Aktualności

    • Taaaaaka ryba 🐟🐠🐡
     • Taaaaaka ryba 🐟🐠🐡

      Taaaaaka ryba!

      Opowieści wędkarzy o rybach mogą być pełne niezwykłych przygód, ciekawych anegdot i mądrości przekazywanych przez przysłowia wędkarskie. I jeśli ktokolwiek w naszej szkole mógłby o tym wszystkim opowiedzieć, to jest to niewątpliwie Pan Bartek Pawlik, pasjonat wędkowania i miłośnik dzikiej przyrody. 

      Na lekcji otwartej dla uczniów klasy Ia i IVa Pan Bartek Pawlik opowiedział o swoim hobby, podzielił się obszerną wiedzą wędkarską, zaprezentował sprzęt i akcesoria, ale przede wszystkim  zwrócił uwagę na Kodeks wędkarza, który reguluje amatorski połów ryb w Polsce (oczywiście z poszanowaniem przyrody).️

      Wspieranie dzieci w odkrywaniu pasji i hobby jest ważne dla ich rozwoju i samorealizacji. I my, w Kornelówce, to wiemy!  Dziękujemy Panu Bartkowi za pouczające i pełne humoru spotkanie!

    • Spotkanie online z uczniami ze szkoły z Como we Włoszech!
     • Spotkanie online z uczniami ze szkoły z Como we Włoszech!

      Z wielką radością informujemy, że 29 maja klasa 7 dwujęzyczna odbyła długo oczekiwane spotkanie online z uczniami ze szkoły z Como we Włoszech! 

      Podczas tego niezwykłego wydarzenia uczniowie klasy dwujęzycznej mieli okazję:

      • Porozmawiać na żywo ze swoimi korespondencyjnymi przyjaciółmi.

      • Wymienić się ciekawostkami na temat swoich kultur i codziennego życia.

      • Uczestniczyć w zabawach i grach integracyjnych, które przyniosły wiele radości i uśmiechu.

      Spotkanie było pełne entuzjazmu, ciekawości i wzajemnego zrozumienia. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań a także opowiadali o swoich zainteresowaniach. To był wspaniały czas, który z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długo!

      Dziękuję uczniom za ich aktywność i zaangażowanie. To doświadczenie pokazało, jak wartościowe i inspirujące mogą być międzynarodowe przyjaźnie.

      Opiekun - Agnieszka Stępień

    • Zwycięstwo drużyny z Kornelówki
     • Zwycięstwo drużyny z Kornelówki

      Finał VII Wojewódzkiego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy i zwycięstwo drużyny z Kornelówki

      24 maja 2024 r. w Szczecinie odbył się finał VII już Wojewódzkiego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy , którego organizatorami byli: VII Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Szczecinie oraz Wydział Zdrowia Publicznego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

      Konkurs został objęty honorowymi patronatami:

      Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego,

      Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz

      Prezydenta Miasta Szczecin.

      Konkurs składał się z dwóch części:

      teoretycznej i praktycznej.

      Część teoretyczna polegała na rozwiązaniu (przez Internet) zadań zawartych w teście. W ten sposób spośród zgłoszonych grup, wyłonionych zostało 10 najlepszych zespołów, które rywalizowały ze sobą w części praktycznej.

      Reprezentanci naszej szkoły, uczniowie klasy 7a - Marta Bączkowska, Nikola Lisowska, Wiktor Łoboda, Filip Nitka, Dominika Stanikowska pod opieką pani Anny Jarczewskiej (która przygotowywała naszą ekipę do konkursu) rywalizowali o tytuł najbardziej skutecznej drużyny w ratowaniu życia drugiemu człowiekowi.

      Była to wielka przygoda - opowiadali uczestnicy konkursu. - Ogromne emocje i adrenalina towarzyszyły już od samego początku, kiedy otrzymaliśmy mapę, na której były oznaczone stacje zadaniowe. Musieliśmy jak najlepiej wykonać konkretne zadania konkursowe – udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w pozorowanych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem pozorantów oraz sytuacjach, które wymagały natychmiastowej reakcji.

      Jednym z nich było udzielenie pomocy poszkodowanemu, który wpadł do wody i uległ podtopieniu – musieliśmy wykonać resuscytację krążeniowo- oddechową, usztywnialiśmy różne złamane kończyny - także otwarte, tamowaliśmy masywne krwotoki, rany głowy, urwane palce, ratowaliśmy też dziecko, które przestało oddychać, wcielaliśmy się w operatorów 112. Najtrudniejszą logistycznie stacją zadaniową było udzielenie pomocy poszkodowanym w masowym wypadku komunikacyjnym.

      Sprawdzane były umiejętności praktyczne oraz szybkość i trafność w podejmowaniu kluczowych decyzji dla ratowania zdrowia i życia.

      Nie tylko zwycięstwo było dla nas ważne, ale zdobyta wiedza i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnego typu wypadkach oraz czas spędzony razem.

      W klasyfikacji końcowej 10 najlepszych drużyn w województwie zachodniopomorskim drużyna naszej szkoły okazała się najlepszą zdobywając 1 miejsce.

      BRAWO, KORNELÓWKA!

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu, jako zwycięska drużyna zdobyła puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, plecak- apteczkę a uczniowie otrzymali Zegarki Smartwatche.

    • Wycieczka do Szczecina
     • Wycieczka do Szczecina

      W środę 22 maja klasy 5b, 6b i 7b miały niesamowitą okazję odwiedzić piękne miasto Szczecin. Wycieczka była pełna niezapomnianych wrażeń i edukacyjnych atrakcji!

      Pierwszym przystankiem na naszej trasie było Morskie Centrum Nauki. To miejsce zrobiło na nas ogromne wrażenie! Interaktywne wystawy pozwoliły nam zgłębić tajniki życia morskiego, a także zrozumieć zjawiska fizyczne związane z morzem i wodą. Każdy z nas mógł na chwilę poczuć się jak prawdziwy naukowiec, przeprowadzając różnorodne eksperymenty. To było nie tylko pouczające, ale również niesamowicie zabawne!

      Następnie udaliśmy się na Podziemne Trasy Szczecina, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić schrony z czasów II wojny światowej. Przewodnik opowiedział nam fascynujące historie związane z tymi miejscami, a także wprowadził nas w realia życia podczas wojny. Chodziliśmy korytarzami, podziwiając zachowane do dziś elementy wyposażenia schronów. To była prawdziwa lekcja historii, której długo nie zapomnimy.

      Szczecin zachwycił nas swoim bogactwem historycznym i naukowym.

      #WycieczkaSzkolna #Szczecin #MorskieCentrumNauki #PodziemneTrasySzczecina #Edukacja #Historia #Nauka

    • Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon
     • Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon

      Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon, który objęty został patronatem honorowym Ministra Edukacji.

      Konkurs jest doskonałą okazją dla młodych pasjonatów technologii, aby sprawdzić swojeumiejętności programistyczne i zawalczyć o wyjątkowe nagrody. 

      W tej edycji do grona partnerów Gigathonu dołączyła firma Komputronik, która została sponsoremgłównym i fundatorem sprzętu elektronicznego dla zwycięzców.Nagrody:

      ● Konsola Xbox Series X;

      ● telefony, tablety i akcesoria marki Samsung;

      ● kursy i obozy programistyczne

      ● pakiety książek od wydawnictw Helion i HarperCollinsKategorie:

      ● Minecraft (7-9 lat)

      ● Scratch (10-12 lat)

      ● C#, C++ oraz Python (13-15 i 16-18)Etapy:

      ● I etap: 06.05 - 26.05 (quiz)

      ● II etap: 23.09 - 07.10 (quiz)

      ● III etap: 08.10 - 23.10 (zadanie projektowe)

      ● Wielki finał (listopad 2024)Zapisy już wystartowały, dlatego nie czekaj i zapisz swoje dziecko na http://info.gigathon.pl/edu.

      Wypełnienie formularza zajmie Ci tylko 3 minuty. Konkurs to również szansa dla naszej szkoły, aby dołączyć do rywalizacji w ramach Gigathon SchoolChallenge, gdzie każdy uczestnik zdobywa punkty i zwiększa jej szansę na wygraną.Zachęcamy do zapoznania się ze stroną konkursu, gdzie znajdziecie nie tylko formularze zapisowe,ale również niezbędne materiały powtórzeniowe. Pobierz je, a Twoje dziecko sprawdzi swoją wiedzę ijuż dziś rozpocznie przygotowania do konkursu.

      http://info.gigathon.pl/edu.