Aktualności

    • Pożegnanie klas VIII
     • Pożegnanie klas VIII

      8 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu odbyło się pożegnanie absolwentów. Była to uroczystość inna niż wszystkie ze względu na obostrzenia będące następstwem pandemii Covid-19. W akademii wzięli udział jedynie uczniowie klas VIII, rodzice, grono pedagogiczne.

      Dyrektor Ewa Hołowska-Kędzierska podziękowała nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za pracę i zaangażowanie, szczególnie w czasie ostatnich miesięcy nauki zdalnej, z którą wszyscy musieli się zmierzyć z uwagi na pandemię. Sukcesów w szkole średniej oraz bezpiecznych wakacji życzyli ósmoklasistom wszyscy nauczyciele.

      Wielką atrakcją była FOTOBUDKA - można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z przyjaciółmi, nauczycielami.

    • Nauka z LEGO w kl. III b
     • Nauka z LEGO w kl. III b

      21 maja 2021 klasa III b uczestniczyła w twórczych zajęciach, które odbyły się w Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe inspiracje" w Wałczu.  Nauka z zestawami LEGO Education, dzięki którym najmłodsi uczą się programowania i robotyki.  Dzieci rozwijają zdolności poznawcze, manualne i zaczynają rozumieć otaczającą je rzeczywistość. Zajęcia wpływają korzystnie na koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają wyobraźnię i rozbudzają ciekawość.

      Podczas zajęć dzieci przy pomocy instruktora  na podstawie tematycznie wybranych kart inspiracji budują zadane obiekty, nazywają je i uczą się opowiadać o nich. Kolejne spotkania to coraz bardziej złożone ćwiczenia, nauka programowania i robotyki. Forma zajęć przypomina podróż przez kolejne fascynujące światy pełne kolorów i nowych wrażeń. Oparte na prostych dialogach i czynnościach zabawy w naturalny sposób przyspieszają rozwój dziecka.

      LEGO Education, motywują uczniów do współpracy, konstruowania, rozwiązywania problemów i odkrywania, a jednocześnie pogłębiają naukę STEAM i rozwijają umiejętności XXI wieku.  Połączenie klocków LEGO z intuicyjnym środowiskiem programowania opartym na blokach sprawia, że interaktywne i kreatywne uczenie się jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Uczniowie mogą zobaczyć swoje konstrukcje w akcji oraz przetestować je i udoskonalić swoje umiejętności wyciągania wniosków i rozwiązywania problemów.