Aktualności

    • Spotkanie online z uczniami ze szkoły z Como we Włoszech!
     • Spotkanie online z uczniami ze szkoły z Como we Włoszech!

      Z wielką radością informujemy, że 29 maja klasa 7 dwujęzyczna odbyła długo oczekiwane spotkanie online z uczniami ze szkoły z Como we Włoszech! 

      Podczas tego niezwykłego wydarzenia uczniowie klasy dwujęzycznej mieli okazję:

      • Porozmawiać na żywo ze swoimi korespondencyjnymi przyjaciółmi.

      • Wymienić się ciekawostkami na temat swoich kultur i codziennego życia.

      • Uczestniczyć w zabawach i grach integracyjnych, które przyniosły wiele radości i uśmiechu.

      Spotkanie było pełne entuzjazmu, ciekawości i wzajemnego zrozumienia. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań a także opowiadali o swoich zainteresowaniach. To był wspaniały czas, który z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długo!

      Dziękuję uczniom za ich aktywność i zaangażowanie. To doświadczenie pokazało, jak wartościowe i inspirujące mogą być międzynarodowe przyjaźnie.

      Opiekun - Agnieszka Stępień

    • Pałac Siemczyno
     • Pałac Siemczyno

      Pałac Siemczyno przywitał nas gościnnie i zorganizował wspaniałą i pouczającą lekcję historii dostosowaną dla uczniów klasy I. Zajęcia w kuźni ceramicznej dostarczyły dzieciom wiele satysfakcji, a pyszny obiad był dopełnieniem pięknego dnia wycieczki Składamy podziękowania właścicielom kompleksu Pałac Siemczyno - Państwu Andziakom za rzetelne usługi i gościnę na najwyższym poziomie! Dziękujemy również za prezenty dla naszych dzieci!

    • Zwycięstwo drużyny z Kornelówki
     • Zwycięstwo drużyny z Kornelówki

      Finał VII Wojewódzkiego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy i zwycięstwo drużyny z Kornelówki

      24 maja 2024 r. w Szczecinie odbył się finał VII już Wojewódzkiego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy , którego organizatorami byli: VII Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Szczecinie oraz Wydział Zdrowia Publicznego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

      Konkurs został objęty honorowymi patronatami:

      Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego,

      Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz

      Prezydenta Miasta Szczecin.

      Konkurs składał się z dwóch części:

      teoretycznej i praktycznej.

      Część teoretyczna polegała na rozwiązaniu (przez Internet) zadań zawartych w teście. W ten sposób spośród zgłoszonych grup, wyłonionych zostało 10 najlepszych zespołów, które rywalizowały ze sobą w części praktycznej.

      Reprezentanci naszej szkoły, uczniowie klasy 7a - Marta Bączkowska, Nikola Lisowska, Wiktor Łoboda, Filip Nitka, Dominika Stanikowska pod opieką pani Anny Jarczewskiej (która przygotowywała naszą ekipę do konkursu) rywalizowali o tytuł najbardziej skutecznej drużyny w ratowaniu życia drugiemu człowiekowi.

      Była to wielka przygoda - opowiadali uczestnicy konkursu. - Ogromne emocje i adrenalina towarzyszyły już od samego początku, kiedy otrzymaliśmy mapę, na której były oznaczone stacje zadaniowe. Musieliśmy jak najlepiej wykonać konkretne zadania konkursowe – udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w pozorowanych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem pozorantów oraz sytuacjach, które wymagały natychmiastowej reakcji.

      Jednym z nich było udzielenie pomocy poszkodowanemu, który wpadł do wody i uległ podtopieniu – musieliśmy wykonać resuscytację krążeniowo- oddechową, usztywnialiśmy różne złamane kończyny - także otwarte, tamowaliśmy masywne krwotoki, rany głowy, urwane palce, ratowaliśmy też dziecko, które przestało oddychać, wcielaliśmy się w operatorów 112. Najtrudniejszą logistycznie stacją zadaniową było udzielenie pomocy poszkodowanym w masowym wypadku komunikacyjnym.

      Sprawdzane były umiejętności praktyczne oraz szybkość i trafność w podejmowaniu kluczowych decyzji dla ratowania zdrowia i życia.

      Nie tylko zwycięstwo było dla nas ważne, ale zdobyta wiedza i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnego typu wypadkach oraz czas spędzony razem.

      W klasyfikacji końcowej 10 najlepszych drużyn w województwie zachodniopomorskim drużyna naszej szkoły okazała się najlepszą zdobywając 1 miejsce.

      BRAWO, KORNELÓWKA!

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu, jako zwycięska drużyna zdobyła puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, plecak- apteczkę a uczniowie otrzymali Zegarki Smartwatche.

    • Wycieczka do Szczecina
     • Wycieczka do Szczecina

      W środę 22 maja klasy 5b, 6b i 7b miały niesamowitą okazję odwiedzić piękne miasto Szczecin. Wycieczka była pełna niezapomnianych wrażeń i edukacyjnych atrakcji!

      Pierwszym przystankiem na naszej trasie było Morskie Centrum Nauki. To miejsce zrobiło na nas ogromne wrażenie! Interaktywne wystawy pozwoliły nam zgłębić tajniki życia morskiego, a także zrozumieć zjawiska fizyczne związane z morzem i wodą. Każdy z nas mógł na chwilę poczuć się jak prawdziwy naukowiec, przeprowadzając różnorodne eksperymenty. To było nie tylko pouczające, ale również niesamowicie zabawne!

      Następnie udaliśmy się na Podziemne Trasy Szczecina, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić schrony z czasów II wojny światowej. Przewodnik opowiedział nam fascynujące historie związane z tymi miejscami, a także wprowadził nas w realia życia podczas wojny. Chodziliśmy korytarzami, podziwiając zachowane do dziś elementy wyposażenia schronów. To była prawdziwa lekcja historii, której długo nie zapomnimy.

      Szczecin zachwycił nas swoim bogactwem historycznym i naukowym.

      #WycieczkaSzkolna #Szczecin #MorskieCentrumNauki #PodziemneTrasySzczecina #Edukacja #Historia #Nauka

    • Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon
     • Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon

      Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon, który objęty został patronatem honorowym Ministra Edukacji.

      Konkurs jest doskonałą okazją dla młodych pasjonatów technologii, aby sprawdzić swojeumiejętności programistyczne i zawalczyć o wyjątkowe nagrody. 

      W tej edycji do grona partnerów Gigathonu dołączyła firma Komputronik, która została sponsoremgłównym i fundatorem sprzętu elektronicznego dla zwycięzców.Nagrody:

      ● Konsola Xbox Series X;

      ● telefony, tablety i akcesoria marki Samsung;

      ● kursy i obozy programistyczne

      ● pakiety książek od wydawnictw Helion i HarperCollinsKategorie:

      ● Minecraft (7-9 lat)

      ● Scratch (10-12 lat)

      ● C#, C++ oraz Python (13-15 i 16-18)Etapy:

      ● I etap: 06.05 - 26.05 (quiz)

      ● II etap: 23.09 - 07.10 (quiz)

      ● III etap: 08.10 - 23.10 (zadanie projektowe)

      ● Wielki finał (listopad 2024)Zapisy już wystartowały, dlatego nie czekaj i zapisz swoje dziecko na http://info.gigathon.pl/edu.

      Wypełnienie formularza zajmie Ci tylko 3 minuty. Konkurs to również szansa dla naszej szkoły, aby dołączyć do rywalizacji w ramach Gigathon SchoolChallenge, gdzie każdy uczestnik zdobywa punkty i zwiększa jej szansę na wygraną.Zachęcamy do zapoznania się ze stroną konkursu, gdzie znajdziecie nie tylko formularze zapisowe,ale również niezbędne materiały powtórzeniowe. Pobierz je, a Twoje dziecko sprawdzi swoją wiedzę ijuż dziś rozpocznie przygotowania do konkursu.

      http://info.gigathon.pl/edu.

    • Szkolnego Konkursu w Datowaniu
     • Szkolnego Konkursu w Datowaniu

       

      Dnia 26 kwietnia został rozegrany w  naszej szkole finał I Szkolnego Konkursu w Datowaniu. Uczestnicy mieli do opanowania sto dat z historii Polski i  historii powszechnej. Nie małe wyzwanie, a jednak niektórym udało  się dojść do finału. Wiktor Łoboda z klasy 7a, Jan Pachciarz z klasy 5b, Jan Kowalski z 6b, Oskar Galiński z klasy 6a i Dominika Stanikowska z klasy 7a.

      Przed uczestnikami stały trzy zadania o różnym stopniu trudności. Tym razem musieli walczyć z presją czasu. Klepsydra odmierzała czas- 5 minut, na rozwiązanie każdego zadania. Tyko sprytnym udało się pokonać stres i wygrać z czasem.

      Zwycięzcą okazał się najmłodszy uczestnik - Jan Pachciarz i  to on zajął I miejsce,

      Wiktor Łoboda -II miejsce i Jan Kowalski miejsce III.

      Nagrody ufundował nam sponsor tegorocznego konkursu: Firma ALBOR reprezentowana przez p. Karolinę Andrzejak.

      Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Liczymy, że w przyszłym roku chętnych do ćwiczenia swojej pamięci znajdzie się w naszej szkole jeszcze więcej.

    • Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi
     • Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi

      Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi był niezwykle inspirującą lekcją historii, która zapadła głęboko w serca uczniów i nauczycieli. Całe wydarzenie było pełne uroczystości i patriotyzmu i oddało hołd ważnym momentom w historii Polski. Wspaniałe występy uczniów, majestatyczny taniec z flagami w wykonaniu nauczycieli oraz wspólnie odśpiewanie hymnu dostarczyły niezapomnianych wrażeń!

      Spotkanie we wspólnym gronie było też okazją do pogratulowania sukcesów naszym MISTRZOM, FINALISTOM i LAUREATOM.

      Oto oni:

      Laureat Kuratoryjnego Konkursu z J. Polskiego Jan Antoniak

      Finaliści:

      Jan Kowalski- Kuratoryjny Konkurs z WOS u i Geografii

      Marta Bączkowska - Kuratoryjny Konkurs z J. Polskiego i Historii

      Patryk Flakiewicz - Kuratoryjny Konkurs z Języka Angielskiego.

       

      Wielka Szóstka RECYTATOREK Z KORNELÓWKI!

      Antonina Obiegałko i Marta Bączkowska- laureatki etapu powiatowego Małego Konkursu Recytatorskiego!

      Cztery wyróżnienia I stopnia:

      Karina Czerwińska, Dominika Stanikowska, Zofia Kujas i Zofia Pilarska na etapie powiatowym Małego Konkursu Recytatorskiego

      Marta Bączkowska- Laureatka etapu wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego w Kołobrzegu.

      B R A W O, KORNELÓWKA!

    • Tydzień dla Ziemi
     • Tydzień dla Ziemi

      Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia, jest doskonałą okazją do podjęcia działań edukacyjnych i promowania świadomości ekologicznej wśród uczniów. Organizacja obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole była inspirującym doświadczeniem dla dzieci, które miały okazję nauczyć się o znaczeniu ochrony środowiska i podejmowania działań na rzecz naszej planety. 

      Wydarzenia w Kornelówce:

      - warsztaty las w słoiku dla rodziców i dzieci z klas 2b i 4a,

      - udział w akcji Drzewko od nadleśnictwa,

      - sadzenie drzew na terenach zielonych wokół szkoły przez uczniów z klasy 4a i dzieci ze świetlicy,

      - konkurs ekologiczno- czytelnicy - Moje magiczne nasionko, 

      - spotkanie edukacyjne dla uczniów klas 1-5  przygotowane przez klasy  b 4a,