Aktualności

    • EKO-SZKOŁA 2022
     • EKO-SZKOŁA 2022

      Z dumą informujemy, że nasza szkoła uzyskała tytuł: "EKO-SZKOŁA 2022" w ramach ogólnopolskiego projektu Eko-Szkoła. 
      Dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom którzy realizowali projekt z myślą,  że zdrowe środowisko to zdrowi my!

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

      „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.

      Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,

      Na które warto poznać odpowiedzi…”

      Długo wyczekiwane wakacje minęły, zostały piękne wspomnienia. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi, który gromadził nowe pokłady energii i siły do nauki oraz pracy.  W dniu 01.09.2022 r. w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O godz. 9.00 swoją szkolną przygodę rozpoczęły klasy I - VIII oraz oddział przedszkolny.  Nowy rok szkolny będzie to czas niełatwy, czas wielu wyzwań, którym mamy nadzieję przy owocnej współpracy wszystkich uczniów i Rodziców – uda się sprostać. Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy powodzenia, sukcesów, pozytywnej energii oraz nowych umiejętności. Naszym najmłodszym przedszkolakom życzymy radości z odkrywania świata, wesołych zabaw i wielu kolegów i koleżanek! Niech szkoła będzie dla Was Wszystkich miejscem wszechstronnego rozwoju, źródłem wiedzy oraz przyjaznym i bezpiecznym środowiskiem.

      Powodzenia w nowym roku szkolnym 2022/2023.

    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS 7-8
     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS 7-8

      ,, Ile razem dróg przebytych,Ile ścieżek przedeptanych…”

      K. I. Gałczyński

      24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas siódmych oraz pożegnanie absolwentów klas ósmej. Po oficjalnym powitaniu rodziców, uczniów i nauczycieli przez panią dyrektor Ewę Hołowską - Kędzierską, wręczone zostały nagrody książkowe, dyplomy, medale, statuetki. 

      Podczas tej uroczystości nagrodę główną PRYMUS SZKOŁY otrzymała Maja Brożek z kl. VIII d. Następnie wychowawcy klas wręczyli listy gratulacyjne rodzicom uczniów z wyróżnionymi świadectwami. Pani dyrektor Ewa Hołowska - Kędzierska w swoim przemówieniu przypomniała zgromadzonym uczniom, że przed nimi wiele trudnych decyzji – pierwszą z nich jest wybór nowej szkoły. Życzyła im, aby dokonali go z rozwagą oraz by budowali swoją przyszłość na mądrości, którą tyle lat zdobywali w tej szkole. Pani dyrektor podziękowała także wszystkim rodzicom, którzy wspierali naszą szkołę. Podziękowania zostały również skierowane do Rady Rodziców za pomoc przy organizacji imprez szkolnych, za ufundowanie wielu nagród dla uczniów oraz wspieranie swoich dzieci w procesie edukacyjnym.  Uczniowie klas siódmych poczęstowali również starszych kolegów smakowitymi babeczkami.

      Kochani Ósmoklasiści, pragniemy jeszcze raz wyrazić nasz podziw i życzyć wam sukcesów w kolejnych latach nauki, niestety już w innych szkołach. Niech wspomnienia związane ze społecznością Kornelówki towarzyszą Wam przez całe Wasze życie!

    • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KLASACH 0-III
     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KLASACH 0-III

      „I znowu są wakacje....”

      Refren tej piosenki oznajmił wszystkim uczniom, że to już naprawdę koniec roku szkolnego.  24 czerwca to był ważny dzień dla całej społeczności szkolnej. Zgromadził nie tylko uczniów, ale także wielu Rodziców.

      Pani Wicedyrektor Joanna Rup - Bartosik podczas spotkania podziękowała nauczycielom i uczniom za ich całoroczny trud i odpowiedzialną pracę. Gratulowała sukcesów i wręczyła nagrody wyróżniającym się uczniom.  

       Żegnaj szkoło! Witajcie wakacje!

    • Bal ósmoklasistów
     • Bal ósmoklasistów

      14 czerwca  2022r.w sali MOSIR-u uczniowie klas ósmych rozpoczęli swój pierwszy bal i zakończenie kilkuletniej przygody w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu. Tradycją jest w Kornelówce, rozpoczęcie imprezy od poloneza do którego przygotowywała klasy pani Anna Jarczewska. Potem było już mniej tradycyjnie, odtańczono uwielbianą przez uczniów belgijkę. Od samego początku dopisywały wszystkim dobre humory, choć pogoda nas tego dnia nie rozpieszczała. Po krótkim przemówieniu pani dyrektor i życzeniach dla ósmoklasistów rozpoczęła się część  artystyczna ze słynnymi Kornelami. Statuetki w różnych kategoriach wręczali : pani Paulina Stachowiak i pan Szymon Wiśniewski. Śmiechom nie było końca. Zabawa przy dzwiękach muzyki i pod czujnym okiem rodziców mogłaby trwać do białego rana. Szczególne podziękowana należą się rodzicom którzy przygotowywali bal a w szczególności pani koordynator Iwonie Brożek. Dziękujemy. Pozostaną z nami wspomnienia i super zdjęcia z foto butki.

    • Festyn Szkolny "Wszystkie dzieci nasze są..."
     • Festyn Szkolny "Wszystkie dzieci nasze są..."

      W czerwcowy piątek w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już festyn szkolny pod hasłem "Wszystkie dzieci nasze są...". Bogaty program festynu oraz liczne ciekawe i barwne stoiska sprawiły, że dziedziniec szkoły wypełnił się tłumem ludzi.

      Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Niecodzienną darmową atrakcją były zamki dmuchane, strzelnica, malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, malowanie tatuaży, wyrób bransoletek, wata cukrowa, popcorn.

      Na scenie odbyły się pokazy dziecięcych talentów: wokalnych, tanecznych i recytatorskich.

      Ucztą dla podniebienia były domowe wypieki, babka ziemniaczana, szkolne gołąbki, owocowe szaszłyki, kawa i herbata. 

      Serdeczne podziękowania składamy Wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację Festynu Szkolnego ,,Wszystkie dzieci nasze są…”.

       Szczególnie pragniemy podziękować sponsorom, którzy ufundowali dla dzieci dmuchane zabawki ,,Fabrykę Radości”.

      Dzięki Państwu udało nam się również zakupić ławki wieloosobowe na szkolny korytarz, które w najbliższym czasie dotrą do szkoły. 

      DZIĘKUJEMY:

      1. Państwu Izabeli i Dariuszowi Bodnar
      2. Państwu Iwonie  i Pawłowi Brożek
      3. Państwu Annie i Pawłowi Kaziukajtis
      4. Firmie EM OPTYK Ewelinie Lipiec -Czuba i Michałowi Czuba
      5. Firmie KANIA Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością – państwu Kania i Niewulskim
      6. Panu Ryszardowi Simińskiemu reprezentującemu  Zakład Pogrzebowy CHERON
      7. FIRMIE DALMAR oraz właścicielowi  Panu Marcinowi Daleckiemu
      8. FIRMIE GRAFF- producentowi odzieży wędkarskiej, myśliwskiej- Państwu Doleckim
      9. Firmie JARKO i panu Jarosławowi Hubner (dostawcy mleka i owoców do naszej szkole)
      10. Firmie Handlowo- Usługowej,, Zioła i Przyprawy”, Państwu Andrzejowi i Dorocie Bodnar 
      11. Firmie IMW Wałcz
      12.  Oraz wszystkim innym anonimowym darczyńcom

      SKŁADAMY JESZCZE RAZ GORĄCE PODZIĘKOWANIA!!!

    • Klasa 4a w Miejskiej Bibliotece Publicznej
     • Klasa 4a w Miejskiej Bibliotece Publicznej

      19 kwietnia klasa 4a odwiedziła bibliotekę w WCK. Dzieci dowiedziały się najważniejszych informacji na temat tutejszych zbiorów oraz poznały zasady funkcjonowania instytucji. Zapoznały się również z rodzajami książek, czasopismami i komiksami. Uczniowie zwiedzili pomieszczenie z książkami dla dzieci, dorosłych oraz czytelnie. Na koniec otrzymały od coś słodkiego i zostały zachęcone do korzystania z biblioteki oraz wypożyczania książek.

    • Wycieczka integracyjna klasy 4a do Poznania
     • Wycieczka integracyjna klasy 4a do Poznania

      We wtorek 26 kwietnia w piękny i słoneczny dzień wyjechaliśmy pociągiem do Poznania na jednodniową wycieczkę. W programie była lekcja muzealna w Muzeum Narodowym. Podczas zajęć pod tytułem ,,Opowieści obrazów” dowiedzieliśmy się o baśniach, legendach, mitach i innych historiach ukrytych w obrazach. W trakcie zajęć staraliśmy się wspólnie rozszyfrować zakamuflowane historie i zastanawialiśmy się nad tym, czy obraz może opowiadać. Prowadząca zajęcia pokazywała i omawiała obrazy, a my uważnie słuchaliśmy i wykonywaliśmy zadania dotyczące tematyki. Bardzo nam się to przyda na lekcjach historii i języka polskiego. Zwiedziliśmy także Stare Miasto i jego zabytki. Znaleźliśmy też czas na zakup drobnych pamiątek i zrobienie zdjęć na tle zabytkowej architektury.

    • Koło kulinarne KUCHCIK
     • Koło kulinarne KUCHCIK

      Na zajęciach koła kulinarnego KUCHCIK  - kucharze z Kornelówki, tym razem w męskim składzie:

      szef kuchni - Mateusz, kucharz - Radzimir, kucharz - Wojtek i kucharz - Jakub zgłębiali tajniki kuchni włoskiej czego efektem było wyśmienite spaghetti bolognese.

      Było przepysznie!!!

      Brawo Kucharze!!!

    • Finał XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej
     • Finał XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej

      11 maja 2022 roku w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbył się finał  XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej.

      Miło nam poinformować, że z pośród 230 uczestników konkursu do etapu finałowego zakwalifikowało się 5 uczniów naszej szkoły.

      Tytuł FINALISTY XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej otrzymali:

      Nadia Głowacka kl. VII c

      Jan Antoniak kl. VI a

      Marta Bączkowska kl. V a

       LAUREATAMI  XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej zostali:

      Maja Brożek kl. VIII d

      Damian Zaleski kl. IV a

      Składamy serdeczne gratulacje!!!