Aktualności

    • Z wizytą w sądzie
     • Z wizytą w sądzie

      W ubiegły poniedziałek uczniowie klasy VI b zamienili ławy szkolne na ławy sądowe w ramach zajęć Lekcja w sądzie.

      Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu - Pani Alicja Mazurkiewicz zapoznała szóstoklasistów z organizacją i zasadami funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, gdyż popularyzacja zagadnień związanych z sądownictwem stanowi ważny aspekt wychowania obywatelskiego. Poruszane zagadnienia z pewnością uwrażliwiły naszą młodzież na potrzebę zachowania porządku prawnego. To była bardzo pouczająca lekcja. DZIĘKUJEMY!

    • Ogłoszenie wyników "Przepis bez resztek"
     • Ogłoszenie wyników "Przepis bez resztek"

      W dniu 24 listopada 2023r., podczas spotkania promującego tworzenie strategii niemarnowania żywności przez Miasto Wałcz w ramach projektu Federacji Polskich Banków Żywności pn. "Samorządy nie marnują", ogłoszono wyniki konkursu skierowanego do uczniów klas 7 i 8. Inicjatywa ta ma na celu podkreślenie roli zero waste w kuchni oraz inspirację do tworzenia przepisów bez resztek.

      Z naszej szkoły wyróżniono przepis Wiktorii Barańskiej z klasy VIIb. Serdeczne gratulacje!

      Konkurs "Przepis bez Resztek" stanowi doskonałą okazję do zaangażowania młodzieży w kwestie zrównoważonego stylu życia, promowania świadomego korzystania z żywności oraz kreatywnego podejścia do gotowania.

    • KORNELÓWKA NIEPODLEGŁEJ
     • KORNELÓWKA NIEPODLEGŁEJ

      W dniu 23 listopada 2023r., w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu odbył się wyjątkowy koncert pt. KORNELÓWKA NIEPODLEGŁEJ, podczas którego wybrzmiały najpiękniejsze pieśni patriotyczne w wykonaniu wszystkich uczniów naszej szkoły. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli urzędów, służb mundurowych, emerytów, nauczycieli, rodziców, uczniów oraz mieszkańców miasta, tworząc niepowtarzalną atmosferę patriotyzmu i wspólnoty.

      Wykonawcy wybitnie przywołali ducha niepodległości i dumy narodowej poprzez utwory patriotyczne, pieśni ludowe oraz współczesne. Ten dzień stał się wyjątkowym świętem patriotyzmu. Wydarzenie to zapisze się głęboko w naszej pamięci.

       

      DZIĘKUJEMY

      Fot. Marta Kotarska

    • Lekcja historii w IPN
     • Lekcja historii w IPN

      Nasza szkoła już od paru lat współpracuje ze szczecińskim oddziałem IPN. Jak  co roku uczniowie wyjeżdżają do Szczecina by  brać udział w prelekcjach prowadzonych przez pracowników oddziału edukacji IPN. W tym roku klasa ósma uczestniczyła w zajęciach bardzo aktywnie. Pracownicy IPN przygotowali dla Kornelówki warsztaty w oparciu o  wydaną przez IPN grę planszową pt.: ,,Losy rówieśników w czasie II wojny światowej”. Uczniowie zaangażowali się w zabawę. Na podstawie dokumentów badali losy swoich bohaterów i uświadomili sobie, że losy ich bohaterów są im bardzo bliskie.

    • "Miłość ma cztery łapy"🐶🐕‍🦺🦮
     • "Miłość ma cztery łapy"🐶🐕‍🦺🦮

      Czy wiecie ile dobroci mogą pomieścić niewielkie serca dzieci?

      Bardzo dużo...

      a świadczą o tym ich czyny.

      Klasa 6b wraz z wychowawczynią Agnieszką Stępień byli współorganizatorami dyskoteki z okazji Dnia Dyni. Przygotowali specjalnie na tą okoliczność kawiarenkę z domowymi wypiekami. Zarobili 290 zł.

      I na co wydali zebrane pieniądze ?

      Otóż nie na swoje zachcianki, słodycze...

      jednogłośnie zdecydowali, że całość przeznaczają na czworonożnych przyjaciół.

      Zakupili karmę dla psów i przekazali ją szkolnemu koordynatorowi akcji pomocy zwierzętom. Niedługo zostanie ona przekazana Stowarzyszenie Razem dla Zwierząt

      6b- wielkie brawa dla Was

    • Z wizytą w firmie EAGLE Lasers Team
     • Z wizytą w firmie EAGLE Lasers Team

      15 listopada 2023r. uczniowie klasy VII b wraz z wychowawczynią Justyną Wilczyńską mieli przyjemność odwiedzić firmę EAGLE Lasers Team, specjalizującą się w produkcji maszyn laserowych. W trakcie wizyty mieliśmy okazję poznać fascynujący świat nowoczesnych technologii.

      Młodzież poznała historię wałeckiej firmy, począwszy od 2006 roku do dnia dzisiejszego. Uczniowie zwiedzili halę produkcyjną, park maszynowy wyposażony w tokarki i frezarki. Uczestniczyli w pokazach cięcia lserowego. Firma zaprezentowała nam różnorodne modele maszyn laserowych, omawiając ich zastosowania w przemyśle. 

      Podczas sesji pytań i odpowiedzi nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli, zadając ciekawe pytania dotyczące technologii, zastosowań i perspektyw rozwoju firmy. Firma okazała się nie tylko miejscem pracy, ale także źródłem inspiracji dla młodych umysłów.

      Dziękujemy EAGLE Lasers Team za ciekawą wizytę, otwartość na pytania oraz inspirującą prezentację. Mam nadzieję, że to pierwsze spotkanie ze światem przemysłu laserowego zaszczepiło w naszych uczniach pasję do nowoczesnych technologii.

      Szczególnie gorąco dziękujemy rodzicom za umożliwienie naszym uczniom poznania firmy EAGLE Lasers Team: Państwu Natalii i Tomaszowi Demskim, Pani Joannie Hałas, Panu Emilianowi Hertel oraz Panu Rafałowi Wilczyńskiemu.

    • 11 listopada 2023r.
     • 11 listopada 2023r.

      11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, które jest najważniejszym z polskich świąt państwowych.

      W 105 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości delegacja naszej szkoły upamiętniła pamięć wszystkich Polaków, którzy w walce oddali życie za wolność naszego kraju.

    • Nasza szkoła otrzymała nowe Chromebooki
     • Nasza szkoła otrzymała nowe Chromebooki

      W kontekście rozwoju naszego miasta, istotne jest tworzenie warunków sprzyjających jak najlepszemu rozwojowi naszych najmłodszych. Z tego powodu rozpoczął się nowy pilotażowy program w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu, o nazwie "Cyfrowa Gmina". W ramach tego programu, we współpracy z Google, szkoła otrzymała nowe Chromebooki, co umożliwi znaczącą cyfryzację zajęć w objętych nim klasach.

      Cieszę się z tej inicjatywy - powiedział Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski, ponieważ nie tylko ułatwi to proces edukacyjny, lecz także pozwoli uczniom stopniowo zrezygnować z ciężkich książek, co nie tylko korzystnie wpłynie na ich zdrowie, ale również przyczyni się do ochrony środowiska.

      W szkole  staramy pozyskiwać  sprzęt, umiejętności i wiedzę biorąc udział w różnych projektach mi. Od kilku lat wygrywamy granty Fundacji Orange w  programie, który nosi nazwę  #Superkoderzy. Dzięki temu doposażamy  pracownię w roboty, tablety, pomoce szkoleniowe przydatne w nauczaniu dzieci metoda STEAM  pobudzając kreatywność , konstrukcyjne myślenie, ucząc programowania i obsługi programów. Ostatni nasz projekt  wzbogacił pracownię o nowe drukarki 3D, z których uczniowie już korzystają tworząc pierwsze druki.

      W zeszłym braliśmy udział w CMI, teraz przygotowujemy się do rozgrywek w ramach “Ligii Robotów” .

      #wałcz #miastowałcz #cyfryzacja #cyfrowagmina #projekt #program #szkoła #SP1 #test #pilotaż #wałczwartomieszkać #wałczwartowracać #edukacja @obserwujący

    • Cross kids
     • Cross kids

      Uczniowie klasy 3a mieli możliwość uczestniczenia w pilotażowych zajeciach Cross kids w Siłownia Good Vibes Wałcz. Były to zajęcia z treningu funkcjonalnego, na których wzmacnialiśmy kondycję i pracowaliśmy nad prawidłowymi umiejętnościami ruchowymi.

      Nauczyliśmy się rozgrzewać swoje ciała, zadbaliśmy o poprawienie zdolności motorycznych, a przede wszystkim zasmakowaliśmy, czym jest zdrowa sportowa rywalizacja i dobra zabawa Dziękujemy Panu Karol Gala za zaproszenie.

    • Stypendia 2023 rozdane
     • Stypendia 2023 rozdane

      Z uchwały nr VII/SLI/324/18 Rady Miasta Wałcz z dnia 29 maja 2018 r. w sprawie przyjęcia Miejskiego Programu Stypendialnego i określenia szczegółowych warunków udzielania stypendiów za wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne i za działalność społeczną:
      Miasto Wałcz uznając potrzebę otoczenia szczególną opieką uzdolnione dzieci i młodzież przyjmuje Miejski Program Stypendialny.
      Szczególne osiągnięcia ludzi uzdolnionych naukowo, artystycznie i zaangażowanych społecznie są motorem rozwoju w każdej dziedzinie życia. Właściwe wspieranie rozwoju talentów to jedno z najważniejszych zadań edukacyjnych. Założeniem nowoczesnej szkoły jest przede wszystkim stymulowanie rozwoju uczniów i wyposażenie ich w bogaty zasób wiedzy oraz umiejętności.

      Celem Miejskiego Programu Stypendialnego jest:
      1) Promocja dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej;
      2) Tworzenie pozytywnych wzorców dla rówieśników;
      3) Motywacja rodziców do wspierania edukacji uzdolnionych dzieci;
      4) Realizacja indywidulanych możliwości rozwoju młodego człowieka.

      Przyznano 134 stypendia:
      Naukowe – 79 osób
      Społeczne – 53 osoby
      Artystyczne – 1 osoba

      Z naszej szkoły stypendia otrzymało 46 uczniów.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!