Witaj

 • Wyniki etapu rejonowego kuratoryjnych konkursów przedmiotowych

  Wyniki etapu rejonowego kuratoryjnych konkursów przedmiotowych

     Pod koniec grudnia 2019r.  spłynęły ostateczne  wyniki etapu rejonowego  kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Z dumą możemy pochwalić się, że w tym roku szkolnym do przedmiotowych konkursów kurtoryjnych  do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:

   

 • "Łosoś i spółka - kształtowanie zachowań prośrodowiskowych społeczności lokalnej województwa zachodniopomorskiego"

  "Łosoś i spółka - kształtowanie zachowań prośrodowiskowych społeczności lokalnej województwa zachodniopomorskiego"

  W dniach 7-8 stycznia uczniowie klas 6a, 6b i 7a uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych realizowanych w ramach projektu "Łosoś i spółka - kształtowanie zachowań prośrodowiskowych społeczności lokalnej województwa zachodniopomorskiego" w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu. W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się na temat ichtiofauny rzek przymorskich, jaki jest wpływ zmian klimatu i zanieczyszczeń środowiska na różnorodność gatunkową i przetrwanie gatunków wodnych, zbierali próbki do laboratorium i analizowali je, odbyły się również zajęcia w terenie.

 • Wałeccy „Kornelowcy” na podium w II Diecezjalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Koszalinie

  Wałeccy „Kornelowcy” na podium w II Diecezjalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Koszalinie

  5 stycznia 2020 roku najlepsi kolędnicy z całej diecezji zjechali się do Koszalina, żeby wyśpiewać bożonarodzeniową radość i podtrzymać najpiękniejszą tradycję.

  Całe bogactwo kolędowych tradycji oraz wiele zupełnie nowych utworów bożonarodzeniowych można było usłyszeć podczas finałowego koncertu II Diecezjalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Za sprawą najlepszych
  z najlepszych, wyłonionych podczas grudniowych eliminacji, koszaliński kościół pw. św. Wojciecha rozbrzmiał pięknym śpiewem dzieci i młodzieży.

  W przesłuchaniach, które odbywały się w Koszalinie i w Pile, wzięło udział łącznie ponad 530 uczestników.

  Jury oceniające finałowe zmagania, nie miało łatwego zadania.
  W poszczególnych kategoriach wiekowych wśród zespołów za najlepszy uznano „Tu i teraz” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego
  z Wałcza, który zaprezentowały utwór „ A wczora z wieczora”.

  Podczas obrad jury jako gość specjalny wystąpił zespół „Makuszynki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego z Wałcza, który zaprezentował kolędę „Przybierzeli do Betlejem”

  Prócz wykonawców nagrodzono także nauczycieli kolędujących uczniów.
  W tym roku nagroda trafiła do Wałcza – Małgorzaty Kozak i Anny Ogonowskiej, opiekunek dwóch zespołów: Tu i teraz – tegorocznego zwycięzcy w kategorii zespół oraz zeszłorocznych laureatów – Makuszynek.

  Jesteśmy bardzo dumni z uczniów naszej szkoły, zaprezentowali się wspaniale
   i godnie reprezentowali nasze miasto.

  Dziękujemy bardzo Pani dyrektor Ewie Hołowskiej – Kędzierskiej, Rodzicom uczniów i Urzędowi Miasta za wsparcie finansowe, które umożliwiło nam udział w konkursie.

  A szczególne podziękowania kierujemy do Pani Agnieszki Pająk, która swój wolny czas poświęca na pomoc w opiece podczas każdego wyjazdu.

   

  Opracowanie teksu – Anna Ogonowska

  Zdjęcia – Ewelina Pomagalska

 • Leć kolędo w świat...

  Leć kolędo w świat...
 • Kartka świąteczna

  Kartka świąteczna

  Uczniowie klasVI a, b, c nalekcji języka polskiego pisali kartki świątecze dla Filipka. Zostały one mu wysłane dzięki firmir ALBOR.

 • Pomagamy

  Pomagamy

  Uczniowie klasy VI b postanowili zaopatrzyć lodówkę miejską w produkty żywnościowe. To Mikołajkowy prezent dla ludzi potrzebujących. 

 • Ciekawa lekcja

  Ciekawa lekcja

  Uczniowie klasy VI a i b w ciekawy spisób przedstawili postacie z lektury Hobbit

 • Wigilia w klasie II a

  Wigilia w klasie II a
 • Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych

  Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych
 • Konkurs matematyczny PLUS

  Dnia 12 grudnia 2019 roku, 59 uczniów Kornelówki wzięło udział w ramach Ogólnopolskiego Projektu Stypendialnego w konkursie matematycznym PLUS.  Konkurs trwał 75 minut i miał charakter testu wyboru. Uczniowie zakończyli rozwiązywanie testów z uśmiechem i zadowoleniem. Na rozstrzygnięcie konkursu czekamy do lutego. Liczymy na tytuły laureatów bądź finalistów.

  N-le matematyki

 • Kolęda płynie z wysokości

  Kolęda płynie z wysokości
 • Wspólne ubieranie choinki

  Wspólne ubieranie choinki

  W niedzielę 08.12.2019 uczniowie naszej szkoły wraz  rodzicami wzięli udział we wspólnym, świątecznym  ubieraniu choinki na Placu Wolności. Ozdoby, które zawiesili na choince przygotowali samodzielnie na zajęciach w szkole.  Przygotowniu ozdób towarzyszył zapał i duże zaangażowanie ze strony dzieci. Wspólne ubieranie choinki, to świetna zabawa i zapowiedź tak oczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia.

 • Konkurs „Stołówka z klasą”

  Konkurs „Stołówka z klasą”

  Uczniowie klasy 5a wykonali plakat na temat zdrowego odżywiania i promowania zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci. Praca plastyczna została wysłana do Organizatora czyli Kaufland Polska Markety sp. z o. o. sp. k. z siedzibą we Wrocławiu.

  Nagrodą w konkursie jest remont szkolnej stołówki. Mamy nadzieję zakwalifikować się do następnego etapu, do którego zakwalifikuje się tylko 30 szkół z całej Polski. Trzymajcie kciuki! O wynikach powiadomimy ponieważ w dalszym etapie będzie potrzebna pomoc w postaci waszych głosów.

  Informacje na temat konkursu są dostępne na stronie www.stolowkazklasa.pl

 • Wojewódzki Turniej Szachowy

  Wojewódzki Turniej Szachowy

  6 grudnia drużyna SP1 w Walczu w skladzie: Cezary Goszczynski, Maksym Zacharczuk, Hubert Zbieralski zdobyla VI miejsce w Wojewodzkim Turnieju Szachowym w ramach Igrzysk Mlodziezy Szkolnej w Koszalinie. Gratulujemy naszej reprezentacji i dziękujemy Panu Wasylowi Zacharczukowi za rozbudzanie szachowych pasji naszych uczniów

 • Sukces 1 miejsce w Konkursie na film "#SuperKoderzy w akcji 2019"

  1 miejsce w Konkursie "#SuperKoderzy w akcji" edycja 2019! Film  z Kornelówki  wygrał. Autorem filmu jest Joanna Masłowska, nauczycielka prowadząca zajęcia z #SuperKoderami. Przedstawiamy jednego z #SuperKoderów - Bartka, który w przyszłości planuje być informatykiem.

 • Lekcja w sali rozpraw wałeckiego sądu

  Lekcja w sali rozpraw wałeckiego sądu

  9 grudnia dzięki uprzejmości pani sędzi Alicji Mazurkiewicz oraz pracowników wałeckiego sądu mogliśmy uczestniczyć w symulacji rozprawy sądowej. Przedmiotem postępowania, tak jak w prawdziwym procesie, było oskarżenie o pobicie. Co ciekawe, oskarżonym był bohater literacki – Cześnik Raptusiewicz, znany z „Zemsty” Aleksandra Fredry (w rolę, którego wcielił się Dominik Górnik). Pozostali uczniowie, z poszanowaniem wszystkich zasad panujących na sali rozpraw, byli odpowiednio prokuratorem, adwokatem, ławnikiem, świadkiem itp. Po zapoznaniu się z aktami sprawy, przesłuchaniach, wypowiedziach i mowach zapadł wyrok. Uczniowie poza udziałem w procesie poznali zakamarki budynków urzędu przy ulicy Sądowej i Bydgoskiej.

 • Eko Kornelówka | Eko Challenge

  DAJ ŁAPKĘ W GÓRĘ POD FILMEM !!!👍👍👍👍(w konkursie liczą się lajki na oryginalnej stronie YouTube, nie te pod postem na Facebooku) Bierzemy udział w konkursie "EKO CHALLENGE", w którym trzeba było przedstawić w ciekawy sposób, co Twoja szkoła może zrobić, by być bardziej eko.Stworzyliśmy drużynę składającą się z 10 osób ( są to: Joanna Masłowska, Karolina Glinka-Komorowska, Jagoda Durak, Maciej Skrętowicz, Lena Komorowska, Wiktoria Lorek, Blanka Dalecka, Jakub Wiśniewski, Oliwia Bodnar, Fabian Bὄcheim) i nagraliśmy film.Oglądajcie film i dawajcie lajki pod nim. Pamiętajcie tylko, że trzeba być zalogowanym na Yotubie.Pokażmy, że Kornelówka potrafi wygrywać!!!

  Film nagraliśmy specjalną techniką poklatkową. Wymagało to od aktorów dużej pracy.Niezależnie od wyniku wszystkim twórcom gratulujemy. Brawo👏 ! Jesteście super !😍😃

 • Spotkanie profilaktyczne o przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród młodzieży

  Spotkanie profilaktyczne o przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród młodzieży

  W poniedziałek 9 grudnia młodzież Kornelówki uczestniczyła w spotkaniu z piosenkarzem Adamem Rudnikiem. Podczas wydarzenia uczniowie wysłuchali historii młodego artysty, który przekonywał, że każdy może odnieść sukces, a w dążeniu do osiągnięcia celów czeka wiele pułapek, które można przezwyciężyć.  Poza wykładem i pogadanką motywacją do działania i zmieniania się na lepsze były zagrane na żywo utwory artysty.  

 • Wizyta w teatrze

  Wizyta w teatrze

  4 grudnia  uczniowie Kornelówki wzięli udział w spektaklu pod tytułem „Legendy warszawskie” przygotowanym przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa, który odbył się w WCK. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie niezwykłe legendy i baśnie, między innymi o Warsie i Sawie czy Bazyliszku. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, a nawet było okazją do pierwszego występu na deskach teatralnych. I to przy pełnej sali. Fabian z klasy piątej wykazał się odwagą, poproszony, wziął udział w pokonaniu Bazyliszka, uścisnął rękę samemu królowi. Wszem wobec przysiągł również, że zaprzestanie zbójowania i będzie słuchał nauczycieli w szkole. Trzymamy za słowo.

 • Wycieczka do Poznania

  Wycieczka do Poznania

  4 listopada uczniowie klasy 7b uczestniczyli w wycieczce do Poznania. W Teatrze Muzycznym obejrzeliśmy musical „Zemsta” autorstwa Aleksandra Fredry. Następnie pieszo przeszliśmy do Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, gdzie młodzież poznała z bliska starodruki zgromadzone w bibliotece oraz wysłuchała opowieści o historii miejsca i miasta. W samo południe oglądaliśmy na Starym Rynku trykające się koziołki. Wycieczkę zakończyliśmy w Starym Browarze, gdzie każdy mógł zakupić rogala świętomarcińskiego. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć