Aktualności

    • Konkurs na najpiękniejszą palmę
     • Konkurs na najpiękniejszą palmę

      W tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową przeprowadzono w naszej szkole ,,Konkurs na najpiękniejszą palmę 2023r.”. Konkurs był adresowany do uczniów kl. 0- VIII. Odbył się w dwóch kategoriach wiekowych .

      Laureaci konkursu w kategorii kl. 0-III:

      I miejsce Natasza Kulczyk kl. 0

      II miejsce Bruno Fiałkowski kl. 1a

      III miejsce Kornelia Nitka kl. 1a

      Laureaci konkursu w kategorii kl. IV-VIII:

      I miejsce Przemysław Kaziukajtis kl. 8c

      II miejsce Nadia Pomarańska kl. 4b

      III miejsce Nikodem Stępień kl. 4b

      Dziękujemy za udział w konkursie i jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom.

    • ,,Jedno jest pewne na tym świecie, że nadejdą nowe wiosny."
     • ,,Jedno jest pewne na tym świecie, że nadejdą nowe wiosny."

      W czwartek 30 marca odbył się Szkolny  Konkurs Recytatorski dla klas I-III pod hasłem ,,Jedno jest pewne na tym świecie, że nadejdą nowe wiosny." Konkurs przygotowały Pani Anna Gudwiłowicz- Pomarańska oraz Pani Sylwia Głowacka - Płachta. 

      Konkurs miał na celu rozwijanie dziecięcych zainteresowań czytelniczych, popularyzowanie wśród  dzieci poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz kształcenie nawyków pięknego mówienia. Każda klasa oraz oddział przedszkolny wyłoniły dwóch reprezentantów, którzy we wspaniały sposób zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania. Jury w składzie: Pani Joanna Rup- Bartosik, Pani Emila Budziak-Żal oraz Pani Karolina Andrzejak wyłoniły następujących laureatów:

      I miejsce Antonina Obiegałko - klasa III b

      II miejsce Karina Czerwińska - klasa III b

      III miejsce Kalina Rzońska - klasa I a

      wyróżnienia:

      Natasza Kulczyk- oddział przedszkolny

      Polina Korsun 2a

      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, szkolne smycze oraz mega lizaki, a zwycięzcy przepiękne nagrody książkowe. 

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

    • Konkurs recytatorski
     • Konkurs recytatorski

      Dnia 28 marca 2023r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego wśród klas 4-8 "Jedno jest pewne na tym świecie...że nadejdą nowe wiosny". Jury w składzie: pani Joanna Rup - Bartosik, pani Ewa Rogulska i Irena Kubowicz wyłoniły następujących laureatów:  I miejsce Marta Bączkowska VIa, II miejsce Aleksandra Wenio VIII c, III miejsce Maja Wiertel VIIIc oraz wyróżnienie dla Jana Kowalskiego z klasy Vb. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorzy.

    • Como - Wałcz
     • Como - Wałcz

      Od dwóch lat nasza szkoła współpracuje ze szkołą z miejscowości Como we Włoszech. Regularnie uczniowie klasy dwujęzycznej wymieniają się listami i organizujemy spotkania online. W dniu dzisiejszym,tj. 27 marca, na początek zaprezentowaliśmy sobie wzajemnie prezentacje dotyczące popularnych sportów i muzyki w naszych krajach, a następnie rywalizowaliśmy w ciekawej interaktywnej grze no i zwyciężyliśmy 😉
      Ale nie o to chodziło, po prostu fajnie nam się razem współpracuje mimo dość sporej odległości między nami 😊 Ćwiczymy nasze umiejętności językowe i zawieramy międzynarodowe przyjaźnie.
      Już planujemy nasze kolejne wspólne przedsięwzięcia 😊🇮🇹🇵🇱

    • POLA NADZIEI
     • POLA NADZIEI

      Wałcz rozkwitł na żółto - Pola Nadziei

      Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas kwestowali w Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja w Wałczu, w ramach akcji „Pola Nadziei” na rzecz nieuleczalnie chorych przebywających w Dom Hospicyjno - Opiekuńczy Caritas im. Bpa Czesława Domina w Darłowie

      Pola Nadziei to coroczna ogólnopolska kampania, której celem jest pozyskanie funduszy na rzecz opieki hospitalizacyjnej i paliatywnej osób ciężko chorych i ich rodzin, szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na potrzeby osób cierpiących.

      Każdy ofiarodawca w ramach podziękowania otrzymywał żonkila, który jest symbolem nadziei i przypomina o ludziach cierpiących, nieuleczalnie chorych, którzy potrzebują naszej pomocy i opieki w ostatnim, trudnym dla nich okresie życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamia wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji.

      Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać

    • Pierwszy Dzień Wiosny
     • Pierwszy Dzień Wiosny

      Pierwszy Dzień Wiosny to także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki. Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną kreatywnością tworząc wspaniałe prace. Główne nagrody, czyli bony na pizzę, wygrali: Zofia Baculewska, Erwin Kulczyk, Filip i Kornelia Nitka  Główny juror - Karol Świderski postanowił dodatkowo wyróżnić prace następujących uczniów: Ryszarda Pomorskiego, Huberta Stefaniaka, Rozalię Baziak, Kamila Gepperta oraz zawsze uśmiechniętą Danusię Nadkierniczną 

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w obchodach tego wyjątkowego święta.

    • Dzień św. Patryka
     • Dzień św. Patryka

      W piątek 17 marca w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Św. Patryka. Obowiązującym  kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Dzieci dowiedziały się jak wygląda flaga tego kraju, poznały małego skrzata Irlandii o imieniu Leprechaun,  który, jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Dzieci wykonały pracę plastyczną „Koniczyna dla przyjaciela” i wymieniły się między sobą z ciepłym pozdrowieniem. 

      Dzień Św. Patryka był również idealną okazją do założenia wiosennego kącika. Dzieci zasiały astry i nagietki, które później zagoszczą w ich domowych ogródkach. 

    • Stypendia sportowe wręczone
     • Stypendia sportowe wręczone

      15 marca 2023 r., miała miejsce uroczystość wręczania stypendiów sportowych dla młodzieży, która trenuje i zdobywa osiągnięcia sportowe w Urzędzie Miasta w Wałczu. Uczennica Aleksandra Krawczyk z klasy VIIIc, która na co dzień trenuje kajakarstwo w klubie sportowym UKS Victoria Wałcz po raz drugi zdobyła stypendium sportowe. UKS Victoria Wałcz to klub sportowy działający przy naszej szkole.

      Stypendium otrzymała również Nina Wysocka uczennica klasy VIb. Nina trenuje żeglarstwo w Wałeckiej Akademii Żeglarskiej Life on Sails, pływa w klasie Optimist oraz w załodze Laser Pico. We wrześniu 2022 r. została Mistrzem Okręgu w Żeglarskich Mistrzostwach Pilskiego OZŻ w klasie Laser Pico.

      Gratulujemy Aleksandrze i Ninie!

      Podziwiamy ich osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.

    • Sławne kobiety w klasie dwujęzycznej - 7a
     • Sławne kobiety w klasie dwujęzycznej - 7a

      Z okazji Dnia Kobiet klasa dwujęzyczna 7a miała fascynującą lekcję o sławnych kobietach, które zmieniły bieg historii swojego kraju i świata. Na lekcji omówiliśmy w języku angielskim życie i dokonania Kleopatry, Margaret Thatcher, Coco Chanel i Elżbiety I, rysując ich portrety, pracując z tekstami i tworząc pytania o tych kobietach w języku angielskim.

      Kleopatra, władczyni Egiptu, przyciągała uwagę swoją urodą i inteligencją, co zostało ujęte w portretach narysowanych przez uczniów. Była ona również doskonałym politykiem, umiała wykorzystać swoje umiejętności do osiągnięcia swoich celów. Zastanawialiśmy się, jak była w stanie zachować swoją władzę, kiedy jej kraj był podzielony i osłabiony wewnętrznymi walkami, zadając pytania w języku angielskim.

      Omawiając postać Margaret Thatcher, pierwszej kobiety, która została premierem Wielkiej Brytanii, uczniowie dowiedzieli się, że jej polityka była kontrowersyjna i budziła wiele emocji, ale zdecydowanie przyczyniła się do rozwoju kraju. W trakcie lekcji pytaliśmy po-angielsku, jakim wyzwaniom musiała stawić czoła jako kobieta na czele kraju.

      Niezależna i odważna Coco Chanel, znana na całym świecie projektantka mody, która nie bała się wytyczać w niej nowych ścieżek zmieniła podejście do kobiecej garderoby. W swoich pytaniach uczniowie pytali, w jaki sposób jej styl wpłynął na rozwój mody i kultury.

      Na koniec została przedstawiona postać Elżbiety I, królowej Anglii, która rządziła przez ponad 44 lata i zostawiła po sobie trwały ślad w historii Anglii i Europy.