Aktualności

    • „Śladami Mikołaja Kopernika”
     • „Śladami Mikołaja Kopernika”

      W dniu 29.05.2023r. w Kornelówce odbyło się uroczyste otwarcie wystawy, na której zaprezentowano plakaty  konkursowe – „Śladami Mikołaja Kopernika”. Autorami pięknych prac opowiadających o dokonaniach astronoma byli uczniowie klas V-VII. Spacerując po wystawie możemy dowiedzieć się szczegółowo o życiu tego wielkiego Polaka, który zmienił postrzeganie całego Wszechświata - wprowadzając teorię heliocentryczną. Otwarcie wystawy było inauguracją Tygodnia Nauki i Talentów w naszej szkole - zorganizowanego z okazji 550 rocznicy urodzin M. Kopernika.
       Jurry konkursowe miało bardzo trudne zadanie, by wyłonić te najpiękniejsze prace.

      Zwycięzcą I miejsca został  Oskar Mielcarz z kl. 5b,
                        II miejsca Erwin Kulczyk z kl. 5a,
                        III miejsca Bartek Kur z kl. 5b.

      Przyznano także 3 wyróżnienia dla:

      Michała Andrzejaka z kl. 5b, Marcela Czerwińskiego z kl. 6a oraz Adama Kawczyńskiego
      z kl. 6a.

      Gratulujemy zwycięzcom!

      Zapraszamy do odwiedzenia wystawy, która znajduje się w „Zakamarku” na I piętrze.

    • Rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty. Potrwa trzy dni
     • Rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty. Potrwa trzy dni

      Trzydniowy egzamin ósmoklasisty rozpoczyna się dziś egzaminem z języka polskiego. W środę będzie egzamin pisemny z matematyki, a w czwartek egzamin z języka obcego.

       

      Drodzy uczniowie klas ósmych. Przed Wami ważne dni – egzaminy ósmoklasisty. Życzymy Wam powodzenia i trzymamy za Was wszystkich kciuki. Niech satysfakcjonujące dla Was wyniki będą przepustką do wymarzonych szkół średnich i dalszej edukacji.

      Przesyłamy też ciepłe słowa dla rodziców. Dziś dzień pełen emocji również dla Was – trzymajcie się!

       

    • The Big Challenge
     • The Big Challenge

      Dnia 21 kwietnia 2023 roku, 38 chętnych uczniów z klas 4-8 brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego The Big Challenge. Konkurs był podzielony na 4 poziomy trudności.
      Przyszedł czas na ogłoszenie wyników oraz rozdanie dyplomów i nagród.
      Wszyscy uczniowie poradzili sobie
      świetnie i za to należą im się ogromne brawa 👏👏👏
      Najwyższe wyniki w konkursie osiągnęli uczniowie klasy 7a:
      Patryk Flakiewicz - I miejsce w województwie💪
      Jan Antoniak - II miejsce w województwie 💪

    • Sukcesy trójboistów
     • Sukcesy trójboistów

      19 maja br. na obiekcie SP Nr 5 w Wałczu rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w trójboju lekkoatletycznym dzieci ze szkół podstawowych, rocznika 2012 i młodszych.

      Zawody zgromadziły na starcie niespotykaną od dawna ilość 9 szkół podstawowych zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Rywalizacja toczyła się w trzech konkurencjach lekkoatletycznych; biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową oraz w skoku w dal. O końcowym wyniku w zawodach decydowała ilość punktów zdobyta przez zawodników we wszystkich konkurencjach.

      Po przeszło trzech godzinach sportowej rywalizacji toczonej w sprzyjających warunkach atmosferycznych, okazało się, że zarówno reprezentacja chłopców jak i dziewcząt z naszej szkoły znalazła się na podium w ostatecznej kwalifikacji. Zespół chłopców w składzie: Dominik Dominiak, Milan Kosecki, Jan Sowa, Filip Czapski i Dawid Kur zajął III m. Jeszcze lepiej wypadła drużyna dziewcząt (Zofia Mróz, Zuzanna Ejma, Zofia Glazińska, Kalina Wołejko oraz Zuzanna Pawlik), która zajęła II m., a do zwycięstwa zabrakło jej zaledwie kilku punktów. Dobre wyniki naszych czwartoklasistów cieszą i napawają optymizmem na kolejne lata sportowej rywalizacji. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.  

      red. B. Pawlik

    • Finał XIV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej
     • Finał XIV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej

      10 maja 2023 roku w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbył się finał XIV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej.

      Miło nam poinformować, że z pośród 261 uczestników konkursu do etapu finałowego zakwalifikowało się 6 uczniów naszej szkoły.

      Tytuł FINALISTY XIV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej otrzymali:

      Aleksandra Wenio kl. VIII c

      Erwin Kulczyk kl. V a

      Damian Zaleski kl. V a

      LAUREATAMI XIV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej zostali:

      Nadia Głowacka kl. VIII c

      Jan Antoniak kl. VII a

      Jan Kowalski kl. V b

      Składamy serdeczne gratulacje!!!

    • Międzyszkolne Anglojęzyczne Zmagania Recytatorskie
     • Międzyszkolne Anglojęzyczne Zmagania Recytatorskie

      W Kornelówce od rana było słychać angielskie zwroty w angielskiej scenerii przygotowanej na Międzyszkolne Anglojęzyczne Zmagania Recytatorskie. Na Konkurs w Kornelówce zjawiło się ponad 30 uczestników ze wszystkich wałeckich szkół podstawowych oraz ze szkoły podstawowej w Gostomii, Strączna i Szwecji. Uczestnicy

      wspaniale

      recytowali utwory w języku angielskim w kategoriach klas II, III i IV. Naszą szkołę reprezentowali:

      Sara Olszewski 2b,

      Natasha Kijak 3b,

      Kacper Dubanowski 3a,

      Paweł Liput 4a.

      Po zakończonych recytacjach Jury oddaliło się na naradę, a uczestnicy mieli chwilę na odpoczynek, słodki poczęstunek i dobrą zabawę, którą zapewniły im uczennice klasy 8c - Blanka, Iza, Ola i Wika. Wśród tak wielu wspaniałych recytatorów Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Po długich debatach nagrodzili zwycięzców a wśród nich znalazła się Natasha Kijak. Zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali prezenty sponsorowane przez wydawnictwo Macmillan. Każdy uczestnik otrzymał dyplom.

      Serdecznie dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za super przygotowanie i świetnie spędzony czas.

      Zapraszamy na kolejne edycje

       

    • Potyczki "Wałcz moja mała Ojczyzna - co wiem o moim mieście"
     • Potyczki "Wałcz moja mała Ojczyzna - co wiem o moim mieście"

      14 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbyły się międzyklasowe potyczki pt.: „Wałcz moja mała ojczyzna - co wiem o moim mieście?".

      Celem potyczek było rozwijanie wiedzy o Wałczu i jego zakątkach. Rozwijanie poczucia tożsamości regionalnej. Motywowanie uczniów do zdobywania wiedzy na temat miejsca swojego zamieszkania. Budzenie wrażliwości na piękno. Wzbudzenie zainteresowania geografią, historią, oraz przyrodą. Zachęcanie uczniów do turystyki i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz kształtowanie szacunku wobec dorobku przeszłych pokoleń.

      W potyczkach wzięli udział uczniowie z wszystkich klas I-III. Zostały dla nich przygotowane ciekawe zestawy pytań, zadań i aktywności. Dzieci nauczyły się piosenki, zaprezentowały plakaty i okrzyki reklamujące miasto. Potyczkom towarzyszyły duże emocje, ale wszyscy uczestnicy dobrze się bawili. Dzieci wiedzą, kto jest burmistrzem naszego miasta, jak wygląda jego herb, jaką historię kryją wałeckie zabytki.

      Upominki dla uczestników ufundował Urząd Miasto Wałcz. Są one wspaniałym zwieńczeniem pracy dzieci, które w miarę swoich możliwości poszerzają wiedzę o rodzinnym mieście i regionie, z którego pochodzą.

      Organizatorki konkursu: Anna Gudwiłowicz - Pomarańska i Sylwia Głowacka - Płachta bardzo dziękują wszystkim uczestnikom konkursu za aktywne i kreatywne podejście do zadania jak i Wydziałowi Rozwoju, Sportu i Promocji Miasta Wałcza za ciekawe nagrody.

      Miasto Wałcz

       

    • Poetycki hat trick Kornelówki! WIELKA TRÓJKA LAUREATÓW!
     • Poetycki hat trick Kornelówki! WIELKA TRÓJKA LAUREATÓW!

      To nie przypadek, że w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Mirosławcu, uczennice Kornelówki recytująco otworzyły sobie drzwi do konkursu wojewódzkiego w Szczecinie. To wrażliwość, ciężka praca i serce włożone w przygotowania.

      Trzy laureatki w każdej kategorii wiekowej, to uczennice naszej szkoły!

      kat. I-III Antonina Obiegałko III b

      kat. IV-VI Marta Bączkowska VI a

      kat. VII-VIII Aleksandra Wenio VIII c

      Wysoko podnieśli poprzeczkę również inni nasi reprezentanci: Karina Czerwińska zachwyciła wszystkich wierszem o motylu, Kalina Rzonska z gracją przemieniła się w biedronkę, a Jan Kowalski stał się przez chwilę Małym Księciem .

      Wielki sukces, wielkie brawa!

      Nauczycielkami przygotowującymi do Konkursu Powiatowego były: pani Brygida Lechojda, pani Małgorzata Kozak i pani Paulina Stachowiak. Dziękujemy za piękne emocje i trzymamy kciuki za naszą WIELKĄ Trójkę w Szczecinie.

    • Powiatowy Konkurs Wiedzy „Język Angielski - Pomysł na Twoją Przyszłość”.
     • Powiatowy Konkurs Wiedzy „Język Angielski - Pomysł na Twoją Przyszłość”.

       Ogromne gratulacje dla Huberta Ptaszyńskiego za zajęcie I miejsca oraz Łukasza Zychiewicza za zajęcie II miejsca w Powiatowym Konkursie Wiedzy „Język Angielski - Pomysł na Twoją Przyszłość”.

      W konkursie wzięło udział 72 uczestników, byli to uczniowie z Wałcza, Mirosławca, Drawska Pomorskiego, Wierzchowa, Choszczna, Recza, Drawna, Pomierzyna, Suchania, Złocieńca i Kalisza Pomorskiego. Nasi uczniowie klasy dwujęzycznej okazali się najlepsi z czego jesteśmy bardzo dumni. 13 kwietnia 2023 nastąpiło uroczyste wręczenie nagród dla uczniów i ich opiekunów 👍👏

      Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001Roku w Kaliszu Pomorskim – Liceum z oddziałem dwujęzycznym. Zmagania konkursowe odbyły się w dwóch etapach w styczniu i w marcu.

    • Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny ,,Strażacy chronią lasy – lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat''.
     • Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny ,,Strażacy chronią lasy – lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat''.

      Konkurs  ma na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją, tradycją i życiem strażackich środowisk a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych.

      Organizatorem konkursu jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

      Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych.

      Prace oceniane są w pięciu grupach wiekowych:

      I grupa – przedszkola

      II grupa – szkoły podstawowe klasy I-IV

      III grupa – szkoły podstawowe klasy V-VIII

      IV grupa – szkoły ponadpodstawowe

      V grupa – osoby dorosłe

       

      Prace oceniane są etapowo począwszy od eliminacji środowiskowych przez gminne, powiatowe, wojewódzkie, finał centralny.

      Eliminacje środowiskowe – zakończenie eliminacji do 30 listopada;

      Eliminacje gminne, miejskie – zakończenie eliminacji do 31 grudnia;

      Eliminacje powiatowe – zakończenie eliminacji do 31 stycznia;

      Eliminacje wojewódzkie – zakończenie eliminacji do 28 lutego;

      Finał centralny i ogłoszenie wyników po 31 marca 2023 roku.

       

      • Dnia 18 stycznia 2023 r. w Urzędzie Gminy w Wałczu odbyło się rozstrzygnięcie Eliminacji Gminnych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego ,,Strażacy chronią lasy – lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat''.

      I grupa wiekowa - przedszkola - Natasza Kulczyk - I miejsce.

               

      •  Dnia 7 marca 2023 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Wałcz w Lubnie odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego etapu Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego ,,Strażacy chronią lasy – lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat''.

      I grupa wiekowa - przedszkola - Natasza Kulczyk - I miejsce.

    • Wyjątkowe spotkanie
     • Wyjątkowe spotkanie

      Mieliśmy dzisiaj ogromny zaszczyt dostarczyć paczkę wielkanocną w ramach akcji Paczka dla Bohatera Przewodniczącemu Związku Kombatantów i Osób Represjonowanych Panu Józefowi Hołowskiemu. Niesamowity CZŁOWIEK, skromny z dużym poczuciem humoru. Bohaterowi, jak i rodzinie życzymy dużo zdrowia.

      Dziękujemy Panu Marek Kapecki za włączenie nas do tej akcji

      Józef Hołowski.

      Urodził się w 1932 r. w Równem na polskich Kresach. Po wojnie osiadł w naszym mieście, gdzie rozpoczął naukę w Atenach Wałeckich. W tym czasie w Polsce rządził reżim prostalinowski i dominowała propaganda komunistyczna. Pomimo zagrożenia działały różne organizacje opozycyjne, także na naszym terenie.  W 1948 r. Józef Hołowski, wraz z grupą uczniów, liceum został oskarżony przez sąd wojskowy o konspirację i działania przeciw władzy ludowej. Został osadzony w areszcie Urzędu Bezpieczeństwa w Wałczu. Przez cztery miesiące był dręczony psychicznie i fizycznie przez funkcjonariuszy UB. Otrzymał wyrok w zawieszeniu na dwa lata.
      W związku z szykanami musiał wyjechać z Wałcza. Podjął naukę w Szkole Technicznej w Szczecinie,
      a następnie otrzymał nakaz pracy w Wałczu. W kolejnych latach pracował w sektorze budowlanym.
      Po ukończeniu studiów inżynierskich otworzył własne biuro projektowe.

      Obecnie jest członkiem Związku Kombatantów i Osób Represjonowanych, gdzie  pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej.