Witaj

 • Konkurs matematyczny PLUS

  Dnia 12 grudnia 2019 roku, 59 uczniów Kornelówki wzięło udział w ramach Ogólnopolskiego Projektu Stypendialnego w konkursie matematycznym PLUS.  Konkurs trwał 75 minut i miał charakter testu wyboru. Uczniowie zakończyli rozwiązywanie testów z uśmiechem i zadowoleniem. Na rozstrzygnięcie konkursu czekamy do lutego. Liczymy na tytuły laureatów bądź finalistów.

  N-le matematyki

 • Kolęda płynie z wysokości

  Kolęda płynie z wysokości
 • Wspólne ubieranie choinki

  Wspólne ubieranie choinki

  W niedzielę 08.12.2019 uczniowie naszej szkoły wraz  rodzicami wzięli udział we wspólnym, świątecznym  ubieraniu choinki na Placu Wolności. Ozdoby, które zawiesili na choince przygotowali samodzielnie na zajęciach w szkole.  Przygotowniu ozdób towarzyszył zapał i duże zaangażowanie ze strony dzieci. Wspólne ubieranie choinki, to świetna zabawa i zapowiedź tak oczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia.

 • Konkurs „Stołówka z klasą”

  Konkurs „Stołówka z klasą”

  Uczniowie klasy 5a wykonali plakat na temat zdrowego odżywiania i promowania zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci. Praca plastyczna została wysłana do Organizatora czyli Kaufland Polska Markety sp. z o. o. sp. k. z siedzibą we Wrocławiu.

  Nagrodą w konkursie jest remont szkolnej stołówki. Mamy nadzieję zakwalifikować się do następnego etapu, do którego zakwalifikuje się tylko 30 szkół z całej Polski. Trzymajcie kciuki! O wynikach powiadomimy ponieważ w dalszym etapie będzie potrzebna pomoc w postaci waszych głosów.

  Informacje na temat konkursu są dostępne na stronie www.stolowkazklasa.pl

 • Wojewódzki Turniej Szachowy

  Wojewódzki Turniej Szachowy

  6 grudnia drużyna SP1 w Walczu w skladzie: Cezary Goszczynski, Maksym Zacharczuk, Hubert Zbieralski zdobyla VI miejsce w Wojewodzkim Turnieju Szachowym w ramach Igrzysk Mlodziezy Szkolnej w Koszalinie. Gratulujemy naszej reprezentacji i dziękujemy Panu Wasylowi Zacharczukowi za rozbudzanie szachowych pasji naszych uczniów

 • Sukces 1 miejsce w Konkursie na film "#SuperKoderzy w akcji 2019"

  1 miejsce w Konkursie "#SuperKoderzy w akcji" edycja 2019! Film  z Kornelówki  wygrał. Autorem filmu jest Joanna Masłowska, nauczycielka prowadząca zajęcia z #SuperKoderami. Przedstawiamy jednego z #SuperKoderów - Bartka, który w przyszłości planuje być informatykiem.

 • Lekcja w sali rozpraw wałeckiego sądu

  Lekcja w sali rozpraw wałeckiego sądu

  9 grudnia dzięki uprzejmości pani sędzi Alicji Mazurkiewicz oraz pracowników wałeckiego sądu mogliśmy uczestniczyć w symulacji rozprawy sądowej. Przedmiotem postępowania, tak jak w prawdziwym procesie, było oskarżenie o pobicie. Co ciekawe, oskarżonym był bohater literacki – Cześnik Raptusiewicz, znany z „Zemsty” Aleksandra Fredry (w rolę, którego wcielił się Dominik Górnik). Pozostali uczniowie, z poszanowaniem wszystkich zasad panujących na sali rozpraw, byli odpowiednio prokuratorem, adwokatem, ławnikiem, świadkiem itp. Po zapoznaniu się z aktami sprawy, przesłuchaniach, wypowiedziach i mowach zapadł wyrok. Uczniowie poza udziałem w procesie poznali zakamarki budynków urzędu przy ulicy Sądowej i Bydgoskiej.

 • Eko Kornelówka | Eko Challenge

  DAJ ŁAPKĘ W GÓRĘ POD FILMEM !!!👍👍👍👍(w konkursie liczą się lajki na oryginalnej stronie YouTube, nie te pod postem na Facebooku) Bierzemy udział w konkursie "EKO CHALLENGE", w którym trzeba było przedstawić w ciekawy sposób, co Twoja szkoła może zrobić, by być bardziej eko.Stworzyliśmy drużynę składającą się z 10 osób ( są to: Joanna Masłowska, Karolina Glinka-Komorowska, Jagoda Durak, Maciej Skrętowicz, Lena Komorowska, Wiktoria Lorek, Blanka Dalecka, Jakub Wiśniewski, Oliwia Bodnar, Fabian Bὄcheim) i nagraliśmy film.Oglądajcie film i dawajcie lajki pod nim. Pamiętajcie tylko, że trzeba być zalogowanym na Yotubie.Pokażmy, że Kornelówka potrafi wygrywać!!!

  Film nagraliśmy specjalną techniką poklatkową. Wymagało to od aktorów dużej pracy.Niezależnie od wyniku wszystkim twórcom gratulujemy. Brawo👏 ! Jesteście super !😍😃

 • Spotkanie profilaktyczne o przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród młodzieży

  Spotkanie profilaktyczne o przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród młodzieży

  W poniedziałek 9 grudnia młodzież Kornelówki uczestniczyła w spotkaniu z piosenkarzem Adamem Rudnikiem. Podczas wydarzenia uczniowie wysłuchali historii młodego artysty, który przekonywał, że każdy może odnieść sukces, a w dążeniu do osiągnięcia celów czeka wiele pułapek, które można przezwyciężyć.  Poza wykładem i pogadanką motywacją do działania i zmieniania się na lepsze były zagrane na żywo utwory artysty.  

 • Wizyta w teatrze

  Wizyta w teatrze

  4 grudnia  uczniowie Kornelówki wzięli udział w spektaklu pod tytułem „Legendy warszawskie” przygotowanym przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa, który odbył się w WCK. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie niezwykłe legendy i baśnie, między innymi o Warsie i Sawie czy Bazyliszku. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, a nawet było okazją do pierwszego występu na deskach teatralnych. I to przy pełnej sali. Fabian z klasy piątej wykazał się odwagą, poproszony, wziął udział w pokonaniu Bazyliszka, uścisnął rękę samemu królowi. Wszem wobec przysiągł również, że zaprzestanie zbójowania i będzie słuchał nauczycieli w szkole. Trzymamy za słowo.

 • Wycieczka do Poznania

  Wycieczka do Poznania

  4 listopada uczniowie klasy 7b uczestniczyli w wycieczce do Poznania. W Teatrze Muzycznym obejrzeliśmy musical „Zemsta” autorstwa Aleksandra Fredry. Następnie pieszo przeszliśmy do Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, gdzie młodzież poznała z bliska starodruki zgromadzone w bibliotece oraz wysłuchała opowieści o historii miejsca i miasta. W samo południe oglądaliśmy na Starym Rynku trykające się koziołki. Wycieczkę zakończyliśmy w Starym Browarze, gdzie każdy mógł zakupić rogala świętomarcińskiego. 

 • XVI Konkurs Poezji Religijnej

  XVI Konkurs Poezji Religijnej

  Dnia 25 listopada 2019 r. 32 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XVI Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej "Nie samym chlebem żyje człowiek, który odbył się w naszej czytelni. Celem konkursu jest przede wszystkim stworzenie możliwości doświadczenia piękna poetyckiego słowa, które odnosi się do Boga i spotkanie młodych odbiorców poezji w serdecznej atmosferze.

  WYNIKI

  KATEGORIA KLASY I - IV

  I miejsce Róża Prendecka kl. II b

  II miejsce Marta Bączkowska kl. III a

  III miejsce Nadia Pomarańska kl. I b

  Wyróżnienia: 

  Zosia Pilarska kl. IV a

  Nikodem Kupczyk kl. III b

  Maja Polaczek kl. IV a

   

  KATEGORIA KLASY V - VIII

  I miejsce Matylda Wyrzykowska kl. VII b

  II miejsce Adam Zawadka kl. V d

  III miejsce Gabrysia Templin kl. VI c

  Wyróżnienia:

  Maja Wiertel kl. V b

  Aleksandra Wenio kl. V c

  Nadia Głowacka kl. V b

   

  Gratulujemy 

 • Bal Andrzejkowy

  Bal Andrzejkowy
 • Apel z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

  Apel z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka
 • Miasto Nauki - Pokazy szalonego naukowca w naszej szkole.

  Miasto Nauki - Pokazy szalonego naukowca w naszej szkole.
 • Program owoce i mleko w szkole

  Program owoce i mleko w szkole
 • Euroweek

  Euroweek

  W dniach 12-16 listopada, 44 uczniów naszej szkoły z klas IV-VIII uczestniczyło w warsztatach Euroweek w miejscowości Różanka w Kotlinie Kłodzkiej. Program EuroWeek - Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączać się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.W trakcie zajęć wolontariusze z różnych krajów starają się dotrzeć do każdego dziecka i rozwijać w nim najbardziej cenione w obecnej chwili umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole.Zajęcia prowadzone są w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Fundacji Euroweek. W czasie wyjazdu uczniami opiekowały się nauczycielki: Agnieszka Stępień, Olesia Kurzak, Joanna Masłowska i Marta Kotarska.

 • UROCZYSTY APEL Z OKAZJI 11 LISTOPADA - NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

  UROCZYSTY APEL Z OKAZJI 11 LISTOPADA - NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
 • Szkolny Turniej Wiedzy Historycznej

  Dnia 18 listopada w naszej szkole klasy VII i VIII uczestniczyły w wyjątkowych obchodach 101 rocznicy odzyskanie niepodległości. Kolejny raz  uczniowie  Kornelówki brali udział w szkolnym turnieju historycznym pt. ,,Droga do wolności”. Jak się okazało, największą wiedzą wykazali się chłopcy z klasy VIII b ,drugie miejsce zajęła drużyna  klasy VIII c,  trzecie - klasa VII b. W trakcie trwania turnieju widzowie  podziwiali prace plastyczne,  wykonane dowolną techniką .Oczywiście temat pracy związany był z  odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jak się okazało, różnie tę niepodległość widzą młodzi ludzi. Uczestników konkursu wspierały ich klasy śpiewając pieśni patriotyczne. ,,Legiony” czy Przybyli ułani ” zabrzmiały ciekawie w wykonaniu tak młodych ludzi. Możemy tylko wierzyć, że kiedyś nauczą tych pieśni następne pokolenia i nie pozostaną  one tylko historią zapisana w starych śpiewnikach.

 • Liczymy i pieczemy.

  Liczymy i pieczemy.

  ,,Dzieciom wydaje się często, że nauka matematyki w codziennym życiu nie będzie zbyt przydatna. Nic bardziej mylnego! Matematykę można odnaleźć dosłownie wszędzie”. Szczególne miejsce zajmuje także w każdej kuchni. W związku z tym w klasie IIIa została przeprowadzona lekcja matematyki połączona z pieczeniem rogalików. Pomysł na lekcję zaczerpnęliśmy ze scenariuszy w E – dziennika.

  Uczniowie chętnie podjęli wyzwanie.  Obliczyli dokładne ilości składników na rogaliki, które były zaszyfrowane działaniami matematycznymi. Następnie samodzielnie odmierzyli odpowiednią ilość każdego składnika, korzystając z dostępnej wagi i miarek. Przez dwie lekcje dzieci pracowały zupełnie samodzielnie, mając za instrukcję pojedynczą kartkę papieru! Podczas zajęć towarzyszyły dzieciom emocje i zaangażowanie. Po wykonaniu zadania po szkole roznosił się smakowity zapach rogalików. Każde z dzieci zabrało jeszcze ciepłe wypieki do domu.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć