Koło kulinarne Kuchcik dziś serwowało tortille
Było przepysznie
Koło kulinarne Kuchcik dziś serwowało tortille
Było przepysznie
Miło nam poinformować, że finalistami XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej zostali:
Damian Zaleski
Maja Brożek
Nadia Głowacka
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w finale konkursu, który odbędzie się w maju.
Pozwól dziecku coś zrobić samodzielnie, a zobaczysz jak wiele potrafi. Tym razem na zajęciach koła kulinarnego Kuchcik serwowane były naleśniki z serkiem i bitą śmietaną.
Było smakowicie.
Dzieci z klasy 1 postanowiły w nietypowy sposób celebrować Dzień Kobiet. Przez dwa tygodnie podczas zajęć poznawały życiorysy odważnych kobiet, które zmieniały świat.
Kolejnym etapem projektu było wybranie przez uczennice jednej z bohaterek i wcielenie się w nią. Kreacje dziewczynek zaowocowały niesamowitą sesją zdjęciową, którą można podziwiać w głównym holu szkoły.
Projekt oprócz pogłębiania wiedzy dzieci miał na celu ukazanie im, że warto walczyć o marzenia, a wiara we własne możliwości dodaje skrzydeł.
"Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.
Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek -
To jest od chłopców upominek"
Zbigniew Jeżyna
8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety,
zarówno te duże, jak i te małe.
W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali
życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków
i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień,
a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)
Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...
Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu,
to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania
upominkami swoich najbliższych.
Chłopcy, dziękujemy za piękne życzenia i wspaniałe upominki !!! :))
Fundacja „Kapucyni i Misje” z Krakowa po raz kolejny prowadzi zbiórkę na projekty misyjne, w której odmawiając sobie słodkości związanych z Tłustym Czwartkiem, można wspomóc misjonarzy. Inicjatywa odbywa się pod hasłem „Wyślij pączka do Afryki”.
Jedną z propozycji urozmaicenia lekcji wychowania fizycznego było wprowadzenie podczas zajęć gry w badmintona. Dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły zajęcia wf z tej dyscypliny sportowej. Zajęcia dostarczyły im wiele radości i pozytywnych emocji. Badminton to sport dla każdego - niezależnie od wieku, wzrostu czy wagi. Wpływa świetnie na rozwój naszego ciała, poprzez grę kształtujemy zdolności motoryczne.
Czy wiesz, że…
Jednym z najszybszych sportów tzw. „rakietowych” jest badminton. Choć często kojarzony jest z kometką ma niewiele z nią wspólnego. Obecnie kometka jest grą rekreacyjną, a wręcz plażową, zaś badminton bardzo dynamiczną, wymagającą potężnej szybkości, precyzji i wytrzymałości grą. O wysiłku, jaki trzeba włożyć w grę, świadczyć może rekord szybkości, jaki osiągnęła lotka – leciała ona z prędkością 493 km/h. W trzysetowym meczu zawodnicy potrafią przebiec około 6-7 km, odbijając lotkę średnio 400 razy, a badmintonista musi wykonać dwukrotnie więcej ruchów niż tenisista – podczas wypadów, sprintu do skrótów czy wyskoków.
Klasa I b postanowiła wykorzystać ostatnie dni karnawału do hucznej zabawy :) Tłusty Czwartek połączony z balem przebierańców to podwójna okazja do świętowania :) Pierwszoklasiści z dumą prezentowali swoje stroje podczas tańców i zabawa a później zajadali się przepysznymi pączkami. Ach, to był wspaniały dzień !!! :)
„Wyślij pączka do Afryki”. Jeden pączek to dwudniowe wyżywienie afrykańskiego dziecka.
Fundacja „Kapucyni i Misje” z Krakowa po raz kolejny prowadzi zbiórkę na projekty misyjne, w której odmawiając sobie słodkości związanych z Tłustym Czwartkiem, można wspomóc misjonarzy. Inicjatywa odbywa się pod hasłem „Wyślij pączka do Afryki”.
Umiem zamieść już podłogę,
kurze też pościerać mogę,
wstawię kwiaty do wazonu,
żeby ładnie było w domu.
Jak to dobrze, że swą pracą
już się mogę przydać na coś.
Oj, dziękuję matuś miła,
żeś mnie pracy nauczyła.
We wtorek 21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto ustanowione w 1999 roku przez UNESCO ma w założeniu pomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Ustanowiono go, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące, które stanowią 43% wszystkich aktualnie używanych. Dla milionów ludzi na świecie ma szczególne znaczenie. Dbałość o ojczysty język to synonim miłości do rodzinnego kraju oraz wyraz patriotyzmu. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnorodnych zadaniach polonistycznych, między innymi udowodnili jak ważne jest używanie polskich znaków, żeby zostać właściwie zrozumianym, zmierzyli się z łamańcami językowymi oraz korzystali ze słowników, aby poznać staropolskie imiona.Praca i dobra zabawa sprawiły, że uczniowie przekonali się, że o język ojczysty należy dbać nie tylko od święta.
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Podczas balu świętowalismy również URODZINY ANTKA.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu.
Czesław Mozil i zespół wokalny z Kornelówki podczas występu
w WCK 14 lutego 2022 r.
Ferie na wesoło w naszym przedszkolu
Czy wiecie, że przemysł naftowy miał początek na ziemiach polskich? Dzisiaj na zajęciach uczniowie III B poznawali proces wydobywania i zastosowania ropy naftowej.
Klasa 8b w ramach lekcji Wiedza o Społeczeństwie podjęła się wykonania projektu na temat łamania praw człowieka i organizacji zajmujących się ochroną tych praw. Prawa człowieka na całym świecie pomimo wzrostu świadomości wielu osób i instytucji były i nadal są łamane. Dlatego należy głośno mówić o tej kwestii, aby w przyszłości zapobiec temu. Projekt zaproponowany przez Panią Aleksandrę Polechońską- nauczyciela WOSu w SP nr 1 w Wałczu miał na celu poszerzenie wiedzy na powyższy temat, a także miał wskazać odbiorcom tego projektu gdzie szukać pomocy w tych trudnych sytuacjach.
Projekt realizowany był w grupach kilkuosobowych. Każda grupa była odpowiedzialna za daną część.
Grupa 1 zajęła się znalezieniem informacji o organizacjach pozarządowych zajmujących się badaniem poziomu przestrzegania praw człowieka oraz przygotowaniem wykazu stron internetowych prowadzonych przez te instytucje.
Grupa 2 odszukała informacji o państwach, w których łamane są prawa człowieka i przeanalizowała poszczególne przypadki z uwzględnieniem typu naruszanych praw i rodzajów grup społecznych dotkniętych tym problemem.
Zadaniem grupy 3 było stworzenie fotogalerii do treści przygotowanych przez grupę 1 i 2.
Natomiast grupa 4 napisała sprawozdanie na stronę internetową szkoły na temat realizacji projektu, a także na podstawie materiałów grupy 1,2 i 3 stworzyła broszurę o łamaniu praw człowieka na świecie i organizacjach zajmujących się ochroną tych praw.
Ostatnia grupa odnalazła organizację pozarządową w Wałczu lub okolicy zajmującą się ochroną praw człowieka. Następnie przeprowadziła wywiad z pracownikiem tej organizacji i go do naszej szkoły.
Wszystkie grupy wykonały pomyślnie swoje zadanie. Finałowym etapem działań była lekcja WOSu (11 stycznia), podczas której uczniowie przedstawili efekty swojej pracy.
Dzięki temu zadaniu uczniowie, którzy w przyszłości staną się świadkami łamania praw człowieka będą wiedzieli w jaki sposób zareagować, gdzie szukać pomocy. A może również zaangażują się w działalność organizacji stojących na straży PRAW CZŁOWIEKA?
Gabriela Andrzejak
Julia Nyl
Julia Glazińska
Wiktoria Witkowska
Marika Bodnar
Powered by aSc EduPage