Aktualności

    • Przedszkolaki z wizytą w Muzeum Ziemi Wałeckiej
     • Przedszkolaki z wizytą w Muzeum Ziemi Wałeckiej

      Nasi najmłodsi uczniowie odwiedzili wystawę Ptaków zorganizowaną w Muzeum Ziemi Wałeckiej. Galeria zdjęć zachwycała swoją różnorodnością, prezentując piękne kolory, jakimi obdarowała ptaki matka natura .   Rzeźby ptaków siedzącyc na gałęziach drzew i pohukiwaniania sowy dawały poczucie bliskości lasu. Ciekwaostki pana przewodnika ukazały najfajniesze przyzwyczajenia tych stworzeń. Najbardziej zaskakujące były ptaki "cudaki", my ich jeszcze nie spotkaliśmy, ale rozpoczynamy ich poszukiwania. Może gdzieś, kiedyś nam się uda :)

       

       

    • Wiosenny Festiwal Piosenki w Kornelówce
     • Wiosenny Festiwal Piosenki w Kornelówce

      Dnia 28 kwietnia 2022 roku po długiej przerwie spowodowanej pandemią odbył się w Kornelówce Wiosenny Festiwal Piosenki.

      Imprezę rozpoczęła pani dyrektor Ewa Hołowska - Kędzierska witając wszystkich przybyłych gości i życzyła dobrej zabawy. Uczniowie podzieleni na trzy grupy wiekowe zaprezentowali przygotowane utwory z repertuaru polskich i zagranicznych wykonawców.

      Artystów oceniało jury w składzie: dyrektor Ewa Hołowska Kędzierska – Kędzierska, pedagog Ewa Szczepaniak oraz pani Beata Patrzek. Komisja zwracała uwagę na dobór repertuaru, walory wokalne i ogólny wyraz artystyczny wykonania. Wszyscy młodzi artyści wykazali się wielkim zaangażowaniem i ambicjami, a wśród nich objawiło się kilka oryginalnych postaci. Podczas występów panowała gorąca atmosfera, żarliwy doping i dobra zabawa wszystkich zgromadzonych. Można było też zauważyć uczniów z Ukrainy, którzy ze swoimi klasami śpiewali piosenki w języku polskim i integrowali się ze społecznością uczniowską. W przerwach między występami zabawy muzyczne zaproponował zespół ukulele i bębniarski pod kierownictwem pana Karola Solarskiego.

      Mimo, że wszyscy wykonawcy byli wspaniali jurorzy musieli wyłonić zwycięzców i wyróżnionych, którzy otrzymali dyplomy i symboliczne nagrody.

      Laureaci festiwalu ponownie zaprezentują wybrane utwory muzyczne podczas festynu szkolnego 3 czerwca 2022 roku.

      Wyniki grupa kl. 0 – 3

      I miejsce  ex aequo klasa III b oraz klasa II b

      II miejsce klasa II a

      III miejsce klasa I a

      Wyróżnienie: Oddział przedszkolny

      Wyniki grupa kl. 4 – 6

      I miejsce  VI a

      II miejsce klasa V b

      III miejsce klasa V a

      Wyniki grupa kl. 7 – 8

      I miejsce  VIII d

      II miejsce klasa VIII b

      III miejsce klasa VII d

      Wyróżnienie: klasa VII c

       

      Występy wszystkich uczestników zostały gorąco przyjęte przez publiczność. Naszym wokalistom i zespołom oraz wychowawcom, bez których zaangażowania i wsparcia koncert nie byłby tak udany – serdeczne podziękowania!

       

    • Dzień otwarty w Kornelówce
     • Dzień otwarty w Kornelówce

      21 kwietnia 2022 roku odbył się dzień otwarty w naszej szkole dla przyszłych pierwszoklasistów, przyjaciół szkoły, mieszkańców miasta i gości z Ukrainy - połączony z wystawą fotograficzną z okazji nadania praw miejskich miastu Wałczu.

       

      Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wałczu otworzyła swoje drzwi po to, by wspólnie powitać nie tylko nowych uczniów, którzy od września rozpoczną naukę w naszej szkole, ale i wszystkich przyjaciół naszej szkoły oraz gości z Ukrainy.  Wydarzeniu towarzyszyła wystawa plenerowa i wystawy prac uczniów związane z rocznicą nadania praw miejskich naszemu miastu. Edukacja regionalna stoi w Kornelówce na wysokim poziomie i daje podwaliny do szeroko rozumianego patriotyzmu. Żeby pokochać historię regionu, trzeba o niej opowiadać uniwersalnym językiem: do młodzieży mówimy językiem multimediów, do najmłodszych dzieci przemawia język plastyki i muzyki, do starszych - fotografie i kroniki. Każdy w tym dniu w szkole znalazł coś dla siebie. Naszym gościom z Ukrainy przybliżymy w ten sposób miasto, w którym przez najbliższy czas będą mieszkać. Chcemy, by choć trochę poczuli, że Wałcz i nasza szkoła to miejsca przyjazne i bezpieczne.  

      Patronat nad wystawą "Na skrzyżowaniu czasu" objęło Muzeum Ziemi Wałeckiej. Zdjęcia gromadziliśmy przez rok i zebraliśmy około 100 pięknych fotografii. Na wystawie prezentujemy 30 zdjęć. Pozostałe stanowią materiał na zajęcia edukacyjne dla naszych uczniów. Wystawę zorganizowaliśmy ze środków własnych (makulatura - ok. 3 ton). Swoją finansową cegiełkę dołożyło tez miasto. Już jutro nasza wystawa rusza w miasto i będzie prezentowana przed budynkiem Urzędu Miasta na Placu Wolności. Udostępniliśmy na szkolnym Facebooku archiwalne zdjęcia z kronik szkoły. Mamy też filmy na taśmie 8mm zdigitalizowane z prywatnej biblioteki rodzinnej jednego z nauczycieli, które ukazują Wałcz w latach 60 i 70 ubiegłego stulecia. To fantastyczny materiał na lekcje historii.

      Oprócz wystawy plenerowej zgromadziliśmy i  udostępniliśmy dla odwiedzających liczne prace naszych uczniów oraz otworzyliśmy bogato wyposażane sale lekcyjne. Można było odwiedzić naszą szkolną kawiarenkę w holu szkoły, zjeść watę, popcorn, spróbować swoich sił na torze przeszkód przygotowanym na sali gimnastycznej, potańczyć zumbę pod chmurką, pobawić się na magicznym dywanie, posłuchać muzyki. Najmłodsze dzieci –przedszkolaki - mogły po raz pierwszy usiąść w ławce szkolnej i poczuć klimat szkoły. To okazja do spotkania z nauczycielami i pracownikami szkoły.

      Nadrabiamy towarzyskie zaległości po pandemii i znów chcemy być razem - społeczność Kornelówki od zawsze była znana z tego, że włącza w swoje działania nie tylko uczniów, nauczycieli i rodziców, ale również absolwentów, naszych emerytowanych nauczycieli i przyjaciół szkoły. Urodziny miasta to okazja do świętowania, wspólnych rozmów, wspomnień i bliższego poznania się. Kornelówka łączy pokolenia i jest to idealnym miejscem do spotkań starego z nowym. Na skrzyżowaniu czasu wszystko może się zdarzyć. 

    • Święto Chrztu Polski
     • Święto Chrztu Polski

      W dniu 2 lutego 2019 r. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął ustawę zakładającą ustanowienie dnia 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Miał on doniosłe znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.

    • „Moje bezpieczne ferie na drodze 2022”
     • „Moje bezpieczne ferie na drodze 2022”

      O tym jak ważne są zasady bezpieczeństwa na drodze wiedzą już nawet przedszkolaki, o czym świadczyć może wygrana Nataszy Kulczyk w konkursie plastycznym „Moje bezpieczne ferie na drodze 2022”  zorganizowanym przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

      Nasza uczennica- przedszkolak, zajęła I miejsce w tymże konkursie, z czego jesteśmy ogromnie dumni. W ceremonii wręczenia nagród Nataszy towarzyszyli rodzice, Państwo  Anna Kowalska-Kulczyk i Marcin Kulczyk, którym gratulujemy tak zdolnej córki. 

    • Spotkanie online z przyjaciółmi z Włoch
     • Spotkanie online z przyjaciółmi z Włoch

      W obecnych czasach wysyłanie listów nie jest popularną formą kontaktów z innymi osobami a klasa 7 dwujęzyczna rozwija właśnie swoje umiejętności językowe poprzez pisanie listów choć drogą elektroniczną. Od jakiegoś czasu piszą listy w języku angielskim z uczniami ze szkoły z Como we Włoszech, a i w końcu udało nam się spotkać online. Na początek nasi uczniowie (Blanka Dalecka, Marcelina Kamińska, Ola Krawczyk, Lena Komorowska i Mateusz Kucybała) przedstawili przygotowane przez siebie prezentacje dotyczące polskiej kuchni, słynnych polskich osobistości oraz przepięknych polskich widoków a w zamian obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez naszych włoskich przyjaciół o tym jak wyglądają Święta Wielkanocne w ich kraju. Następnie uczniowie mieli okazję poznać swoich penfriends (przyjaciół korensponcyjnych) i zamienić z nimi choć parę słów. Niestety nie udało się wszystkim, dlatego już umówiliśmy się na następne spotkanie. Wszyscy zadowoleni choć trochę smutni, że nie mogliśmy dłużej porozmawiać. Już zabieramy się do kolejnych listów i obmyślamy plan kolejnego spotkania.

       

      See you soon our Italian friends :)

    • Kornelówka na warsztatach
     • Kornelówka na warsztatach

      W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie z klas 7-8 uczestniczyli w warsztatach poświęconych wybranym zawodom medycznym. Spotkanie odbyło się 27.03.2022 r. w pracowniach Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w Wałczu.
      Nasi uczniowie mieli możliwość zapoznać się w teorii i w praktyce z tajnikami takich zawodów jak; technik farmacji, technik masażysta, technik elektroradiolog, higienistka stomatologiczna oraz opiekun medyczny.
      Za miłe przyjęcie, przekazaną wiedzę oraz zdrowy poczęstunek dziękujemy Dyrekcji Szkoły Policealnej Pracowników Medycznych i Społecznych w Wałczu oraz prowadzącym poszczególne zajęcia.