Na historii uczniowie klasy 4b poznawali wielkie osiągnięcia polskiej noblistki Mari Skłodowskiej - Curie.
Praca grupowa w edukacji to nie tylko metoda aktywizująca uczniów, ale także klucz do rozwijania ich umiejętności współpracy i komunikacji.
Na historii uczniowie klasy 4b poznawali wielkie osiągnięcia polskiej noblistki Mari Skłodowskiej - Curie.
Praca grupowa w edukacji to nie tylko metoda aktywizująca uczniów, ale także klucz do rozwijania ich umiejętności współpracy i komunikacji.
Dziś na zajęciach przyrody klasa 4b pierwszy raz pracowała z chrombookami. Wszyscy byli bardzo zainteresowani i przejęci takim sposobem zdobywania nowych wiadomości.
Dnia 26 kwietnia został rozegrany w naszej szkole finał I Szkolnego Konkursu w Datowaniu. Uczestnicy mieli do opanowania sto dat z historii Polski i historii powszechnej. Nie małe wyzwanie, a jednak niektórym udało się dojść do finału. Wiktor Łoboda z klasy 7a, Jan Pachciarz z klasy 5b, Jan Kowalski z 6b, Oskar Galiński z klasy 6a i Dominika Stanikowska z klasy 7a.
Przed uczestnikami stały trzy zadania o różnym stopniu trudności. Tym razem musieli walczyć z presją czasu. Klepsydra odmierzała czas- 5 minut, na rozwiązanie każdego zadania. Tyko sprytnym udało się pokonać stres i wygrać z czasem.
Zwycięzcą okazał się najmłodszy uczestnik - Jan Pachciarz i to on zajął I miejsce,
Wiktor Łoboda -II miejsce i Jan Kowalski miejsce III.
Nagrody ufundował nam sponsor tegorocznego konkursu: Firma ALBOR reprezentowana przez p. Karolinę Andrzejak.
Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Liczymy, że w przyszłym roku chętnych do ćwiczenia swojej pamięci znajdzie się w naszej szkole jeszcze więcej.
Tym razem na zajęciach kulinarnych nasi mali kucharze zapoznali się z przepisem na pyszne gofry.
Poznali urządzenia do pieczenia gofrów i zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych.
Było słodko, smacznie i wesoło.
Uczniowie klasy 2a wykonali swoje własne książki, w których napisali wiele ciekawostek…
Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi był niezwykle inspirującą lekcją historii, która zapadła głęboko w serca uczniów i nauczycieli. Całe wydarzenie było pełne uroczystości i patriotyzmu i oddało hołd ważnym momentom w historii Polski. Wspaniałe występy uczniów, majestatyczny taniec z flagami w wykonaniu nauczycieli oraz wspólnie odśpiewanie hymnu dostarczyły niezapomnianych wrażeń!
Spotkanie we wspólnym gronie było też okazją do pogratulowania sukcesów naszym MISTRZOM, FINALISTOM i LAUREATOM.
Oto oni:
Laureat Kuratoryjnego Konkursu z J. Polskiego Jan Antoniak
Finaliści:
Jan Kowalski- Kuratoryjny Konkurs z WOS u i Geografii
Marta Bączkowska - Kuratoryjny Konkurs z J. Polskiego i Historii
Patryk Flakiewicz - Kuratoryjny Konkurs z Języka Angielskiego.
Wielka Szóstka RECYTATOREK Z KORNELÓWKI!
Antonina Obiegałko i Marta Bączkowska- laureatki etapu powiatowego Małego Konkursu Recytatorskiego!
Cztery wyróżnienia I stopnia:
Karina Czerwińska, Dominika Stanikowska, Zofia Kujas i Zofia Pilarska na etapie powiatowym Małego Konkursu Recytatorskiego
Marta Bączkowska- Laureatka etapu wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego w Kołobrzegu.
B R A W O, KORNELÓWKA!
Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia, jest doskonałą okazją do podjęcia działań edukacyjnych i promowania świadomości ekologicznej wśród uczniów. Organizacja obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole była inspirującym doświadczeniem dla dzieci, które miały okazję nauczyć się o znaczeniu ochrony środowiska i podejmowania działań na rzecz naszej planety.
Wydarzenia w Kornelówce:
- warsztaty las w słoiku dla rodziców i dzieci z klas 2b i 4a,
- udział w akcji Drzewko od nadleśnictwa,
- sadzenie drzew na terenach zielonych wokół szkoły przez uczniów z klasy 4a i dzieci ze świetlicy,
- konkurs ekologiczno- czytelnicy - Moje magiczne nasionko,
- spotkanie edukacyjne dla uczniów klas 1-5 przygotowane przez klasy b 4a,
25 kwietnia uczeń klasy 8 a zdobył I miejsce w Konkursie Języka Angielskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Wałczu. Dumni i pełni radości serdecznie gratulujemy Jankowi!
Jaką symbolikę skrywa przepiękny utwór Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”? ️
Odpowiedzi na to pytanie szukała klasa 7a na lekcjach języka polskiego. Pracując z tekstem, uczniowie odczytywali elementy graficzne oraz afisze teatralne i wyjaśniali ich powiązanie z lekturą obowiązkową.
Świetlica szkolna przystąpiła do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji #sadziMy. Otrzymaliśmy z Nadleśnictwo Wałcz, Lasy Państwowe sadzonki rodzimych gatunków drzew i krzewów
Posadziliśmy je wokół szkoły, podlewamy, pielęgnujemy i cieszymy się już dziś, że wyrosną z nich piękne drzewa.
Dzięki naszej pracy - będzie bardziej zielono, przyjemnie i pięknie na Ziemi.
Nasza szkoła była dzisiaj rozśpiewana od samego rana. Szkolny Festiwal Piosenki sprawia, że cała szkoła jest pełna muzyki, radości i pozytywnej energii. Uczniowie i nauczyciele razem śpiewają różne piosenki, tworząc wspaniałą atmosferę. Jest to doskonała okazja do wyrażenia swojego talentu muzycznego i cieszenia się zespołowym wykonaniem. To również integracja społeczności szkolnej!
Kołobrzeg zdobyty!
20 kwietnia nasze uczennice Marta Bączkowska i Antonina Obiegałko brały udział w wojewódzkim etapie Małego Konkursu Recytatorskiego w Kołobrzegu. Obie dziewczynki zaprezentowały się fantastycznie!
Jury składające się z 5 szczecińskich aktorów i kołobrzeskiego performera szczególnie doceniło prezentację Marty, która uzyskała tytuł LAUREATA!
Jurorzy byli pod wrażeniem warsztatu recytatorskiego Marty oraz autentyczności jej występu.
Z całego serca gratulujemy! Jesteśmy dumni!
Marta i Tosia udzieliły również wywiadu dla Radia Koszalin
Klasy 4a, 4b i 2b w kwietniowy poranek wybrały się pociągiem na wycieczkę do Szczecina.
Dzieci odkrywały sekrety nauki i techniki w Morskim Centrum Nauki. Motywem przewodnim centrum było morze - temat pozwalający na atrakcyjną prezentację zagadnień z zakresu fizyki, geografii, medycyny, techniki, astronomii, matematyki, ekologii, historii. Później było już tylko Be happy.
Pogoda nam dopisała i humory również.
22 kwietnia setki milionów ludzi na świecie obchodzą Dzień Ziemi. Idea troki o planetę łączy wszystkich jej mieszkańców dużych i małych.
Dzień ten jest doskonałą okazją, by nagłośnić globalne problemy z jakimi boryka się Ziemia i uczyć jak im przeciwdziałać.
Dzieci z klas 4a i 2b przygotowały atrakcyjne występy przeplatane dużą dawką wiedzy z zakresu ekologii oraz działań praktycznych.
Bądźmy eko, opiekujemy się planetą bo ona bardzo lubi być zielona!
W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie sięgnęli po laury w konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Jest to bardzo duże osiągnięcie, które wymagało zarówno od uczniów jak i od nauczycieli, wiele pracy i wysiłku.
Jan Antoniak z kl. VIII a wziął udział w Kuratoryjnym Konkursie Języka Polskiego. Przeszedł etap szkolny, dostał się do rejonu, a potem do etapu wojewódzkiego, w którym uzyskał tytuł LAUREATA.
Jan Kowalski z kl. VI b otrzymał tytuł FINALISTY w Kuratoryjnym Konkursie z Geografii oraz z Wiedzy o Społeczeństwie.
Marta Bączkowska z kl. VII a otrzymała tytuł FINALISTY w Kuratoryjnym Konkursie Języka Polskiego oraz z Historii.
Patryk Flakiewicz z kl. VIII a otrzymał tytuł FINALISTY w Kuratoryjnym Konkursie Języka Angielskiego.
Cieszymy się ogromnie z sukcesów naszych uczniów!
To niesamowite osiągnięcia, które świadczą o wysokim poziomie nauczania naszej szkoły oraz zaangażowaniu uczniów i nauczycieli.
Gratulacje dla Laureata oraz wszystkich Finalistów!
Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć!
W 81 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Wsparcie jest niezmiernie ważne dla upamiętnienia bohaterów i ofiar tamtych tragicznych wydarzeń. Noszone żonkile to piękny symbol pamięci i solidarności.
Dziękujemy za waszą empatię i za to, że razem potrafimy kultywować historię.
Wielka Szóstka RECYTATOREK Z KORNELÓWKI! Antonina Obiegałko i Marta Bączkowska na podium! Cztery wyróżnienia I stopnia: Karina Czerwińska, Dominika Stanikowska, Zofia Kujas i Zofia PilarskaBrawo, Kornelówka!
11 kwietnia br. zostały przeprowadzone eliminacje powiatu wałeckiego do Wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorami są: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie i Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie.
Wspaniałe występy naszych uczennic: Antoniny Obiegałko i Marty Bączkowskiej otworzyły im bramę do Konkursu Wojewódzkiego w Kołobrzegu. Wysoki poziom recytacji zaprezentowały również inne nasze recytatorki.
Wyróżnienia I stopnia otrzymały: Karina Czerwińska, Zofia Kujas i Zofia Pilarska.
W imieniu całej naszej szkoły pani dyr. Joanna Rup-Bartosik złożyła wszystkim recytatorkom podziękowania i życzenia dalszych sukcesów.
Trzymamy kciuki za Martę i Tosię na finałach w Kołobrzegu!
Uczeń klasy 8a Patryk Flakiewicz otrzymał tytuł FINALISTY KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO.
Systematyczna nauka zagadnień językowych zaowocowała tym wspaniałym sukcesem.
Jesteśmy dumni!
GRATULUJEMY!
Powered by aSc EduPage