Aktualności

    • Wycieczka kl. 7a i 7b
     • Wycieczka kl. 7a i 7b

      W dniach 11-13 -09 .2023r. uczniowie klas 7a i7b  brali udział w wycieczce do Krakowa. Program wycieczki był bardzo napięty.

      Pierwszego dnia naszym celem był  OJCOWSKI PARK NARODOWY- obejmuje  on malowniczą, przepiękną Dolinę Prądnika ,w  której bardzo licznie nagromadziły się majestatyczne ostańce skalne o charakterystycznych nazwach i kształtach. Razem z przewodnikiem przeszliśmy szlakiem OPN, zobaczyliśmy m.in. Bramę Krakowską, Pieskową Skałę, Maczugę Herkulesa.

      Drugi dzień  to  zwiedzanie z przewodnikiem( słuchawki TOUR GUIDE) m.in., dziedzińce Zamku Królewskiego na Wawelu. Katedra na Wawelu z Dzwonem Zygmunta i Grobami Królewskimi, Krypta Królewska, Muzeum Katedralne. Przejście Drogą Królewską, Rynek, ul. Floriańska, Barbakan, Brama Floriańska. Kościoły św. Andrzeja oraz św. Piotra i Pawła, Okno Papieskie, Collegium Maius, Kościół Mariacki z zew., Kopiec Kościuszki.

      Trzeci  dzień  to zwiedzania Krakowa z przewodnikiem( słuchawki TOUR GUIDE). zwiedziliśmy Kazimierz Żydowski- zwiedziliśmy  Kazimierz Chrześcijański i Żydowski, Kościoły oraz Panteon na Skałce, byliśmy  przy legendarnym Smoku Wawelskim.

       

    • Wspaniała lekcja przyrody
     • Wspaniała lekcja przyrody

      Dzisiaj uczniowie klasy I b i II a odwiedzili Dziką Zagrodę w Jabłonowie.  Na uczniów już czekały żubry i wylegujące się na słońcu rysie. Czy wiecie, że w stadzie żubrów przywódcą jest krowa, nie byk?  Spotkanie twarzą w twarz z tymi pięknymi zwierzętami zrobiło wielkie wrażenie na dzieciach....

      Czekamy już na kolejną przygodę

    • Dzień przedszkolaka 2023
     • Dzień przedszkolaka 2023

      Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 20 września 2021 r. świętowaliśmy i my.

    • Zajęcia w świetlicy popołudniowej
     • Zajęcia w świetlicy popołudniowej

      Świetlica popołudniowa działa już od kilku lat przy naszej szkole. Ma głównie za zadanie zapewnić dzieciom opiekę wychowawczą, stworzyć warunki do nauki własnej i pomocy w nauce, a także rozwijać zainteresowania i uzdolnienia dzieci.

      Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 18.00. 

       

      FORMY ORGANIZACJI OPIEKI I WYCHOWANIA

      POMOC W NAUCE – zajęcia prowadzone są codziennie. Jest to forma pomocy, dzięki której wychowankowie otrzymują pomoc przy odrabianiu prac domowych z różnych przedmiotów, wyrównują swoje braki, powtarzają i utrwalają części programowe sprawiające im szczególne trudności.

      ZAJĘCIA PLASTYCZNE I TECHNICZNE – jedno z ulubionych zajęć dzieci. Rozwijają umiejętności manualne, konstrukcyjne, relaksują, pobudzają wyobraźnię.

      MY JAKO GRUPA – zajęcia prowadzone raz w tygodniu. Podczas zajęć realizuje się szeroko rozumianą profilaktykę oraz na bieżąco omawia się i wyjaśnia pojawiające się problemy wychowawcze występujące zarówno w środowisku szkolnym jak i rodzinnym. Działania  mają również na celu nabycie przez dziecko umiejętności wyrażania siebie, nazywania swoich emocji i uczuć.

      ZABAWY SPORTOWO-RUCHOWE – zaspokajają potrzebę ruchu, odprężają, relaksują, wprowadzają w dobry nastrój, tworząc życzliwą atmosferę oraz integrują grupę.

      ZABAWY SŁOWEM, GRY – nauka piosenek, pląsów, różnych gier, wierszy, przedstawienia teatralne.

    • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/24
     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/24

      Pierwszy dzwonek zabrzmiał w naszej Kornelówce. Dzieci i młodzież poznały nową panią dyrektor, którą od 1 września 2023 została Pani Joanna Rup-Bartosik.

      Burmistrz Mista Wałcz Maciej Żebrowski niezwykle ciepło przywitał uczniów, nauczycieli i rodziców wspominając, że w murach Kornelówki pobierał naukę przez pierwsze osiem lat swej edukacji. Gratulował nominacji nowej pani dyrektor, a wszystkim życzył dobrego roku szkolnego. Do życzeń i gratulacji dołączyli się

      • Przewodniczący Rady Miasta pan Maciej Goszczyński
      • Sekretarz Miasta Wałcz pani Magdalena Krawczyk
      • Naczelnik Wydziału Edukacji przy Urzędzie Miasta Wałcz pani Jolanta Chłopińska 
      • Proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Wałczu Ksiądz Antoni Badura,

      a także przewodniczący Rady Rodziców Michał Kamiński.

      Od tego roku nową funkcję wicedyrektora szkoły objęła pani Beata Patrzek.

      Pani dyrektor po przekazaniu uczniom i rodzicom najważniejszych informacji dotyczących nowego roku szkolnego zapewniła, że drzwi do jej gabinetu są otwarte, a ona sama liczy na bardzo dobrą współpracę z rodzicami.

      W Szkole Podstawowej nr 1 rozpoczęło naukę 331 uczniów. 

    • Dwa Ognie Usportowione
     • Dwa Ognie Usportowione

      W dniu 19 czerwca 2023r. uczniowie  klas III i IV naszej szkoły rywalizowali w turnieju ,,Dwa Ognie Usportowione''. W pierwszym meczu klasa IIIb pokonała klasę IIIa i tym sposobem weszła do finału. W rywalizacji klas IV do finału zakwalifikowała się klasa IV a.  W finałowej rozgrywce klasa IV a pokonała klasę III b, która dzielnie walczyła do ostatniego gwizdka zawodów. Na szczęście uczniowie z klasy IVb nie spuścili głów, walczyli do końca i zajęli III m, klasa III a w turnieju uplasowała się na IV miejscu. Gratulujemy wszystkim woli walki i udziału w zawodach. Organizatorzy turnieju n-ciele wf.

    • Ludzie listy piszą...
     • Ludzie listy piszą...

      16 czerwca 2023r. uczniowie klasy 6 a zostawili pustą salę lekcyjną i spotkali się ze swoimi korespondencyjnymi przyjaciółmi ze Szkoły Podstawowej w Gostomi. Przez cały rok szkolny dzieciaki wymieniały się listami w ramach innowacji pedagogicznej „Poznajmy się!”. Pierwsze spotkanie było fantastyczne! 

      Wszyscy już nie możemy się doczekać kolejnego!

      #dzienpustejklasy

     • Wspomnień czar

      W życiu jest czas na początek i na zakończenie określonego etapu w życiu. Dla każdego, mamy nadzieję, był to czas ważny. To w naszej szkole rodziły się przyjaźnie, tu odnosiliście sukcesy, tu uczyliście się relacji z rówieśnikami i dorosłymi.

      Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać lata spędzone w Kornelówce. Przed Wami nowe wyzwania i decyzje. Życzymy wszystkim sukcesów w dalszej edukacji.

      Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Kornelówki

    • Mistrzostwa wędkarsko - rowerowe o puchar Dyrektora
     • Mistrzostwa wędkarsko - rowerowe o puchar Dyrektora

      Przepiękna słoneczna pogoda i wspaniałe okoliczności przyrody towarzyszyły uczestnikom rozegranych po raz pierwszy w historii naszej szkoły Mistrzostwom wędkarsko-rowerowym o puchar Dyrektora.

      Impreza, której celem było propagowanie wędkarstwa i turystyki rowerowej jako aktywnych form spędzania czasu wolnego, pozwoliła na kilka godzin relaksu po całorocznych trudach wytężonej edukacji szkolnej.

      Uczestnicy po zbiórce przed szkołą i po załadowaniu wędkarskiego ekwipunku wyruszyli rowerami wraz ze swoimi opiekunami na miejsce zawodów, tj. promenadę nad jeziorem Raduń. Na miejscu czternastoosobowa grupa została podzielona na 2 zespoły. Jedna z grup rozpoczęła od pokonywania rowerowego toru przeszkód autorstwa pana Karola Symonowicza, a druga po wylosowaniu numerów stanowisk przystąpiła do wędkowania pod opieką pana Bartosza Pawlika. Grupy po ustalonym limicie czasowym wymieniały się zadaniami.

      O zwycięstwie w imprezie decydowała suma punktów z części rowerowej i wędkarskiej, przewidziano również osobne wyróżnienie dla najlepszego wędkarza i rowerzysty.

      Mimo, że tego dnia rybki nieszczególnie chciały współpracować z wędkarzami, to dobry humor nikogo nie opuszczał, a same zawody cieszyły się również zainteresowaniem przechadzających się obok turystów oraz pływających w pobliżu kaczek i łabędzi, które co rusz wyjadały wrzucaną przez zawodników zanętę wędkarską.

      Wśród złapanych ryb znalazły się głównie płocie, krąpie, ukleje, wzdręgi oraz leszcze. Wszystkie okazy po zważeniu zostały wypuszczone do wody, a niektóre same przedwcześnie opuściły zbytnio podziurawione siatki.

      Zwycięzcą Szkolnych Mistrzostw wędkarsko-rowerowych został Wiktor Polakowski z klasy VIIa, który otrzymał również tytuł najlepszego wędkarza, a także złowił największą rybę zawodów.

      Drugie miejsce przypadło Ksandrowi Pura z klasy VIb, a trzecie Natanielowi Piechut z klasy VIIa.

      Tytuł najlepszego rowerzysty wywalczył Filip Stawski z klasy VIII b.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrekcję SP1 Wałcz, sklep Jart Pol oraz warsztat rowerowy Bike Shopa.

      Pomysłodawcy i organizatorzy imprezy, pan Bartosz Pawlik i pan Karol Symonowicz, składają podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu zawodów panu Wasylowi Zacharczukowi, za napoje i słodki poczęstunek panu Marcinowi Daleckiemu oraz panom Arturowi, Andrzejowi i Wiesławowi za sędziowanie i cierpliwe rozplątywanie zestawów wędkarskich.

      Organizatorzy składają również podziękowania dla RZGW Bydgoszcz za wydanie zgody na wędkowanie na jeziorze Raduń.