Aktualności

    • SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO
     • SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO

      Nasza szkoła uczestniczy w innowacyjnym projekcie edukacyjnym SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji.

      SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej. 

       

      Korzyści wynikające z udziału w projekcie SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO:

      – dostęp do innowacyjnego programu Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo i bieżące wsparcie w jego realizacji; – udział w badaniu naukowym poświęconym relacjom w szkole; – bezpłatny dostęp do realizowanych diagnoz szkolnych oraz szeregu materiałów edukacyjnych z zakresu e-uzależnień, higieny cyfrowej i ważności relacji osobistych; – możliwość udziału w dedykowanych webinariach i konferencjach tematycznych realizowanych dla sieci Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo; – wsparcie w zakresie zarządzania mediami cyfrowymi w społeczności szkolnej; – dostęp do ogólnopolskiej społeczności Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo umożliwiający wzajemną wymianę doświadczeń; – certyfikat dla szkoły.

      Zaproszenie na webinar

      FUNDACJA DBAM O MÓJ Z@SIĘG serdecznie zaprasza na bezpłatny webinar dla uczniów, rodziców i nauczycieli w ramach programu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo.

      Wykład dla młodzieży: MŁODZIEŻ W ŚWIECIE GIER CYFROWYCH - WYKŁAD DLA MŁODZIEŻY

      22 września godzina 17:00 - 18:00

      https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/mlodziez-w-swiecie-gier-cyfrowych-wyklad-dla-mlodziezy

       

      Wykład dla rodziców i nauczycieli: MŁODZIEŻ W ŚWIECIE GIER CYFROWYCH - WYKŁAD DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI 22 września godzina 19:00 - 20:30

      https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/mlodziez-w-swiecie-gier-cyfrowych-wyklad-dla-rodzicow-i-nauczycieli

    • Apel upamiętniający rocznicę agresji sowieckiej na Polskę
     • Apel upamiętniający rocznicę agresji sowieckiej na Polskę

      17 września uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu wzięli udział w obchodach 82. rocznicy agresji ZSRR na Polskę oraz Dnia Sybiraka. Zgromadzeni na uroczystości oddali hołd tym, którzy walczyli i cierpieli za ojczyznę. Była to okazja, aby zaszczepić w młodzieży wartości patriotyczne.

      Uroczystość z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych i uczestników ceremonii zorganizowano pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Bankowej. Na miejscu odbył się apel poległych, odśpiewany został hymn oraz pieśni patriotyczne, a przybyli goście wygłosili okazjonalne przemówienia. 

    • Głazunow i Barniak w Kornelówce
     • Głazunow i Barniak w Kornelówce

      Dnia 6 września 2021 w naszej szkole odbyło się spotkanie z olimpijczykami. Gośćmi społeczności uczniowskiej był Wiktor Głazunow i  Tomasz Barniak, polscy kajakarze reprezentacji kraju podczas Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020.

       Wiktor Głazunow, jak sam stwierdził, osiągnął  w Tokio najlepszy, jak do tej pory, wynik w swojej sportowej karierze- zajął 7. miejsce w finale  konkurencja C-1 1000 m. Jego wcześniejsze osiągnięcia medalowe w mistrzostwach świata  w kajakarstwie to srebrny medal w konkurencji C–2 500 m (Mediolan 2015) oraz  srebrny medal w konkurencji C–4 1000 m (Račice 2017).

      Uczniowie najstarszych klas szkoły w czasie rozmowy mogli poznać bliżej naszego olimpijczyka, jego system przygotowań do zawodów, plan dnia, zainteresowania poza sportowe. Mistrz jest absolwentem Kornelówki i z dużym sentymentem wspominał lata spędzone w murach naszej szkoły. Tu też został odkryty jego talent sportowy przez pierwszego trenera pana Bogdana Hertela, nauczyciela wychowania fizycznego, który po raz pierwszy w 2004 roku zaprowadził go na treningi kajakarstwa do klubu sportowego "Victoria" Wałcz.

      Młodzi olimpijczycy swoim przykładem pokazali uczniom, że warto walczyć  o swoje marzenia,  że każda pasja może przełożyć się w sukces miary światowej. Właściwa motywacja do pracy, nauki zawsze zostanie doceniona, przyniesie oczekiwane rezultaty.

      Poniedziałkowe spotkanie to świetna lekcja dla młodych uczniów na początku roku szkolnego, to lekcja wiary w swoje umiejętności i odwagi w realizacji celów życiowych, bo ,,to marzenia dają nam siłę, by iść dalej, osiągać więcej”.

    • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

      1 września to dla wszystkich uczniów i nauczycieli dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W Kornelówce dzień ten, podobnie jak we wszystkich polskich szkołach, wyglądał troszeczkę inaczej niż zwykle.

      Ze względu na zagrożenie COVID-19 inauguracja roku szkolnego została podzielona na kilka etapów.

      O godzinie 9.00 miało miejsce rozpoczęcie roku dla uczniów klas pierwszych, czwartych oraz oddziału przedszkolnego. Dyrektor szkoły pani Ewa Hołowska Kędzierska uroczyście powitała młodzież w murach naszej szkoły,  życząc wszystkim powodzenia, sukcesów i wytrwałości w tym nowym dla wszystkich roku szkolnym 2021/22.

      Inauguracja roku dla klas starszych odbyła się również w wyznaczonych salach lekcyjnych.

      Po kilkumiesięcznej przerwie nauczyciele i uczniowie wracają do szkół i swoich obowiązków.

      Wracamy do nauki stacjonarnej, jednak ze względu na sytuację epidemiczną, całą społeczność naszej szkoły obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa oraz reżim sanitarny na terenie całej placówki.

      Mimo wielu obaw i niewiadomych, zarówno uczniowie jak i nauczyciele z optymizmem rozpoczynają naukę w nowym roku szkolnym.

      Życzymy wszystkim powodzenia i szczególnie serdecznie witamy wśród społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych.