Aktualności

    • Dwa Ognie Usportowione
     • Dwa Ognie Usportowione

      W dniu 19 czerwca 2023r. uczniowie  klas III i IV naszej szkoły rywalizowali w turnieju ,,Dwa Ognie Usportowione''. W pierwszym meczu klasa IIIb pokonała klasę IIIa i tym sposobem weszła do finału. W rywalizacji klas IV do finału zakwalifikowała się klasa IV a.  W finałowej rozgrywce klasa IV a pokonała klasę III b, która dzielnie walczyła do ostatniego gwizdka zawodów. Na szczęście uczniowie z klasy IVb nie spuścili głów, walczyli do końca i zajęli III m, klasa III a w turnieju uplasowała się na IV miejscu. Gratulujemy wszystkim woli walki i udziału w zawodach. Organizatorzy turnieju n-ciele wf.

    • Ludzie listy piszą...
     • Ludzie listy piszą...

      16 czerwca 2023r. uczniowie klasy 6 a zostawili pustą salę lekcyjną i spotkali się ze swoimi korespondencyjnymi przyjaciółmi ze Szkoły Podstawowej w Gostomi. Przez cały rok szkolny dzieciaki wymieniały się listami w ramach innowacji pedagogicznej „Poznajmy się!”. Pierwsze spotkanie było fantastyczne! 

      Wszyscy już nie możemy się doczekać kolejnego!

      #dzienpustejklasy

     • Wspomnień czar

      W życiu jest czas na początek i na zakończenie określonego etapu w życiu. Dla każdego, mamy nadzieję, był to czas ważny. To w naszej szkole rodziły się przyjaźnie, tu odnosiliście sukcesy, tu uczyliście się relacji z rówieśnikami i dorosłymi.

      Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać lata spędzone w Kornelówce. Przed Wami nowe wyzwania i decyzje. Życzymy wszystkim sukcesów w dalszej edukacji.

      Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Kornelówki

    • Mistrzostwa wędkarsko - rowerowe o puchar Dyrektora
     • Mistrzostwa wędkarsko - rowerowe o puchar Dyrektora

      Przepiękna słoneczna pogoda i wspaniałe okoliczności przyrody towarzyszyły uczestnikom rozegranych po raz pierwszy w historii naszej szkoły Mistrzostwom wędkarsko-rowerowym o puchar Dyrektora.

      Impreza, której celem było propagowanie wędkarstwa i turystyki rowerowej jako aktywnych form spędzania czasu wolnego, pozwoliła na kilka godzin relaksu po całorocznych trudach wytężonej edukacji szkolnej.

      Uczestnicy po zbiórce przed szkołą i po załadowaniu wędkarskiego ekwipunku wyruszyli rowerami wraz ze swoimi opiekunami na miejsce zawodów, tj. promenadę nad jeziorem Raduń. Na miejscu czternastoosobowa grupa została podzielona na 2 zespoły. Jedna z grup rozpoczęła od pokonywania rowerowego toru przeszkód autorstwa pana Karola Symonowicza, a druga po wylosowaniu numerów stanowisk przystąpiła do wędkowania pod opieką pana Bartosza Pawlika. Grupy po ustalonym limicie czasowym wymieniały się zadaniami.

      O zwycięstwie w imprezie decydowała suma punktów z części rowerowej i wędkarskiej, przewidziano również osobne wyróżnienie dla najlepszego wędkarza i rowerzysty.

      Mimo, że tego dnia rybki nieszczególnie chciały współpracować z wędkarzami, to dobry humor nikogo nie opuszczał, a same zawody cieszyły się również zainteresowaniem przechadzających się obok turystów oraz pływających w pobliżu kaczek i łabędzi, które co rusz wyjadały wrzucaną przez zawodników zanętę wędkarską.

      Wśród złapanych ryb znalazły się głównie płocie, krąpie, ukleje, wzdręgi oraz leszcze. Wszystkie okazy po zważeniu zostały wypuszczone do wody, a niektóre same przedwcześnie opuściły zbytnio podziurawione siatki.

      Zwycięzcą Szkolnych Mistrzostw wędkarsko-rowerowych został Wiktor Polakowski z klasy VIIa, który otrzymał również tytuł najlepszego wędkarza, a także złowił największą rybę zawodów.

      Drugie miejsce przypadło Ksandrowi Pura z klasy VIb, a trzecie Natanielowi Piechut z klasy VIIa.

      Tytuł najlepszego rowerzysty wywalczył Filip Stawski z klasy VIII b.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrekcję SP1 Wałcz, sklep Jart Pol oraz warsztat rowerowy Bike Shopa.

      Pomysłodawcy i organizatorzy imprezy, pan Bartosz Pawlik i pan Karol Symonowicz, składają podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu zawodów panu Wasylowi Zacharczukowi, za napoje i słodki poczęstunek panu Marcinowi Daleckiemu oraz panom Arturowi, Andrzejowi i Wiesławowi za sędziowanie i cierpliwe rozplątywanie zestawów wędkarskich.

      Organizatorzy składają również podziękowania dla RZGW Bydgoszcz za wydanie zgody na wędkowanie na jeziorze Raduń.