dziś dzień pełen emocji również dla Was – trzymajcie się!

       

    • The Big Challenge
     • The Big Challenge

      Dnia 21 kwietnia 2023 roku, 38 chętnych uczniów z klas 4-8 brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego The Big Challenge. Konkurs był podzielony na 4 poziomy trudności.
      Przyszedł czas na ogłoszenie wyników oraz rozdanie dyplomów i nagród.
      Wszyscy uczniowie poradzili sobie
      świetnie i za to należą im się ogromne brawa 👏👏👏
      Najwyższe wyniki w konkursie osiągnęli uczniowie klasy 7a:
      Patryk Flakiewicz - I miejsce w województwie💪
      Jan Antoniak - II miejsce w województwie 💪

    • Sukcesy trójboistów
     • Sukcesy trójboistów

      19 maja br. na obiekcie SP Nr 5 w Wałczu rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w trójboju lekkoatletycznym dzieci ze szkół podstawowych, rocznika 2012 i młodszych.

      Zawody zgromadziły na starcie niespotykaną od dawna ilość 9 szkół podstawowych zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Rywalizacja toczyła się w trzech konkurencjach lekkoatletycznych; biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową oraz w skoku w dal. O końcowym wyniku w zawodach decydowała ilość punktów zdobyta przez zawodników we wszystkich konkurencjach.

      Po przeszło trzech godzinach sportowej rywalizacji toczonej w sprzyjających warunkach atmosferycznych, okazało się, że zarówno reprezentacja chłopców jak i dziewcząt z naszej szkoły znalazła się na podium w ostatecznej kwalifikacji. Zespół chłopców w składzie: Dominik Dominiak, Milan Kosecki, Jan Sowa, Filip Czapski i Dawid Kur zajął III m. Jeszcze lepiej wypadła drużyna dziewcząt (Zofia Mróz, Zuzanna Ejma, Zofia Glazińska, Kalina Wołejko oraz Zuzanna Pawlik), która zajęła II m., a do zwycięstwa zabrakło jej zaledwie kilku punktów. Dobre wyniki naszych czwartoklasistów cieszą i napawają optymizmem na kolejne lata sportowej rywalizacji. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.  

      red. B. Pawlik

    • Finał XIV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej
     • Finał XIV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej

      10 maja 2023 roku w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbył się finał XIV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej.

      Miło nam poinformować, że z pośród 261 uczestników konkursu do etapu finałowego zakwalifikowało się 6 uczniów naszej szkoły.

      Tytuł FINALISTY XIV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej otrzymali:

      Aleksandra Wenio kl. VIII c

      Erwin Kulczyk kl. V a

      Damian Zaleski kl. V a

      LAUREATAMI XIV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej zostali:

      Nadia Głowacka kl. VIII c

      Jan Antoniak kl. VII a

      Jan Kowalski kl. V b

      Składamy serdeczne gratulacje!!!