Aktualności

    • IX Regionalny Konkurs Języka Angielskiego
     • IX Regionalny Konkurs Języka Angielskiego

      19 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 8a

      Amelia Dolecka

      Paulina Kaczmarek

      Jan Antoniak

      Patryk Flakiewicz

      wzięli udział w IX Regionalnym Konkursie Języka Angielskiego dla szkół podstawowych pod patronatem Starosty Drawskiego. Konkurs, który polegał na rozwiązaniu testu, sprawdzającego umiejętności rozumienia tekstów otwartych i zagadnieniach gramatyczno-leksykalnych, zakończył się dla nas ogromnym sukcesem.

      Janek Antoniak zdobył tytuł LAUREATA i otrzymał cenne nagrody ufundowane przez Starostę Drawskiego.

      Gratulujemy, Janku!

      Jesteśmy z Ciebie dumni. 

      Ucznów do konkursu przygotowała mgr Olesia Kurzak.

    • Sposób na lekturę 📖
     • Sposób na lekturę 📖

       

      Uczniowie z klas: 6b, 7a i 8a w ramach innowacji pedagogicznej „Lekturowe pudełko” wyczarowali świat przedstawiony wybranej książki i zamknęli go w małym pudełku. Dzięki temu utrwalili swoją wiedzę o lekturach obowiązkowych oraz wykazali się kreatywnym myśleniem w działaniu. Efekty ich pracy są fenomenalne! 👏 👏👏

    • „Doposażenie Szkół Podstawowych na terenie Gminy Miejskiej Wałcz w zakresie edukacji komunikacyjnej”
     • „Doposażenie Szkół Podstawowych na terenie Gminy Miejskiej Wałcz w zakresie edukacji komunikacyjnej”

      Gmina Miejska Wałcz realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 w ramach działania 3.1.: Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T, oś priorytetowa III: Rozwój Sieci Drogowej TEN-T i Transportu Multimodalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

      Głównym celem projektu jest doposażenie czterech szkół podstawowych na terenie Gminy Miejskiej Wałcz w miasteczka rowerowe. Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Szkoła Podstawowa nr 4 doposażona została w miasteczka rowerowe stacjonarne, natomiast Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 5 została wyposażona w miasteczka rowerowe mobilne.

      Nowo utworzone miasteczka rowerowe oprócz funkcji edukacyjnej spełniać będą również bezpieczną funkcję rozrywkowo-wypoczynkową dla najmłodszych oraz ich rodzin. Korzystanie z miasteczek rowerowych, nauczy najmłodszych bezpiecznego poruszania się rowerem, wykorzystywania wiedzy teoretycznej w rozpoznawaniu i przestrzeganiu znaków drogowych oraz integracji z innymi rowerzystami. Młodsze dzieci, nawet te z przedszkoli, mogą w „Miasteczku rowerowym” bezpiecznie uczyć się poruszania po drogach w charakterze pieszych, np. prawidłowego przekraczania jezdni. Wszyscy uczniowie szkół powinni znać przepisy ruchu drogowego i przestrzegać ich. Szkolenie rowerzystów jest znakomitą inwestycją, gdyż najmłodsi, poznając przepisy niezbędne do zdania egzaminu na kartę, wykorzystują później swoją wiedzę nie tylko do bezpiecznego poruszania rowerem, ale też stają się bardziej świadomymi pieszymi, a w życiu dorosłym mają ugruntowane podstawy do zdobycia karty motorowerowej, czy w końcu prawa jazdy.

       

      Wartość projektu: 238 477,35 zł

      Wysokość dofinansowania: 202 705,73 zł

    • Mikołajki w Kornelówce 🎅
     • Mikołajki w Kornelówce 🎅

      Mikołajki to wyczekiwany przez wszystkie dzieci dzień.

      O tej porze pojawia się przedsmak świąt: pisanie listów do Mikołaja, przygotowywanie świątecznych ozdób, myślenie o upominkach. Skąd wziął się zwyczaj obdarowywania i czekania na wizytę Mikołaja? Początek temu wyjątkowemu wydarzeniu dał katolicki biskup Mikołaj z Miry.

      W Kornelówce w tym roku były same grzeczne dzieci więc Mikołaj krążył po szkolnych korytarzach od samego rana, dając o sobie znać głośnym dzwonieniem. Uczniowie tego dnia mieli wiele atrakcji. Dostali prezenty, wręczali sobie wzajemnie upominki, były wyjścia i wesołe zabawy.

      A G- P i N.P.

    • Koło szachowe
     • Koło szachowe

      Polak mistrzem świata w szachach! 15-letni Jakub Semmann z Zabrza zdobył złoty medal podczas szachowych mistrzostw świata juniorów. Mistrzostwa odbywały się we włoskim Montesilvano i przyciągnęły ponad 800 zawodników z całego świata. Wielkie gratulacje!

      A tak w Kornelówce trenują nasi mali mistrzowie!

    • Dzień otwarty w Kornelówce
     • Dzień otwarty w Kornelówce

      Dnia 29 listopada nasza szkoła zamieniła się Hogwart, w którym mieliśmy przyjemność gościć dzieci z wałeckich przedszkoli. Na przedszkolaków czekała masa magicznych atrakcji. Dzieci i rodzice zwiedzili szkołę oraz poznali przyszłych nauczycieli. 

      To było popołudnie pełne niesamowitych wrażeń. 

    • Rozgrywki #ligarobotów w Koszalinie
     • Rozgrywki #ligarobotów w Koszalinie

      Kornelówka na rozgrywkach #ligarobotów w Koszalinie.Cała drużyna pod nazwą KORNELÓWKA TEAM spisała się znakomicie. Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

      Zdobyliśmy 2 miejsce w kategorii "Pojazd"- (konstrukcja Nikodema) Wielkie gratulacje

      Jak wyglądają zawody? Skonstruuj robota z jednego zestawu Lego Spike Prime, napisz program zbierający znaczniki z maty, wymyśl i zrób pojazd napędzany gumką, rozwiązuj zadania związane z programowaniem robotów na czas to wielki skrót przebiegu i przygotowań do Ogólnopolskich Zawodów Liga Robotów.

      Impreza w Koszalinie dostarczyła nam i innym uczestnikom wiele emocji i dużo super zabawy.